Jak wybrać dobry laptop do pracy w domu? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak wybrać dobry laptop do pracy w domu?

-
Jak wybrać dobry laptop do pracy w domu?
Gdy ktoś pyta nas, jakich laptopów używamy w redakcji i czy je polecamy także do pracy w domu, z czystym sumieniem odpowiadamy, że to notebooki Huawei i spisują się bardzo dobrze.
Dziś kilka słów o modelach MateBook D 15 i MateBook D 14, które możecie znaleźć aktualnie w sklepach. To świetny wybór zarówno do pracy w domu, jak i jako rodzinne centrum rozrywki - co ważne, komputery można zamówić także przez Internet.


Czym kierować się przy wyborze laptopa?


Praca na notebooku, to nie tylko mobilność, ale też komfort, na który składają się wydajny procesor, czytelny ekran z żywymi barwami, wytrzymała bateria i możliwość szybkiej wymiany plików między urządzeniami.

Nas szczególnie zainteresowała funkcja OneHop, dzięki której można przerzucić pliki z dowolnego smartfona Huwawei (z modułem NFC oraz z nakładką EMUI w wersji 9.0 i wyższą) na laptopa, jedynie zbliżając telefon do MateBooka. To funkcja, która do tej pory zarezerwowana była jedynie dla sprzętów z najwyższej półki premium, teraz natomiast ucieszy każdego użytkownika MateBooka, gdyż pozwala na bezprzewodowe przesyłanie dowolnych plików, dokumentów, filmów, czy przede wszystkim zdjęć - nawet do 500 zdjęć w minutę i to bez użycia kabli! Jest to szczególnie wygodne, kiedy robimy zdjęcia, czy nagrywamy filmiki rodzinne, możemy wówczas bardzo sprawnie przerzucić je do rodzinnego katalogu, który utworzyliśmy na dysku laptopa. Funkcja OneHop sprawdza się też wyjątkowo dobrze w sytuacji, gdy wykorzystujemy sprzęt do pracy zdalnej. Najpierw zmieniamy coś na smartfonie (np. edytujemy plik, robimy wstępne notatki), a później siadając do właściwiej pracy na laptopie, posiadane na telefonie wstępne dane możemy przerzucić szybko na komputer, dzięki czemu płynnie kontynuujemy pracę, bez konieczności przepisywania plików, czy w ogóle zaczynania pracy od nowa.

Domowe centrum rozrywkiMateBook D 14 jest bardzo lekki - waży zaledwie 1,38 kg, natomiast MateBook D 15 tylko 1,53 kg. To ważne także podczas używania komputera w domu, gdy co chwilę zmieniają się jego użytkownicy i często korzystają z niego także dzieci np. używając laptopa do nauki, wówczas sprzęt przenoszony jest z miejsca na miejsce. Warto zwrócić uwagę, że ten wydajny i mutlizadaniowy sprzęt łatwo także schować do plecaka czy torby, dzięki czemu będzie użyteczny w podróży.

Nie ma co ukrywać, te notebooki są naprawdę ładne - to nowoczesny, lekki i elegancki design. Małe ramki wokół ekranu stanowią jeden z elementów składających się na piękny minimalistyczny projekt laptopów. Do takiego sprzętu siada się z przyjemnością. Łączy bowiem w sobie te cechy, o których marzymy wybierając notebooka - wydajność i elegancję.

O bezpieczeństwo danych zgromadzonych na komputerze nie musimy się martwić dzięki czytnikowi linii papilarnych zintegrowanemu z przyciskiem zasilania. Umożliwia on szybkie logowanie oraz przejście w stan uśpienia, czy ponownego włączenia zaledwie w kilka sekund. To do tej pory także funkcja premium, jak w przypadku wspomnianego OneHop.

Huawei - czytnik linii papilarnych


Ekran zdrowy dla oczu


Laptopy Huawei MateBook D 15 i MateBook D 14 wyposażone są w ekrany FullView HD zapewniające wysoką jakość odwzorowania kolorów i detali. Co ważne pozwalają także zredukować szkodliwe niebieskie światło, a tym samym zadbać o zdrowie naszych oczu. To także ważne dla dzieci, którym możemy udostępnić komputer - ich oczy narażone są na ciągłe oddziaływanie ekranów telewizora, smartfona i komputera. Matowa matryca laptopów Huawei zapewnia bardzo dobrą widoczność nawet przy intensywnym, naturalnym oświetleniu.

Huawei - ekran zdrowy dla oczu


WOW! 8 godzin pracy na baterii


W pełni naładowana bateria laptopów Huawei serii D pozwala na pracę aż do 8 godzin. W dodatku, wystarczy zaledwie pół godziny, by baterię laptopa MateBook D 14 naładować do 46%. To niezwykle ważne, kiedy pracujemy z domu, bo przemieszczając się po mieszkaniu nie zawsze możemy podłączyć sprzęt do prądu, często też kabel może nam po prostu przeszkadzać. Przydaje się to także w przypadku, kiedy pracujemy z domu, ale z powodów zawodowych musimy mieć możliwość polegać na pracy baterii oraz szybkim ładowaniu, gdy praca zmusza nas do częstego przemieszczania się czy podróży.

Doskonała pojemność baterii opisywanych notebooków jest niezwykle praktyczna, gdy po pracy chcemy wykorzystać laptopa jako centrum rodzinnej rozrywki - oglądając filmy i bajki, czy ulubione koncerty. Wiele godzin na raz naładowanej baterii pozwoli na rodzinny relaks w zaciszu domowym.

Huawei - MateBook D 15 i MateBook D 14


Szybkie ładowanie zapewnia kompaktowa ładowarka USB-C, która dysponuje mocą aż 65 W. W razie potrzeby można nią naładować także smartfona. Oznacza to, że nie musimy zabierać ze sobą wielu kabli i ładowarek, bo jedna wystarczy, aby naładować kilka urządzeń. Jest to na pewno ułatwienie pracy, a przy okazji pozwala to na utrzymaniu większego ładu na stanowisku pracy.

Huawei - Ładowarka


Złącza, czyli jakie porty oferują laptopy MateBook D 14 i D 15


Na bocznych krawędziach MateBook D 14 zlokalizowano porty: USB-C (do ładowania i przesyłania plików), HDMI, a także USB 3.0 (typ A) oraz USB 2.0 (typ A). MateBook D 14 oferuje również tradycyjne wejście typu jack na słuchawki. Nowy MateBook D 15 posiada ten sam zestaw portów rozszerzony o dodatkowe USB 2.0 (typ A).

Porty Huawei

Porty Huawei


Kamerka, która dba o prywatność Twoją i Twojej rodziny


Szczególnie ciekawą innowacją jest umiejscowienie kamery w klawiaturze, która wysuwa się na żądanie - to daje pewność, że korzystasz z niej tylko Ty i tylko wtedy, kiedy zechcesz. Wysokiej jakości obraz z kamery świetnie sprawdza się zarówno podczas firmowych wideo konferencji, jak i lekcji online, czy rozmów z rodziną i przyjaciółmi.

Huawei - chowana kamera


Zalety MateBooków D 14 i D 15 istotne w pracy z domu (+)
  • OneHop
  • wydajność
  • czytelny ekran
  • lekkość
  • kompaktowa ładowarka

Oba modele można kupić w oficjalnym sklepie internetowym marki Huawei:


Jak wybrać dobry laptop do pracy w domu? - dodano: 2020-04-10

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.