ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Zalety gier logicznych dla dzieci

-
Zalety gier logicznych dla dzieci
W przypadku osób dorosłych gry logiczne, czyli łamigłówki, mają przede wszystkim za zadanie „rozruszać” nasz mózg, który zmuszany do pracy dużo dłużej zachowa swoją pełną sprawność. Gry te mogą być jednak niezwykle wartościowe także dla dzieci i wiele z nich jest przygotowywanych właśnie pod ich kątem. Jest to bardzo ważne, gdyż tego typu gry komputerowe doskonale łamią stereotypy mówiące o tym, że komputer i wszystko co z nim związane, ma bardzo zły wpływ na młodzież.

Jeśli chcemy poznać prawdziwe walory edukacyjne tych gier, to warto już dzisiaj wybrać się na stronę internetową Poki.pl i skorzystać z bogatej gamy najlepszych produkcji tego typu, które są dla dzieci nie tylko bezpieczne, ale także bardzo wartościowe. Dlaczego tak jest?

Nauka logicznego myślenia

Mnóstwo gier łamigłówek robionych jest bowiem w taki sposób, że niejako zmuszani jesteśmy do poszukiwania logicznych rozwiązań, a to świetnie rozwija dziecięcy mózg. W standardowych grach, nawet tych bardziej skomplikowanych, zazwyczaj istnieje pewna prosta alternatywa przechodzenia przez kolejne poziomy i gra tak naprawdę nie zmusza nas do specjalnego trenowania naszego mózgu. Na Poki.pl dostępne są jednak gry, które w większości zmuszają do logicznego myślenia. Musimy na przykład usuwać kolorowe klocki z planszy w taki sposób, aby osiągnąć jakiś konkretny efekt później, a więc planować nawet na kilka ruchów do przodu. Może to być rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek czy poszukiwanie przedmiotów na planszy i później kombinowanie w jaki sposób sensownie połączyć je ze sobą, aby stworzyć kolejną rzecz, która pozwoli nam zakończyć poziom bądź misję. To oczywiście tylko przykłady, gdyż łamigłówek znajdziemy tutaj o wiele więcej, a każda z tych gier rozwija twórcze myślenie naszych dzieci.

Szybszy rozwój naszego dziecka

Dzieci regularnie grające w łamigłówki uczą się nie tylko logicznego myślenia. Znajdziemy bowiem mnóstwo gier, które będą stanowiły uzupełnienie dla podstawowej edukacji szkolnej. Może to być chociażby zwykłe Sudoku, w formie gry komputerowej, które uczy nasze dziecko liczenia. Inne gry pokazują jak rozróżniać kolory czy każą dopasowywać do siebie różnorodne kształty. Jeszcze ciekawsza jest gra, w której widzimy planszę pełną literek, z pozoru przypadkowo rozrzuconych. Szybko jednak okazuje się, że w gąszczu tych liter znajdziemy całe sensowne słowa. Dziecko poznaje litery, uczy się słów, a do tego rozwija jeszcze własną spostrzegawczość.

Maksymalne bezpieczeństwo

W przypadku większości gier komputerowych praktycznie zawsze pojawia się jeden argument, który według rodziców dyskwalifikuje taką formę rozrywki dla swoich dzieci. Chodzi tutaj o przemoc i różne inne niebezpieczne elementy, które faktycznie w grach często się znajdują, ale nie w tych dostępnych na stronie Poki.pl. Cała gama gier logicznych została przygotowana z myślą o dzieciach, i to także tych najmłodszych. Gra więc nie tylko rozwija umysł naszej pociechy, ale dodatkowo nie robi mu żadnej krzywdy psychicznej. Co więcej, zdecydowanie nie będzie to czas zmarnowany przez naszą pociechę. Oczywiście w każdym przypadku powinniśmy kontrolować czas spędzany przez nasze dzieci przy komputerze, ale w tym wypadku nawet dłuższa rozrywka z całą pewnością dziecku nie zaszkodzi.

Nauka przez zabawę zawsze była efektywna

Prawda jest taka, że od zarania dziejów, w przypadku dzieci, stosuje się edukację w połączeniu z zabawą. Nie tylko w przedszkolu, ale później także w pierwszych klasach szkoły podstawowej, zajęcia są prowadzone w taki sposób, że łączone są z zabawą, przez którą dziecko szybciej przyswaja wiedzę, często nawet nieświadomie. Nawet starsza młodzież dużo chętniej podchodzi na przykład do lekcji chemii z robieniem prawdziwych eksperymentów niż do zwykłego przeglądania teorii z książek. Mniej więcej w ten sam sposób działają łamigłówki w postaci gier komputerowych, w zasadzie w przypadku Poki.pl przeglądarkowych. Mamy tutaj czystą i bardzo zdrową edukację, która połączona została z zabawą. Dzieci zachęca do tych gier także sam fakt, że mogą robić to na komputerze, a nie da się ukryć, że maluchy strasznie ciągnie do wszystkich nowoczesnych technologii.

Rozrywka gdzie chcemy i za darmo

W przypadku wspominanych już łamigłówek na Poki.pl ogromną zaletą jest fakt, że są to gry przeglądarkowe. Oznacza to tyle, że nasze dziecko może się bawić i uczyć praktycznie w każdym miejscu. Czekając z dzieckiem w długiej kolejce do lekarza możemy dać mu tablet i uruchomić na nim jedną z takich ciekawych gier, które bardzo sympatycznie zapełnią mu wolny czas. Pamiętajmy także o tym, że wszystkie produkcje znajdujące się na tej stronie są zupełnie darmowe i nie wymagają żadnej instalacji. Dodatkowo właściciele serwisu bardzo skrupulatnie wybierają gry, które później dodają do poszczególnych kategorii. Tym samym nie musimy zupełnie obawiać się o to, że nasza mała pociecha trafi tam na rzeczy, które nie są jej dedykowane.

Zalety gier logicznych dla dzieci - dodano: 2016-03-21

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.