ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak przygotować dom na przyjście noworodka?

-
Jak przygotować dom na przyjście noworodka?
Wieść o zbliżających się narodzinach dziecka wywołuje euforię u każdego rodzica, to przecież ogromne wydarzenie, które zmienia dotychczasowe życie o 180 stopni. Warto, po wychłodzeniu pierwszych emocji, zadbać o przyjazną przestrzeń dla malucha. Adaptacja mieszkania jest więc koniecznością. Jak ją wykonać najlepiej?

Czy remont jest konieczny?


Wielu rodziców, szczególnie w początkowym okresie ciąży, kieruje się emocjami. Podejmują decyzję o gruntownym remoncie mieszkania, który nie zawsze jest konieczny. Często wystarczy drobny lifting, który przygotuje mieszkanie do narodzin dziecka. Sprawdźcie w pierwszej kolejności, czy w aktualnym układzie mieszkania, możecie wydzielić przestrzeń dla dziecka, a konkretnie na łóżeczko i inne niezbędne akcesoria.

Jeśli dysponujecie dodatkowym pokojem, warto wówczas, wykorzystując pożyczki pozabankowe, wykonać jego remont. Kolorowe ściany czy właściwe oświetlenie to podstawa. Dobrze jest także zadbać o rolety, które skutecznie ograniczą dopływ światła słonecznego, co ma znaczenie przede wszystkim w pomieszczeniach zlokalizowanych od południowej strony budynku.

Obowiązkowe wyposażenie


Remont to nie wszystko. Musicie zadbać o wyposażenie pokoju, które nie tylko ułatwi wam wykonywanie codziennej pielęgnacji dziecka, ale także zapewni mu bezpieczeństwo i komfort. Podstawą jest łóżeczko. Rynek oferuje co najmniej kilka rozwiązań w tym zakresie – wersje dostawne, wolnostojące, składane czy turystyczne. Wybierzcie taką, która najlepiej sprawdzi się w waszym mieszkaniu. W zakupach pomocne będą pożyczki pozabankowe, dzięki którym kupicie łóżeczko wielofunkcyjne, zapewniające dziecku nie tylko wypoczynek, ale i rozrywkę.

Kolejnym elementem wyposażenia jest wanienka lub regał kąpielowy. Codzienna higiena będzie znacznie przyjemniejsza zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców, gdy pod ręką znajdą się wszystkie niezbędne przedmioty. Regał znacznie to ułatwia, ponieważ posiada wanienkę, przewijak, a także półki na akcesoria kąpielowo–pielęgnacyjne. Kółka ułatwiają jego przemieszczanie, dlatego też z łatwością ustawicie go tam, gdzie aktualnie jest potrzebny.

Coś dla rozrywki


Mimo iż maluch w początkowym okresie życia bardzo dużo śpi, wyposażcie pokój w zabawki. W tym przypadku niezbędny jest umiar, ponieważ zbyt duża ilość kolorowych przedmiotów może dziecko rozpraszać i rozdrażniać. Warto zdecydować się na karuzelę, montowaną przy łóżeczku. To doskonały pomysł na kreatywną zabawę, angażującą malucha bez reszty.

Warto kupić także grzechotki, zaprojektowane dla noworodków. Najczęściej wykonane są z miękkiego materiału, przypominającego polar. Zaletą tych zabawek jest także możliwość prania, co ma ogromne znaczenie szczególne w początkowych miesiącach życia dziecka. Zadbajcie również o matę edukacyjną. To niezbędne wyposażenie każdego domu, w którym pojawia się maluch. Maty gwarantują świetną i bezpieczną rozrywkę, wspomagając także rozwój dziecka. Decydujcie się więc na wersje wielofunkcyjne, z różnymi modułami, w których zakupie pomogą pożyczki pozabankowe.

Przygotowanie domu na przyjście dziecka na świat wymaga przede wszystkim zaplanowania. Nie warto inwestować w remont, gdy jego wykonanie jest zbędne. Wystarczy adaptacja i odświeżenie pomieszczeń, a także zakup niezbędnego wyposażenia. Regał kąpielowy, łóżeczko, zabawki, przewijak to tylko początek długiej listy, jaką powinniście przygotować. Zadbajcie o te elementy zanim maluch się urodzi.

Jak przygotować mieszkanie dla noworodka


Jak przygotować dom na przyjście noworodka? - dodano: 2019-11-25

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.