Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Jak dobrać biustonosz - sztuka wyboru stanika (brafitting)

Justyna Grabska, Agnieszka Socha; onlyher.pl

-
   

Każda z nas wie, że nie tylko ubranie wierzchnie ma znaczenie. Nie możemy zapominać o tym, co znajduje się pod nim, a co jest równie ważne – o bieliźnie! To ona nadaje kształt naszemu ciału. Dba by zamaskować „niedociągnięcia” natury i wyeksponować nasze atuty.
Ale aby ubranie bielizny miało tak naprawdę sens nie możemy pozwolić, aby spełniała ona jedynie funkcje „zakrywające”. Bielizna powinna być przede wszystkim dobrze dobrana i wygodna, dopiero potem ładna czy kusząca.

Na poniższym zdjęciu od razu rzuca się w oczy różnica. Czyżby modelka schudła? Jedyną różnicą jest tylko dobór bielizny. „Tylko” czy może „aż”?

Aby właściwie dopasować bieliznę, należy pamiętać o kilku zasadach:
Sama literka bez liczby przed nią nic nie znaczy! Nie istnieje coś takiego jak miska B czy D, a jakże często słyszy się takie określenie na czyjś biust! Stanik w rozmiarze 65D a 75D to zupełnie inny rozmiar! Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, aby zobaczyć różnicę.

W większości sklepów mamy do wyboru bardzo ograniczony wybór rozmiarów. Dlatego, aby złapać się w rozmiarówce nosimy zupełnie inny rozmiar niż potrzebujemy.
Panie o większym biuście często zawyżają obwód, aby zmieścić się w odpowiednio dużą miseczkę. To powoduje nietrzymanie biustu na odpowiednim poziomie i sprawia, że biust smętnie zwisa. Sylwetka od razu wydaje się nieproporcjonalna.Wśród Pań o szczupłej budowie i mniejszym biuście panuje przekonanie, że jedynym słusznym rozmiarem jest 75B. Myślą - "mam mały biust, więc potrzebuję miseczki A lub B". Nie zwracają uwagi na obwód. Wybierają którykolwiek (zdarza się nawet 80A), a zwykle powinny nosić obwód 65 a nawet 60.

Nie należy generalizować po ustaleniu swojego rozmiaru. Skoro noszę 70E w firmie X, to inne biustonosze również muszę mieć w rozmiarze 70E! To błędne rozumowanie. W obrębie kilku modeli tej samej firmy może być nietrzymana rozmiarówka, a co dopiero w kilku firmach! Przecież staniki są uszyte z różnych materiałów, o różnym stopniu rozciągliwości. Staniki należy mierzyć. I nie denerwować się, że jest inna literka czy cyferka na metce. To nie metkę się nosi, a stanik!

Nie kupuje się stanika na oko (czy kolano, czy inne cudo). Biustonosz musi być dobrany do realnych wymiarów kobiety, a trudno jest dokonać takiego zakupu, bez przymiarki. Dlatego nie należy się bać mierzyć staniki w sąsiadujących rozmiarach.

Podsumowując:
To nie piersi mają się dostosować do zakupionej bielizny, a na odwrót, to bieliznę należy kupić dostosowaną do naszych piersi!


_____________________________________________________________________________________

Onlyher to internetowy sklep z bielizną dla kobiet. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór rozmiarów, zarówno panie z mniejszym jak i większym biustem na pewno coś dla siebie znajdą. Sklep oferuje profesjonalny brafitting, czyli pomoc w doborze rozmiaru i modelu biustonosza.

Jak dobrać biustonosz - sztuka wyboru stanika (brafitting) - dodano: 2010-03-30

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.