ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jaka poduszka i materac zadba o zdrowy sen Twojego dziecka?

-
Jaka poduszka i materac zadba o zdrowy sen Twojego dziecka?
Jakość i długość snu mają ogromny wpływ na organizm, szczególnie w przypadku dzieci. Przyjęło się, że młode osoby są pełne energii i wszędzie ich pełno - cóż, tak powinno być. Jeśli jednak nie obserwujemy czegoś podobnego, może to świadczyć o zbyt małej ilości snu lub jego słabej jakości. Jak dobrać odpowiednie poduszkę i materac, by zadbały o zdrowy sen Twojego dziecka?


Zapotrzebowanie na sen a prawidłowy rozwój dziecka - dlaczego tak ważne są odpowiednie warunki?


Na liście najważniejszych potrzeb ludzkich sen znajduje się w pierwszej trójce. W przypadku dorosłych niedobory w tym obszarze mogą prowadzić do przykrych konsekwencji i nie inaczej jest w przypadku dzieci Każdy odpowiedzialny rodzic powinien więc szczególną uwagę zwrócić na to, czy jego pociecha przesypia odpowiednio wiele godzin i czy nie ma problemów z zasypianiem bądź snem, ponieważ jest on niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Na jakość snu wpływa bardzo wiele czynników, m.in. temperatura otoczenia, pozycja z trakcie snu, aktywność w ciągu dnia, poziom pobudzenia w porze wieczornej, a także dobrany materac i poduszka, na której śpi dziecko. O każdą z tych cech możemy zabrać, jednak dobranie odpowiedniego materaca może być już trochę enigmatyczne, no bo po czym poznamy, że dany materac jest dobry dla naszej pociechy? Jakie powinien mieć parametry, by zapewnić dziecku dobry odpoczynek w ciągu nocy? Marka SleepMed, renomowany producent materaców, oferuje szeroki wybór asortymentu, z którego można wybrać najlepsze produkty nie tylko dla dziecka, ale też dla pozostałych członków rodziny.

zdrowy materac dla dziecka


Dobór odpowiedniego materaca i poduszki


Nie ma jednej odpowiedniej formy materaca czy poduszki, która jest uniwersalna dla każdego dziecka, jednak są pewne ogólne zasady, którymi należy się kierować przy wyborze akcesoriów do spania. Po pierwsze, dla małych dzieci, które są lekkie, najbardziej odpowiedni będzie miękki materac (kategoria H1), ponieważ nie będzie się mocno odginał pod ciężarem ciała. Po drugie, materac powinien być przynajmniej 20 cm dłuższy niż wysokość dziecka. Warto pamiętać, że ponieważ dzieci szybko rosną, to odpowiedni będzie nawet jeszcze dłuższy materac niż w założonej normie - dzięki temu posłuży dziecku o wiele dłużej.

Kolejną istotną kwestią jest wybór materaca i poduszki, które są antyalergiczne i zapewniają odpowiednią przepuszczalność powietrza. Właśnie takie produkty oferuje marka SleepMed z Poznania - oferowany asortyment jest różnorodny, wykonany dzięki nowoczesnym technologiom i z jak najlepszej jakości materiałów. Kupując materace i poduszki tego producenta mamy pewność, że są one ergonomiczne, przyjazne dla naszego zdrowia i bardzo trwałe.

No dobrze, a co jeśli w pewnym momencie wybrany wcześniej materac okaże się za miękki i nie będzie dawał dziecku odpowiedniego komfortu podczas snu? W takiej sytuacji możemy wymienić materac na nowy, albo... już wcześniej przewidzieć taką sytuację i kupić materac SleepMed z kolekcji Plus bądź Hybrid Plus. Te materace posiadają nowoczesną i bardzo przydatną technologię zmiany twardości materaca. W obrębie jednego produktu możemy osiągnąć aż 4 poziomy twardości - od H1 do H4 - a to za sprawą możliwości zmiany ułożenia warstw wewnątrz materaca. Wystarczy ściągnąć zewnętrzną powłokę, by odpowiednio - wg instrukcji - ułożyć kolejność warstw i dzięki temu osiągnąć taką twardość, jaką chcemy. Gdy więc nasza pociesza zacznie upominać się o twardszy materac lub sami zauważymy, że obecny nie jest odpowiedni - wystarczy inaczej poukładać warstwy i gotowe! A co więcej, producent na swoje materace daje aż 15 lat gwarancji.

To hybrydowe rozwiązanie marki SleepMed jest tym bardziej użyteczne w dobie koronawirusa - ponieważ nie musimy sprawdzać, czy twardość konkretnego materaca jest dla nas czy naszego dziecka odpowiednia: możemy ustawić ją samodzielnie.

Co wpływa na jakość snu u dzieci? Jak można ją poprawić?


Dobór odpowiedniego materaca i poduszki nie zależy tylko od wagi. Ważne jest także, jak na danym materacu będzie układało się całe nasze ciało, szczególnie kręgosłup i stawy. Odpowiednio dobrana twardość materaca sprawi, że odcinek piersiowy i lędźwiowy będą stabilne, nawet w trakcie zmiany pozycji podczas snu.

Drugą ważną kwestią są poduszki, które odpowiadają za ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa, a także całej głowy i barków. W trakcie snu odcinek szyjny powinien pozostawać w linii prostej z odcinkiem piersiowym. Dzięki temu mięśnie szyi mogą się rozluźnić, a układ nerwowy poprawnie się regeneruje. Polecane przez wiele osób są poduszki SleepMed, które dopasowują się do kształtu i ciężaru głowy, stanowiąc uniwersalną podporę dla ciała.

Dzięki takiemu dostosowaniu warunków podczas spania zadbamy o to, aby dzieci w przyszłości nie zmagały się z problemami zdrowotnymi. Długotrwałe przesypianie nocy w nieprawidłowej pozycji, w której kręgi są uciskane, może skutkować schorzeniami układu nerwowego lub dolegliwościami bólowymi w przyszłości. Odpowiednio elastyczne i dobrane poduszki, takie jak producenta SleepMed, zabezpieczą nasze pociechy przed takimi konsekwencjami.Co robić, gdy dziecku nie chce się spać? Sprawdzone sposoby na mocny i zdrowy sen


Oprócz materaca i poduszki możemy wykorzystać inne sposoby, aby dziecko zasnęło błyskawicznie. Warto wywietrzyć pokój i obniżyć nieco w nim temperaturę - najlepiej, aby w ciągu nocy utrzymywała się w okolicach 16-18 stopni Celsjusza. Oprócz tego ograniczmy ekspozycję dziecka na niebieskie światło, emitowane przez urządzenia elektroniczne. Pomóc może również kubek ciepłego mleka, zaserwowany młodocianemu na niedługo przed położeniem się do łóżka.

Dzieci rozwijają się bez przerwy. Jako odpowiedzialni rodzice musimy więc zadbać o to, aby ich organizmy odpowiednio się regenerowały. Nie ma na to lepszego sposobu niż długi i spokojny sen. Aby go osiągnąć, wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach i odpowiednio dobrać akcesoria do spania.Jaka poduszka i materac zadba o zdrowy sen Twojego dziecka? - dodano: 2021-03-29

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.