Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Pielęgnacja włosów latem

specjalista serwisu SalonFryzur.pl

-
   

Latem każdy chce wyglądać olśniewająco. Wtedy większość z nas planuje długo wyczekiwane urlopy – chcemy odpocząć i zrelaksować się w promieniach słońca. Ale właśnie wtedy zarówno nasza skóra jak i włosy wymagają szczególnej pielęgnacji i ochrony przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.
Słońce powoduje m.in. uszkodzenie powierzchni włosa, odbarwienie, matowienie i łamliwość. Najgorszą „torturą”, jaką możemy im zafundować jest wystawienie mokrych kosmyków na działanie promieni słonecznych. Krople wody działają na włosy jak soczewka, co w efekcie powoduje ich przesuszenie. Słońce uruchamia wówczas reakcje chemiczne podobne do tych, które zachodzą podczs rozjaśniania. Powstają też wtedy wolne rodniki przecinające włókna keratynowe, które są podstawowym budulcem włosa. Można zatem śmiało stwierdzić, że połączenie słońca i wody ma zabójczy wpływ na nasze włosy.

W celu ochrony warto przede wszystkim używać specjalnych kosmetyków pielęgnujących i zabezpieczających. Ochronne preparaty zawierające filtry UV można znaleźć w wielu drogeriach. Należy jednak pamiętać, że należy dobierać je uwzględniając indywidualne preferencje jak również rodzaj i kondycję włosów.
Tego typu środki należy nakładać bezpośrednio przed kontaktem ze słońcem. Najlepsze działanie mają te przeznaczone do modelowania, ponieważ nie trzeba ich spłukiwać. Godnymi polecenia są też szampony i odżywki z filtrami UV, które mają działanie regenerujące i nawilżające.

Oprócz słońca, zdrowiu naszych włosów zaszkodzić może woda słona i chlorowana. Po każdej takiej kąpieli należy opłukać dokładnie włosy, zawinąć w ręcznik i jak najszybciej to możliwe – nałożyć odżywkę.
Aby nasze włosy źle nie wspominały lata, nie możemy zapomnieć o ich codziennej pielęgnacji (nakładaniu odżywki po każdym myciu, stosowaniu serum do zniszczonych końcówek itp.)

Wiele kobiet uważa, że noszenie kapelusza rozwiąże problem zabezpieczenia włosów. Otóż nie! Bez względu na to, z jakiego materiału wykonane jest nakrycie głowy – przepuszcza promienie słoneczne. Poza tym trudno jest sobie chyba wyobrazić kapelusz w trakcie kąpieli w morzu lub basenie...

Sposobów ochrony włosów przed słońcem jest wiele. Jedno jest pewne - należy często stosować kosmetyki zabezpieczające, w przeciwnym razie po urlopie zostanie nam przykra pamiątka w postaci zniszczonych, spalonych włosów._____________________________________________________________________

SalonFryzur.pl to serwis skierowany do osób zainteresowanych fryzjerstwem, pielęgnacją włosów, modą i urodą ale także internautów poszukujących pomysłu na nowe uczesanie czy próbujących znaleźć salon fryzjerski w swoim mieściePielęgnacja włosów latem - dodano: 2008-05-10

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.