ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Szukasz materaca dla dziecka? Postaw na certyfikowane materace Hilding Anders

-
Szukasz materaca dla dziecka? Postaw na certyfikowane materace Hilding Anders
Do kwestii wyboru materaca dla dziecka często podchodzimy niezbyt poważnie. To spory błąd, bo nieodpowiedni model może nawet okazać się niebezpieczny dla naszej pociechy.

To właśnie w łóżku twoje dziecko spędza najwięcej czasu. Tutaj nie tylko śpi, ale też bawi się i z tej perspektywy po raz pierwszy poznaje świat. To zresztą nie jedyne powody ku temu, by wybór materaca do dziecięcego łóżeczka bardzo dobrze przemyśleć. Właśnie teraz ciało twojego maluszka najszybciej się rozwija, a wszystkie nieprawidłowości mogą spowodować rozwój wad postawy i innych schorzeń w późniejszych okresach.

Niestety podjęcie właściwej decyzji nie jest łatwe. Na rynku znajdziesz przeróżne modele stworzone z myślą o najmłodszych. Przy ich wyborze powinieneś kierować się różnymi czynnikami – od wagi i wieku dziecka, aż po jego upodobania. Największe znaczenie ma jednak jakość samego materaca. Dlatego nie warto oszczędzać, stawiając na produkty z najniższej półki. Dużo lepszym pomysłem będzie wybór uznanej marki.

Materac dla dziecka. Jaki powinien być?


Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli wyboru rodzaju materaca. Stanowczo unikaj materaców sprężynowych. Zapewniają one dobre wsparcie dla kręgosłupa jedynie wtedy, gdy waga użytkownika wynosi co najmniej 60 kilogramów. A o nią przecież wśród najmłodszych jest ekstremalnie trudno. Na szczęście wśród materaców piankowych na pewno znajdziesz odpowiedni model.

Jeśli dziecko jest już na tyle duże, by wyrazić własne zdanie, najlepiej zrobisz przymierzając materac wraz z nim i słuchając jego uwag. W przeciwnym wypadku musisz zdać się na wiedzę specjalistów. Według niej uwagę powinieneś zwrócić przede wszystkim na dwa typy pianek:
  • piankę wysokoelastyczną: jest to pianka poliuretanowa o dużej elastyczności, dzięki której materace wysokoelastyczne doskonale dopasowuje do kształtu ciała. Może być stosowana nawet w materacach dla niemowląt;
  • piankę termoelastyczną: cechuje się jeszcze większymi możliwościami dopasowania się do ciała, w związku z czym polecana jest osobom szukającym odpowiedzi na pytanie jaki materac dla osób z niską wagą ciała? Często stosowana w duecie z pianką wysokoelastyczną, która w tym połączeniu odpowiedzialna jest za usztywnienie całej konstrukcji.


Materac dla dziecka


Materace dziecięce z oferty Hilding Anders


Oba rodzaje pianek, o których pisaliśmy w poprzednim akapicie znajdziesz w modelach marki Hilding Anders. W jej ofercie dostępne są materace piankowe dostosowane do potrzeb dzieci w każdym wieku. Obok materaców tworzonych z myślą o niemowlętach, starszakach oraz nastolatkach. Wszystkie z nich tworzone są wyłącznie z najwyższej jakości materiałów, a przed trafieniem na rynek przechodzą szereg testów w specjalistycznym laboratorium Sleep-Lab.

O jakości materaców marki świadczy też jej bogata historia, która sięga 80 lat wstecz. Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Szukasz materaca dla dziecka? Postaw na certyfikowane materace Hilding Anders - dodano: 2020-05-28

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.