Innowacyjne materace antyalergiczne Hilding - zadbaj o małego alergika « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Innowacyjne materace antyalergiczne Hilding - zadbaj o małego alergika

-
Innowacyjne materace antyalergiczne Hilding - zadbaj o małego alergika
Choć głównym zadaniem materaca jest zapewnianie podparcia kręgosłupowi, by ten znajdował się we właściwej pozycji przez cały czas trwania snu, to równie istotną kwestię stanowi to, czy materac jest antyalergiczny. Szczególnie ważne jest to dla rodziców z małymi dziećmi - młodzi ludzie nie mają jeszcze w pełni wykształconego systemu odpornościowego, przez co są oni podatni na różnego rodzaju infekcje spowodowane chorobotwórczymi drobnoustrojami, dla których materac stanowi idealne miejsce do rozwoju. Sprawdź, jak dobrać materac, by nie stał się on siedliskiem niepożądanych elementów.

Poznaj materace antyalergiczne marki Hilding Anders, które idealnie nadadzą się do pokojów dzieci i nastolatków.

Czym wyróżnia się materac antyalergiczny dla najmłodszych


Urządzając lub odświeżając pokój dziecka lub nastoltka, istotne jest zadbanie o wiele elementów, by przebywanie w danym pomieszczeniu było przyjemne i pozytywnie wpływało na samopoczucie młodego człowieka. Przygotowanie miejsca, w którym dziecko będzie się czuło bezpiecznie, stanowi nie lada wyzwanie dla wszystkich rodziców, dlatego tak istotne jest zadbanie o drobne detale, w tym o dobór odpowiedniego materaca. Nie chodzi tylko o omawiane w tym artykule względy związane z hipoalergicznością – materac dla dziecka czy nastolatka powinien być wygodny i dopasowany do budowy ciała oraz preferencji młodego człowieka.

Dopiero wtedy można powiedzieć, że syn lub córka ma zapewniony zdrowy i komfortowy sen. Materace antyalergiczne, podobnie jak inne tego typu konstrukcje, muszą przede wszystkim zapewniać właściwe podparcie dla kręgosłupa i to na całej jego długości. Dlatego w materacach piankowych marki Hilding Anders przygotowano aż 7 stref twardości, które aktywnie wspierają zdrowy sen, a dzięki zastosowaniu wkładki wykonanej z pianek wysoko- i termoelastycznych, konstrukcja idealnie dopasowuje się do kształtu i temperatury użytkownika. Skandynawska producent Hilding Anders współpracuje zarówno z dużymi dystrybutorami (Ikea, BRW, Agata Meble), jak i mniejszymi, prywatnymi markami pokroju SleepMed czy Sleepinghouse, które cenione są za innowacyjne i unikatowe rozwiązania.

Materac antyalergiczny


Na jakie elementy zwracać uwagę podczas doboru materaca antyalergicznego?


Kluczowym aspektem w materacach hipoalergicznych dla dzieci i nastolatków jest zwiększony przepływ powietrza, który zapewnia m.in. pokrowiec wykonany z dzianiny. Włókna tego materiału są odprone na uszkodzenia mechaniczne (przetarcia) i doskonale wentylują całą konstrukcję, zapobiegając rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. W materacach antyalergicznych marki Hilding Anders pokrowiec można łatwo odczepić (suwak) i uprać w pralce, zwiększając tym samym poziom higieny.

Innym istotnym aspektem materacy hipoalergiczny jest taśma 3D, która poprawia wentylację całego układu, zapobiegając rozwojowi pleśni i innych niepożądanych organizmów. Przy okazji doboru takich materacy warto również zwracać uwagę, czy mają one pozytywną opinię Instytut Matki i Dziecka - takim certyfikatem mogą pochwalić się materace antyalergiczne marki Hilding Anders.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Innowacyjne materace antyalergiczne Hilding - zadbaj o małego alergika - dodano: 2020-10-12

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.