Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

dieta niełączenia - dieta Haya

1.

2. autor artykułu : Nina Jakubik - dietetyk
Centrum Dietetyczne ProLinea; Warszawa

 Nina Jakubik
-
   

@@ Podobnie jak dieta Montignaca polega na niełączeniu pewnych grup produktów. Z tym, że w pierwszym przypadku (w diecie Montignaca) zabronione było łączenie węglowodanów z tłuszczami, u dr Haya natomiast nie wolno łączyć węglowodanów z białkami. Podobnie jak i w diecie Montignaca tak i tu wadą diety jest to, że każdy posiłek nie dostarczy nam odpowiedniej ilości białka, tłuszczu i węglowodanów jak powinno być zgodnie z zaleceniami żywieniowców.
Ponadto dieta jest bardzo niskokaloryczna (dostarcza maksymalnie 1200 kcal) co od razu dyskwalifikuje ją jako dietę odpowiednią dla zdrowych i aktywnych zawodowo osób.
Ze względu na zasadę niełączenia produktów są bardzo małe szanse na stosowanie urozmaiconego jadłospisu, co może bardzo szybko doprowadzić do niedoborów składników odżywczych i wpływać tym samym na stan naszego zdrowia.
Świadoma i odpowiedzialna kobieta w trosce o swoje zdrowie nie zdecyduje się stosować żadnej diety, która ogranicza spożycie składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (białka, tłuszczy, węglowodanów, witamin i składników mineralnych).
Pamiętaj - dbając o swój organizm (dostarczając mu tego czego potrzebuje) dbasz o swoje zdrowie!!!

dieta niełączenia - dieta Haya - dodano: 2007-01-15

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.