Południowy Tyrol - narciarski raj « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Południowy Tyrol - narciarski raj

-
Południowy Tyrol - narciarski raj
Alpejskie warunki narciarskie, włoska gościnność i niemiecka precyzja. Tak w wielkim skrócie można opisać Południowy Tyrol. Te cechy sprawiają, że Południowy Tyrol jest coraz częściej wybierany przez narciarzy i miłośników białego szaleństwa.

Południowy Tyrol, wyjątkowy region we Włoszech, leżący na granicy trzech państw – Austrii, Szwajcarii i Włoch, przyciąga turystów rozmaitością oferty i pięknymi krajobrazami.

Zimą zamienia się w narciarski kurort. Białe, błyszczące od śniegu stoki, górskie szczyty w oddali, na tle niebieskiego nieba oraz ciepłe promienie alpejskiego słońca sprawiają, że Południowy Tyrol śmiało może być nazwany narciarskim rajem.

Miłośnicy białego szaleństwa mogą cieszyć się śniegiem już na początku grudnia. Mają także dostęp do ponad 30 ośrodków narciarskich rozciągających się w całym Południowym Tyrolu, jak na przykład Ortler Skiarena, czy Tauferer Ahrntal. Narciarze mają szansę skorzystać z „Dolomiti Superski”, czyli największej na świecie sieci ośrodków narciarskich w Dolomitach. „Dolomiti Superski” to łącznie ponad 1200 km szlaków w 12 regionach narciarskich. Duża ilość stoków narciarskich położonych blisko siebie pozwala cieszyć się urlopem, bez konieczności dalekich podróży. Do stoków położonych dalej można dojechać skibusami, które bezpiecznie i bezpłatnie dowożą narciarzy na profesjonalnie przygotowane stoki narciarskie.

Oprócz perfekcyjnie przygotowanych stoków i infrastruktury narciarskiej, Południowy Tyrol oferuje świetnie przygotowaną bazę noclegową. Związek Farmerów Południowego Tyrolu – Roter Hahn zrzesza ponad 1700 farm agroturystycznych położonych na terenie Południowego Tyrolu, dbając o utrzymanie najwyższych standardów noclegowych.

Miłośnikom biegów narciarskich region oferuje 150 świetnie przygotowanych tras, które pozwalają cieszyć się spokojem i pięknem Alp oraz świeżym powietrzem. Po długim dniu w górach, warto wstąpić do jednej z gospód na farmie i spróbować lokalnych specjałów, takich jak: „Speck”, wędzone kiełbaski „Kaminwurzen”, czy też słodkiego tyrolskiego keksu „Zelten”. Po spróbowaniu lokalnych produktów i kubku grzanego wina, można ruszać dalej w drogę!

Południowy Tyrol to świetne miejsce, aby jednocześnie cieszyć się zimowym szaleństwem oraz poznać i zwiedzić region pełen historii i tradycji. Wszystkich zainteresowanych zimowym pobytem w Południowym Tyrolu oraz noclegami oferowanymi przez farmerów zrzeszonych w związku Roter Hahn, zapraszamy na stronę www.redrooster.it/en/
Południowy Tyrol - narciarski raj - dodano: 2014-12-10

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.