Hama wprowadza na rynek zegar dla dzieci Easy Learning, idealny do nauki czytania godzin « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Hama wprowadza na rynek zegar dla dzieci Easy Learning, idealny do nauki czytania godzin

-
Hama wprowadza na rynek zegar dla dzieci Easy Learning, idealny do nauki czytania godzin
Problemy z opanowaniem umiejętności czytania godzin na zegarze, są coraz częstsze wśród najmłodszych. Dlatego niemiecka firma zaoferowała kolorowy model z cichym mechanizmem i sekundnikiem, który porusza się płynnie. Dzięki temu nauka staje się efektywniejsza, a dodatkowo nie musimy martwić się irytującym dźwiękiem tykania.

Wiek szkolny to doskonały czas, aby nauczyć dzieci korzystania z zegara, chyba że wykażą zainteresowanie wcześniej - wtedy warto od razu podjąć edukację. Praktyka w odczytywaniu godzin wspiera rozwój umiejętności matematycznych, logicznego myślenia oraz abstrakcyjnego rozumowania. Warto organizować różnorodne gry i aktywności z zegarem, takie jak wykonywanie ulubionych ćwiczeń o określonych porach. Tworzenie własnego zegara "od zera" również może być pomocne.

Pomijanie nauki czytania z zegara w odpowiednim wieku może prowadzić do trudności w logicznym myśleniu, wyobraźni, liczeniu oraz rozwoju motorycznym, w tym koordynacji ruchowej takiej jak chwytanie, układanie, pisanie, czy wiązanie sznurowadeł. Najlepsze rezultaty przynosi wybór dużego, czytelnego modelu analogowego z wskazówkami. Model cyfrowy w tym przypadku należy postrzegać jako zbytnie uproszczenie.
Hama prezentuje swój nowy model zegara Easy Learning, który ma 30 cm średnicy, 4 cm głębokości i waży 575 g. Jego wesołe, dziecięce wzory z pewnością spodobają się najmłodszym i ułatwią im naukę odczytywania godzin. Duża tarcza z arabskimi cyframi i wyraźnie zaznaczonymi wskazówkami godzinową, minutową oraz sekundową jest podzielona na kolorowe sektory, co dodatkowo ułatwia naukę. Ciekawostką jest również to, że tarcza zawiera cyfry w formacie 12- i 24-godzinnym, co umożliwia naukę obu systemów zapisu czasu.

Wyróżniającą cechą jest płynnie poruszający się sekundnik, który nie wydaje dźwięku tykania, co sprawia, że zegar doskonale nadaje się do pokoju dziecka, gdzie powinno panować cisza i spokój. Zegar wykonany jest z materiału syntetycznego z przednią szybką ze szkła i jest dostarczany z dwoma bateriami AA oraz instrukcją obsługi. Podsumowując, ten zegar to nie tylko narzędzie edukacyjne dla dzieci uczących się mierzyć czas, ale również atrakcyjny element dekoracyjny pokoju dziecka.

Cena sugerowana zegara Easy Learning marki Hama to 109 zł. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej firmy Hama.
zdjęcia: materiały prasowe

Hama wprowadza na rynek zegar dla dzieci Easy Learning, idealny do nauki czytania godzin - dodano: 2024-02-14

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.