Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Taniec brzucha (taniec orientalny)

Katarzyna Żylik

-
   

Taniec brzucha (taniec orientalny)
... o prawdziwym triumfie kobiecości.

My kobiety jesteśmy wiecznie zajęte i na wszystko ciągle brakuje nam czasu, a najbardziej na to, żeby zrobić coś tylko dla siebie. Przytłacza nas szara rzeczywistość, a przecież każda z nas może łatwo i szybko stać się bardziej wyjątkowa. Na przykład z Kopciuszka może zamienić się w księżniczkę Szeherezadę z baśni z 1001 nocy. W egzotyczny świat Orientu zaprowadzi nas taniec brzucha. Taniec brzucha to bowiem taniec, który jak żaden inny potrafi wydobyć piękno i zmysłowość każdej kobiety.

Na czym polega magia tańca brzucha?

Taniec brzucha to kuszące ruchy bioder, brzucha i biustu połączone z subtelnym ruchem rąk, które idealnie harmonizują z orientalną muzyką. Elementem charakterystycznym jest tzw. shimmy czyli drżący ruch bioder wprawiający w drgania również brzuch tancerki.
Kobiety tańczą boso, ubrane w bajeczne stroje obszyte cekinami i brzęczącymi dzwoneczkami. Brzuch tancerki jest odsłonięty, a biodra otoczone długą, kolorową suknią.
Rekwizyty używane przez tancerki to woale, laski, miecze.
Taniec brzucha daje możliwość wyrażenia samego siebie, własnego temperamentu i osobowości.

Skąd pochodzi taniec brzucha?

Taniec orientalny (taniec arabski, raqs sharqi), znany pod nazwą taniec brzucha, pochodzi z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, gdzie był tańcem miłości i płodności.
Tańczyły go głównie kobiety. Do Europy przywędrował pod koniec XIX wieku.
Współczesny taniec sceniczny łączy w sobie elementy zaczerpnięte z tańców folklorystycznych i tańca współczesnego. Nie jest to taniec sformalizowany tak jak taniec towarzyski, choreografie w tańcu orientalnym wykonuje się solo lub w grupie.

Czy taniec orientalny pomoże mi również schudnąć i pozbyć się bólów kręgosłupa?

Taniec orientalny to niezwykle przyjemny i łatwy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Tańcząc w takt orientalnej muzyki spalamy około 500kcal/h. Ćwiczenia brzucha pozwalają na wyszczuplenie tali, wzmacniają i ujędrniuają również mięśnie stóp, ud, brzucha, bioder i pośladków, a także grzbietu.
Coraz częściej ta forma aktywności jest polecana przez lekarzy rehabilitantów jako idealna forma ruchu dla osób w każdym wieku, głównie ze względu na eliminację bóli okołokregosłupowych. Taniec brzucha zwiększa również giętkość ruchów i pozwala pozbyć się napięć.

Jakie są inne korzyści z uczęszczania na zajęcia z tańca brzucha?

Taniec orientalny nie tylko kształtuje sylwetkę, również uczy gracji. Udowadnia, że aby być ponętną kobietą wcale nie trzeba mieć idealnej sylwetki. Język ciała jakim uczą posługiwać się kobiety, wzbudza prawdziwe emocje na poziomie fizycznym i duchowym.
Bo, która z nas nie chciałaby być prawdziwą boginią?

Taniec brzucha (taniec orientalny) - dodano: 2011-01-28

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.