Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Tego z pewnością nie wiesz o swoich włosach. Czym jest porowatość włosów?

-
   

Tego z pewnością nie wiesz o swoich włosach. Czym jest porowatość włosów?
Kupujesz drogie kosmetyki, korzystasz z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a Twoja fryzura nadal jest w złej kondycji? Aby dobrze i w pełni zadbać o nasze włosy, należy dobrać wszystkie etapy pielęgnacji do ich rodzaju. Jest to sprawa bardzo indywidualna i cały proces opiera się na określeniu tzw. porowatości włosów. Bez tego nawet najdroższe kosmetyki mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów.Porowatość włosów. Czym jest?


Wieloletnia moda na proste włosy sprawiła, że miliony kobiet na świecie codziennie poddają swoje fryzury działaniom wysokiej temperatury. Regularny zabieg prostowania nie tylko niszczy kosmyki, ale przede wszystkim sprawia, że same już często nie wiemy, jakie z natury są nasze włosy. Na szczęście obecna moda promuje naturalność, a tym samym do łask powróciły fale oraz loki. Wiele pań zdziwiło się zapewne, jak naprawdę wygląda ich fryzura. Jednak aby zgłębić jej naturę i dobrać odpowiednią pielęgnację, należy określić porowatość swoich włosów.

Porowatość określona jest stopniem rozchylenia łusek włosa. To od tego zależy, w jaki sposób fryzura np.
reaguje na wilgoć. Każde włosy są inne i wymagają odmiennej pielęgnacji. Ponadto nie tylko kosmetyki, ale i etapy pielęgnacji mogą przy różnej porowatości wyglądać zupełnie odmiennie.

Najprostszym testem jest wrzucenie jednego włosa do szklanki z wodą. Jeśli włos opadnie na dno oznacza, że jest wysokoporowaty. Jeśli będzie pływał po powierzchni oznacza to niską porowatość.

Właściwa pielęgnacja a porowatość Twoich włosów


Po określeniu porowatości włosów warto zaplanować odpowiednią pielęgnację.

Włosy niskoporowate łatwo obciążyć, dlatego należy sięgać po lekkie odżywki i balsamy. Włosy o niskiej porowatości mogą wykazywać skłonność do przetłuszczania się, a także nieestetycznego efektu oklapnięcia. Warto raz na jakiś czas sięgnąć po takie oleje jak kokosowy, babassu czy masło murumuru. Nakładamy je wtedy od połowy po same końce i zostawiamy najlepiej na całą noc. Nigdy przy niskoporowatych włosach nie nakładajmy masek oraz olei na skórę głowy. Może to prowadzić do znacznych problemów z fryzurą.

Włosy średnioporowate często są matowe oraz pozbawione blasku. Jest to jednak najmniej wymagający rodzaj włosów. Są podatne na układanie i stylizowanie. Bardzo często jednak włosy tego rodzaju po zetknięciu z wilgocią puszą się i falują. Warto zastosować w ich pielęgnacji produkty odbudowujące z zawartością protein, keratyny oraz jedwabiu. Ponadto zaleca się nakładać raz w tygodniu oleje z pestek śliwek, winogron czy modeli.

Włosy wysokoporowate to te najbardziej wymagające. Zaliczamy do nich włosy zniszczone, rozjaśniane oraz kręcone. Wymagają one nie tylko substancji budujących, ale również nawilżaczy. Niestety często puszą się i bardzo mocno reagują na wilgoć. Lepiej zrezygnować tutaj z suszenia, prostowania i innych zabiegów. Pielęgnacja takich włosów powinna być bogata w składniki odżywcze takie jak: proteiny, humektanty oraz emolienty. Oleje doskonałe dla włosów wysokoporowatych to: olej z pestek dyni, malin, kiełków pszenicy.

Popraw kondycję swoich włosów. Dlaczego warto sięgnąć po biotynę?


Bez względu na porowatość włosów, warto w razie potrzeby wspomagać je odpowiednimi preparatami. Przy niedoborach witamin sprawdzi się m.in. biotyna. Biotyna to inaczej witamina B7, która odgrywa bardzo istotną rolę w dbaniu o zdrowie nie tylko włosów, ale również skóry i paznokci. Czasem, kiedy nasza dieta nie jest mocno zróżnicowana, może mieć to swoje odpicie w pogorszeniu stanu włosów. Właśnie dlatego idealnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po preparaty z biotyną. Oczywiście najlepiej wybrać lek, ponieważ to właśnie produkty z takim statusem posiadają sprawdzone i przebadane działanie.

Warto przeczytać również: www.biotebal.pl/pielegnacja-wlosow/pielegnacja-wlosow-porowatych.

Tego z pewnością nie wiesz o swoich włosach. Czym jest porowatość włosów? - dodano: 2021-05-26

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.