1700 farm agroturystycznych z Południowego Tyrolu « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

1700 farm agroturystycznych z Południowego Tyrolu

-
1700 farm agroturystycznych z Południowego Tyrolu
Naturalne produkty, domowe wina, sery i wędliny, kąpiele w zdrowotnych wannach „Kneipp”, górskie wędrówki w Dolomitach, to jedne z wielu atrakcji oferowanych przez farmy agroturystyczne ze związku Roter Hahn z Południowego Tyrolu. Wakacje na farmach to świetny pomysł na wyjazd zarówno dla rodzin szukających spokoju i ciszy, jak również osób spragnionych aktywnego wypoczynku.

Roter Hahn (ang. Red Rooster) to związek ponad 1700 farm agroturystycznych położonych na terenie Włoch, w Południowym Tyrolu. Powstał on w 1999 roku i został założony przez Związek Farmerów Południowego Tyrolu. Początkowo do Roter Hahn mogły przystąpić tylko gospodarstwa oferujące turystom pobyty. Od 2003 roku Związek otworzył się również na farmy zajmujące się gastronomią oraz produkcją ekologicznej żywności wysokiej jakości.
Od tamtej pory należące do Roter Hahn gospodarstwa dzielą się na 3 rodzaje:
a) agroturystyczne z możliwością pobytu
b) agroturystyczne prowadzące restauracje, zajazdy, bary (Hofshanke – których produkty muszą w 80% pochodzić z produktów regionalnych a 30% z produktów danego gospodarstwa) i winiarnie (Bushenshank)
c) agroturystyczne produkujące zdrowe i ekologiczne produkty wysokiej jakości

Roter Hahn – kwintesencja Południowego Tyrolu

Farmy Roter Hahn są idealnym rozwiązaniem dla turystów poszukujących wypoczynku na wsi, smacznego naturalnego jedzenia, pięknych krajobrazów i różnorodnych atrakcji. Podróżni mogą zwiedzać Południowy Tyrol korzystając z oferty przejażdżek konnych, bądź rowerowych po wyznaczonych specjalnie trasach.

Wśród gór Południowego Tyrolu odwiedzający mogą również zażyć specjalnych zdrowotnych kąpieli w wannach Kneipp. Kąpiele polegają na zanurzaniu się naprzemiennie w ciepłej i zimnej wodzie z dodatkiem ziół. Gospodarze przygotowują specjalne drewniane wanny w których goście mogą odbywać kąpiele na świeżym powietrzu.

Południowy Tyrol to również idealne miejsce dla spragnionych aktywnego wypoczynku. Odwiedzając farmy Roter Hahn można skorzystać z oferty mountain bikingu, nordic walkingu czy wspinaczki górskiej. Farmy Roter Hahn to także świetny wybór na rodzinne wyjazdy. Wśród pięknej natury dzieci mogą odpoczywać i obcować z udomowionymi wiejskimi zwierzętami. Większość farm jest przystosowana dla najmłodszych turystów i ma przygotowane tylko dla nich specjalne atrakcje, place zabaw, baseny, zabawy animacyjne.
W tym czasie rodzice mogą poddać się zdrowotnym kąpielom, bądź skosztować lokalnego wina serwowanego przez gospodarza.

W związku z położeniem farm Roter Hahn, jest to idealne miejsce dla narciarzy i turystów poszukujących białego szaleństwa. Odwiedzając gospodarstwa zimą można nie tylko skorzystać ze świetnej narciarskiej infrastruktury, ale także zasmakować lokalnych zimowych przysmaków, takich jak chociażby grzane wino.

Roter Hahn – smaki północnych Włoch

Miłośnicy dobrego smaku również odnajdą coś dla siebie wybierając się do farm Roter Hahn. Słyną one bowiem z naturalnych warzyw i owoców, świeżych mięs i serów, a także wybornych win. A to wszystko za sprawą przyznawanego przez Roter Hahn znaku jakości.
Na terenie całego południowego Tyrolu tylko 41 „farm – zajazdów” uzyskało akceptację związku, który oczekuje od farm produktów najwyżej jakości. Potrawy podawane w farmach-zajazdach (Hofshanke) muszą być przygotowane w większości z produktów z danego gospodarstwa (30%), bądź z produktów farmerów z najbliższej okolicy (50%).

Roter Hahn – smaczne, bo domowe

Główną osią działalności gospodarstw Roter Hahn jest produkcja naturalnych warzyw i owoców, a także hodowla zwierząt przydomowych. W związku z tym odwiedzający farmy mogą liczyć na spróbowanie uprawianych pod ich okiem soczystych owoców i świeżych warzyw, a także skosztować przygotowanych z nich regionalnych potraw przyrządzanych według tradycyjnej receptury. Produkty wytwarzane na farmach otrzymują znak jakości Roter Hahn biorąc udział w badaniu niezależnej komisji prowadzonym na zasadzie „ślepej degustacji”. Komisja ocenia farmy raz do roku i wpisuje je do specjalnego katalogu Farm Delicatessen, w którym znajdują się wytwarzane w farmach Roter Hahn produkty najwyższej jakości.

Wśród lokalnych wyrobów nie lada gratką są południowo tyrolskie wina. Wiele farm będących częścią Roter Hahn wyspecjalizowało się w uprawie winorośli i produkuje wina słynne na całym świecie ze swojego delikatnego posmaku. Najlepszym czasem na degustacje jest jesień, gdy pierwsze wina z ostatnich zbiorów zaczynają być gotowe do picia. Godnym polecenia są również organizowane przez farmerów winne festiwale, takie jak Festiwal Kultury Wina w Sao Paolo.


1700 farm agroturystycznych z Południowego Tyrolu - dodano: 2014-12-10

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.