Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Ciepło - zimno, dobór koloru

autor artykułu : specjalista serwisu SalonFryzur.pl

-
   

Paleta kolorów, które mamy do wyboru podczas wizyty u fryzjera poddając się zabiegowi koloryzacji, czasami okazuje się nie być pomocna. Wielość kolorów i ich odcieni przyprawia o zawrót głowy. Począwszy od ciepłych odcieni blondu, piasków pustyni, drzew różanych, platynowych i perłowych blondów, poprzez czekoladowe brązy, nasycone i mniej nasycone miedzie, krwiste czerwienie, obłędne fiolety, burgundy, oberżyny, odcienie moccha, czerń i granatową czerń. Odcienie popielate, beżowe, złociste, podsycane czerwienią, fioletem.

Fryzjer rozkładając paletę pokazuje pewien krajobraz, obrazujący wszystkie pory roku strefy umiarkowanej, poprzez wiosnę, lato, jesień i zimę. Zadaniem, zarówno stylisty jak i klientki, jest dobór odpowiedniego koloru. O sukcesie decyduje poprawnie przeprowadzona analiza kolorystyczna, na którą składają się: kolor oczu i naturalny kolor włosów, kolor czerwieni wargowej, odcień skóry twarzy. Pod uwagę powinniśmy brać także preferencje kolorystyczne podczas doboru garderoby. Możemy pokryć włos każdym kolorem, ale to na co musimy zwrócić uwagę, to jego odcień, intensywność i przejrzystość.

Wiosna – skórę charakteryzuje bladość o delikatnym, złocistym odcieniu, często twarz pokryta jest piegami.
Twoje oczy mają ciemniejszą oprawę, niż Twoje włosy. Tęczówka zazwyczaj jest koloru niebieskiego lub zielonego. Włosy jasne są w słomianym, złocistym odcieniu, natomiast brązowe są w odcieniu złotym bądź rudym.

Lato - skóra jest blada o chłodnym różowym zabarwieniu. Oprawa oczu jest w popielatym odcieniu, nigdy w złocistym. Kolor Twoich oczu to chłodny niebieski, szary bądź brąz. Włosy koloru od zimnego blondu do zimnego brązu.

Jesień – skóra jasna, o ciepłym, beżowym, złocistym bądź brzoskwiniowym odcieniu. Kolor oczu to ciepły złoty brąz, zieleń. Kolor włosów zawsze jest ciepły, złotawy. Od blond poprzez kasztan i brąz.

Zima - cera jasna, porcelanowa bądź chłodna oliwkowa. Oprawa oczu ciemniejsza od tęczówki. Tęczowka w bardzo klarownych odcieniach zieleni, błekitu, brązu. Kolor włosów w chłodnych odcieniach brązu i czerni.

Paniom o typie wiosennym i jesiennym będą pasować odcienie złociste, ciepłe beże, natomiast paniom o typie letnim i zimowym wszystkie chłodne i popielate. Należy pamiętać, iż analiza kolorystyczna powinna być wykonana w słonecznym pomieszczeniu, bez źródła sztucznego swiatła, a osoba, na której analiza jest przeprowadzona winna nie mieć na sobie makijażu, który zaburzałby prawidłową ocenę.

__________________________________________________________________________________

SalonFryzur.pl to serwis skierowany do osób zainteresowanych fryzjerstwem, pielęgnacją włosów, modą i urodą ale także internautów poszukujących pomysłu na nowe uczesanie czy próbujących znaleźć salon fryzjerski w swoim mieście


Ciepło - zimno, dobór koloru - dodano: 2007-09-06

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.