Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Ostatnio na forum
Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

dieta South Beach

1. Justyna Marszałkowska - dietetyk
Centrum Dietetyczne ProLinea; Warszawa

2. autor artykułu : Nina Jakubik - dietetyk
Centrum Dietetyczne ProLinea; Warszawa

Justyna MarszałkowskaNina Jakubik
-
   

Dieta South Beach przede wszystkim gwarantuje bardzo szybki spadek masy ciała - od 4 do 6 kg tygodniowo. Musimy być świadomi tego, że następuje on nie na skutek spalania tkanki tłuszczowej, ale na sutek utraty wody przez organizm. Aby zmniejszać zasoby tłuszczu proces chudnięcia musi być powolny i długotrwały (maksymalnie 1 kg tygodniowo). Zbyt gwałtowne odchudzanie jest bardzo niebezpieczne, ponieważ dochodzi wtedy do zaburzeń gospodarki wodno–elektrolitowej. Będzie się to odbijać na stanie zdrowia. Im młodszy organizm tym bardziej wrażliwy jest na wszelkie nie fizjologiczne zmiany zachodzące w organizmie.
Bardzo ważną wadą diety South Beach jest całkowite wykluczenia z niej (na okres 2 tygodni) węglowodanów tak bardzo potrzebnych dla organizmu. Glukoza jest podstawowym źródłem energii dla organizmu, a dla niektórych narządów jedynym źródłem energii (krwinki czerwone i mózg ). W przypadku, gdy nie dostarczymy dziennie odpowiedniej ilości glukozy mogą pojawić się zaburzenia ze strony układu nerwowego (problemy z zapamiętywaniem, stan otępienia, gorsza koncentracja itp.) a także zbyt szybkie obumieranie erytrocytów (na skutek braku energii).
Węglowodany są ponadto świetnym źródłem minerałów - magnezu, żelaza, cynku i witamin z grupy B oraz błonnika.
Kobiety muszą być świadome tego, że ich sposób odżywiania znacząco wpływa na ich stan zdrowia (a w przypadku kobiet ciężarnych lub karmiących także na prawidłowy rozwój dziecka). Trzeba pamiętać, że zdrowie to prawidłowo zbilansowana dieta dostarczająca nam wszystkich (bez wyjątku) niezbędnych składników odżywczych (białka, tłuszczu, węglowodanów, witamin i minerałów).

dieta South Beach - dodano: 2007-03-15

                                

więcej artykułów tego autora:
  Zalecenia żywieniowe dla kobiet karmiących piersią
  Rola diety w leczeniu ADHD
  Depresja
  Masło czy margaryna?
  Pożywne i odżywcze koktajle
  Czosnek - zastosowanie, przepisy na domowe leki
  Cebula - syrop i nie tylko, czyli o leczniczym działaniu cebuli
  dieta kapuściana
  dieta owocowa
  dieta wg grupy krwi
  dieta optymalna
  dieta Atkinsa
  dieta dobrych kalorii
  diety gwiazd
  dieta niełączenia - dieta Haya
  dieta osobowości
  dieta śródziemnomorska
  dieta trzydniowa
  Otyłość u dzieci


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.