ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Nauka niemieckiego dla dzieci - 5 przydatnych zasobów online

-
Nauka niemieckiego dla dzieci - 5 przydatnych zasobów online
Język niemiecki jest dziś nieco w cieniu bardziej popularyzowanego angielskiego, co nie oznacza, że brakuje chętnych do jego nauki. Swoją przygodę z mową Goethego, czy Schillera warto rozpocząć już od najmłodszych lat, dzięki temu każde dziecko może się przekonać, że nie taki niemiecki straszny, jak go malują! Żeby jeszcze skuteczniej zaprzyjaźniać się z tym językiem, dobrze jest sięgnąć po interesujące zasoby dostępne online. W niniejszym artykule pokażemy Ci 5 najlepszych platform do nauki niemieckiego dla dzieci.

Niemiecki dla dzieci – nauka online


Im wcześniej dziecko zacznie uczyć się języka niemieckiego, tym lepiej dla niego. Warto już teraz zadbać o podstawy tego języka, gdyż mogą one nieść ogromną korzyść w przyszłości. Nauka niemieckiego to znacznie więcej, niż ślęczenie nad podręcznikami! Poznaj najlepsze serwisy internetowe, które oferują wysoką jakość treści edukacyjnych dla dzieci w Polsce.

1. Korepetycje z BUKI


Platforma BUKI oferuje najlepsze w Polsce korepetycje, a także lekcje indywidualne z języka niemieckiego. Taka forma edukacji sprawia, że dziecko już od najmłodszych lat może poznawać najciekawsze zagadnienia związane z tym językiem. Profesjonalni nauczyciele oferują atrakcyjne zajęcia online, zaś sam serwis udostępnia nowoczesną platformę edukacyjną. Korzystanie z jej zasobów sprawia, że każdy może dać sobie szansę rozkochać się w die deutsche Sprache.

2. Supereule


Co powiesz na naukę języka z zasobami mniejszości niemieckiej w Polsce? Organizacje TSKN oraz VDG, zrzeszające mieszkających w Polsce Niemców, stworzyły unikatowe narzędzie do nauki języka – Supereule. Dzięki internetowej platformie, nawet dzieci w przedszkolu mogą poznawać podstawy niemieckiego bez wychodzenia z domu. Platforma edukacyjna pozwala także zapisać się na kursy organizowane stacjonarnie, gdzie nauka poprzez zabawę to coś wspaniałego.

3. Andrea Thionville


Nieco starsze dzieci świetnie radzą sobie z obsługą serwisu YouTube, gdzie znaleźć można całkiem sporo jakościowych treści do nauki. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje kanał Andrei Thionville, która udostępnia świetne filmiki na tematy gramatyczno-leksykalne. Przyjazne materiały wideo pozwalają uczyć się języka od podstaw, ale również poznać od podszewki nieco bardziej złożone zagadnienia. Co więcej, Andrea prowadzi również serwis Teddylingua, gdzie znajduje się mnóstwo jakościowych treści dla uczniów języka niemieckiego.

4. Duolingo


Portalu Duolingo chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, prawda? Serwis do nauki języków obcych znany jest przede wszystkim z aplikacji mobilnej. Wystarczy założyć konto, wybrać język, jakiego chcesz się uczyć, a następnie określić poziom nauczania. Jedyny minus to taki, że dla osób polskojęzycznych wciąż dostępna jest tylko nauka angielskiego. Jeśli jednak Twoje dziecko porusza się w miarę płynnie po języku angielskim, może wówczas uczyć się niemieckiego poprzez tłumaczenia zdań.

5. Goethe Institut Polen


Polski oddział Instytutu Goethego wspiera młodych adeptów języka niemieckiego! Na stronie internetowej tego rozległego projektu edukacyjnego znajdziesz sporo ciekawych i nowoczesnych rozwiązań do nauki języka dla swoich dzieci. Wśród dostępnych opcji warto zwrócić uwagę na Internetowy Uniwersytet Dziecięcy, który pozwala poznawać ciekawostki z całego świata, jednocześnie wspierając naukę niemieckiego. Projekty Goethe Institut to gwarancja najwyższej jakości, więc zdecydowanie warto sprawdzić, co jeszcze specjaliści przygotowali dla polskich uczniów.

Nauka niemieckiego dla dzieci - 5 przydatnych zasobów online - dodano: 2022-09-19

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.