Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

dieta South Beach

1.

2. autor artykułu : Nina Jakubik - dietetyk
Centrum Dietetyczne ProLinea; Warszawa

 Nina Jakubik
-
   

@@ Dieta South Beach przede wszystkim gwarantuje bardzo szybki spadek masy ciała - od 4 do 6 kg tygodniowo. Musimy być świadomi tego, że następuje on nie na skutek spalania tkanki tłuszczowej, ale na sutek utraty wody przez organizm. Aby zmniejszać zasoby tłuszczu proces chudnięcia musi być powolny i długotrwały (maksymalnie 1 kg tygodniowo). Zbyt gwałtowne odchudzanie jest bardzo niebezpieczne, ponieważ dochodzi wtedy do zaburzeń gospodarki wodno–elektrolitowej. Będzie się to odbijać na stanie zdrowia. Im młodszy organizm tym bardziej wrażliwy jest na wszelkie nie fizjologiczne zmiany zachodzące w organizmie.
Bardzo ważną wadą diety South Beach jest całkowite wykluczenia z niej (na okres 2 tygodni) węglowodanów tak bardzo potrzebnych dla organizmu. Glukoza jest podstawowym źródłem energii dla organizmu, a dla niektórych narządów jedynym źródłem energii (krwinki czerwone i mózg ). W przypadku, gdy nie dostarczymy dziennie odpowiedniej ilości glukozy mogą pojawić się zaburzenia ze strony układu nerwowego (problemy z zapamiętywaniem, stan otępienia, gorsza koncentracja itp.) a także zbyt szybkie obumieranie erytrocytów (na skutek braku energii).
Węglowodany są ponadto świetnym źródłem minerałów - magnezu, żelaza, cynku i witamin z grupy B oraz błonnika.
Kobiety muszą być świadome tego, że ich sposób odżywiania znacząco wpływa na ich stan zdrowia (a w przypadku kobiet ciężarnych lub karmiących także na prawidłowy rozwój dziecka). Trzeba pamiętać, że zdrowie to prawidłowo zbilansowana dieta dostarczająca nam wszystkich (bez wyjątku) niezbędnych składników odżywczych (białka, tłuszczu, węglowodanów, witamin i minerałów).

dieta South Beach - dodano: 2007-03-15

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.