Dziecięce ubrania na jesień i zimę - zanim wybierzesz, sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Dziecięce ubrania na jesień i zimę - zanim wybierzesz, sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem

-
Dziecięce ubrania na jesień i zimę - zanim wybierzesz, sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem
Zakup ubrań dla dziecka na jesień i zimę to zdecydowanie większe wyzwanie, nie chodzi bowiem jedynie o rozmiar, ale przede wszystkim o funkcjonalność. Niewygodne ubrania, w których dziecku jest zbyt ciepło, lub w których marznie, nie wróżą niczego poza problemami z ubieraniem się i wychodzeniem z domu. Dodatkowo, źle dobrana garderoba może narazić malucha na przegrzanie lub zmarznięcie, a to już krótka droga do złapania infekcji.

Jak zatem wybrać dziecięce ubranka na chłodniejsze pory roku?

Ubrania chroniące przed chłodem, wiatrem i opadami - czyli jakie?


Na jesień i zimę wybieramy ubrania, które mają zapewnić naszej pociesze najlepszą ochronę przed nieprzyjemnymi warunkami pogodowymi. Poszczególne części garderoby powinny zatem kumulować ciepło, chronić przed wiatrem i być wodoszczelne. Aby jednak dziecko nie przegrzewało się, warto sięgnąć po ubrania, które pozwolą jednocześnie skórze swobodnie oddychać. Stąd też dobrym rozwiązaniem są kurtki i płaszczyki, których warstwa wierzchnia i podszewka wykonane są z poliestru lub poliamidu. Takie materiały zapewniają wiatroszczelność i wodoodporność. Wybierając dodatkowo odpowiedni fason, zyskamy kurtkę, która sprawdzi się także podczas zimowych zabaw na śniegu (ubrania tego typu posiadają m.in. tzw. pas śniegowy oraz specjalne ściągacze zapobiegające dostawaniu się śniegu pod kurtkę).

Ubrania na zimę to nie tylko te wierzchnie, ale i cała gama koszulek, bluz, czy swetrów. Te z kolei najlepiej aby były wykonane z wysokogatunkowej bawełny, ewentualnie z innymi domieszkami. Bawełna pozwala skórze dziecka swobodnie oddychać i maluch w takich ubrankach nie będzie się pocił. W tym wypadku przewaga tkanin naturalnych nad syntetycznymi w składzie surowcowym zawsze wychodzi na dobre.

Kurtka 5-10-15


Wybieraj ubrania ciepłe, ale lekkie i wygodne w noszeniu


Jesienne i zimowe ubrania powinny być odpowiednio ciepłe, co jednak wcale nie oznacza, że mogą być ciężkie, czy krępujące swobodę ruchów. Wręcz przeciwnie. Tutaj warto postawić zatem np. na kurtki i płaszczyki wypełnione tzw. ociepliną jedwabną (silk padding). Znaleźliśmy takie propozycje m.in. na https://www.51015kids.eu/. Zastosowana ocieplina sprawia, że ubrania są bardzo ciepłe, a jednocześnie mega lekkie, niczym jak piórko. Dodatkowo, znalezione przez nas propozycje jesiennej i zimowej garderoby dla najmłodszych są wodoodporne i bardzo szybko schną, np. po kontakcie ze śniegiem.

Na wygodę noszenia zimowych ubrań wpływa nie tylko waga kurtki, czy płaszcza, ale i fason, krój, zastosowane ściągacze (nie mogą być zbyt obcisłe), czy materiały (te powinny być przyjemne w dotyku i odpowiednio elastyczne).

Jesienne i zimowe ubrania powinny być także bezpieczne


Kupując jesienną kurtkę, czy zimowy płaszczyk sprawdź, czy ubrania te wyposażone są w odblaski. O chłodnych porach roku dni kończą się zdecydowanie szybciej i najczęściej bywają bezsłoneczne. Elementy odblaskowe na ubraniach sprawią, że dziecko będzie widoczne. Staraj się także wybierać ubrania w kolorowych, nawet jaskrawych kolorach. To także poprawia widoczność malucha.

Dziecięce ubrania na jesień i zimę - zanim wybierzesz, sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem - dodano: 2020-10-27

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.