Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Nordic walking - jak chodzić


-
   

Nordic walking - jak chodzić
fotolia
Nordic walking to aktywność dla każdego. Dla osiągnięcia efektów - większej sprawności i lepszego zdrowia - musisz przede wszystkim prawidłowo się poruszać. Nie wystarczy tylko maszerować z kijkami. Zastosuj się do naszej "instrukcji", a zobaczysz, że nordic walking przyniesie Ci wiele radości i doskonale poprawi Twoją sylwetkę, sprawność ogólną i wytrzymałość.

Prawidłowa technika kroku, czyli jak chodzić

Faza 1

Robisz zamach prawą nogą do przodu, przemieszczając udo, podudzie i stopę. Lewa ręka jest rozluźniona.

Faza 2

Ugiętą prawą nogę przekładasz przez pionową oś ciała. Lewą rękę wyciągasz do przodu kierując ją ukośnie w stronę podłoża.


Faza 3

Prawa noga jest prosta w kolanie i wysunięta w długim, dalekim kroku do przodu. Lewa ręka jest wysunięta ukośnie daleko do przodu (próbujesz "dotknąć" podłoża), zwiększa to siłę odepchnięcia drugim kijem do tyłu.

Faza 4

Piętą prawej nogi dotykasz podłoża. Końcówkę kija wbijasz w podłoże lekko uginając łokieć (jednak ręka ma być możliwie maksymalnie wyprostowana).
Dłoń lewej ręki zaciskasz na rękojeści kija na wysokości biodra.

Faza 5

Stopę przestawiasz po podłożu od pięty aż do palców. Twoja noga powinna przejść przez pionową oś ciała, skręć lekko biodro. Ramię uginasz naciskając na kijek, co powoduje odbicie ciała do przodu.

Faza 6

Nogę odpychasz od podłoża przemieszczając ciało do przodu i prostując ją w stawie biodrowym, kolanowym i skokowym, co zwiększa siłę odepchnięcia. Tułów pochylasz lekko do przodu. Ramię przechodzi przez oś pionową ciała i naciska na kijek. Odpychasz się kijem od podłoża, prostując ramię do tyłu.

Faza 7

Otwierasz dłoń i puszczasz rękojeść kija, który powinien być przedłużeniem wyprostowanego do tyłu ramienia.

Nordic walking - jak chodzić - dodano: 2012-07-26

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.