ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Lovela pomoże w usuwaniu plam z ubranek dzieci

-
Lovela pomoże w usuwaniu plam z ubranek dzieci
Każda mama doskonale wie, jak trudno usunąć plamy z dziecięcych ubranek. Nasze pociechy są tak ciekawe świata, że brudzą się nieustannie, a wszystko, co trafi w ich małe, ciekawskie rączki, od razu zostawia ślad na ubranku. Plamy po zupkach, kaszkach oraz soczkach są bardzo trudne do usunięcia, ponieważ barwniki zawarte w świeżych warzywach i owocach mocno wnikają w strukturę tkaniny.

Możemy ratować się domowymi sposobami usuwania zabrudzeń z małych ubranek, jednak nie zawsze są one skuteczne, dlatego niezbędne jest sięgnięcie po specjalistyczne odplamiacze. Na szczęście rynek kosmetyczno-chemiczny jest wystarczająco rozwinięty i z łatwością znajdziemy odpowiednie preparaty.

Domowe metody radzenia sobie z plamami

Domowych metod radzenia sobie z plamami jest naprawdę wiele. Przede wszystkim jednak najlepszym rozwiązaniem jest ich unikanie, dlatego pamiętajmy, by w czasie karmienia zakładać dziecku śliniaczek. Możemy też przygotować specjalne ubranka zakładane tylko na porę karmienia. W ten sposób znacznie ograniczymy ilość powstających każdego dnia zabrudzeń. Ponadto trzeba pamiętać, że plamy należy bezwzględnie zapierać, gdy są jeszcze świeże. Dzięki temu łatwiej je usuniemy i być może nie będzie konieczności sięgania po odplamiacz. Świeże zabrudzenia można również potrzeć szarym mydłem, które zapobiegnie wsiąkaniu zanieczyszczeń w strukturę tkaniny. W przypadku plam z soków i przecierów warzywnych sprawdzi się także kwasek cytrynowy oraz woda utleniona. Zabrudzenia z mleka najlepiej dokładnie wypłukać zimną wodą, a tłuste plamy (choć takie pojawiają się rzadko na dziecięcych ubranych) warto posypać mąką, zanim zostaną wchłonięte przez materiał.

Jak wybrać preparat do usuwania plam z dziecięcych ubranek?

Niestety domowe sposoby usuwania plam z ubranek dzieci (sprawdź: https://www.lovela.pl/usuwanie-plam) często zawodzą i jesteśmy zmuszone sięgnąć po chemiczne odplamiacze. Wybierając preparat do wywabiania zabrudzeń trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Środek musi być przede wszystkim hipoalergiczny. Nie możemy bowiem dopuścić do wywołania przez niego reakcji alergicznej u naszego dziecka. Ponadto powinien być dość łagodny, by nie zniszczyć delikatnych ubranek malucha. Sprawdźmy także, czy nie zawiera substancji o drażniącym zapachu, które trudno usunąć z materiału i mogą przyczynić się nie tylko do dyskomfortu naszej pociechy, ale także do powstania uczulenia. Ponadto wybierajmy produktu oznaczone specjalnymi certyfikatami potwierdzającymi ich bezpieczeństwo. Najważniejszym z nich jest akceptacja Instytutu Matki i Dziecka. Specjaliści pracujący w tej instytucji od lat dbają o zdrowie najmłodszych i certyfikują tylko najlepsze preparaty.

Cechy płynów do prania Lovela

Lovela to znany i ceniony producent środków do prania ubranek niemowląt i dzieci. Od lat ufają mu tysiące mam, a bezpieczeństwo preparatów potwierdzają specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka. Nic dziwnego, ponieważ produkowane przez markę Lovela płyny do prania (zobacz: https://www.okazje.info.pl/szukaj/lovela-plyn-do-prania/ceny.html) są hipoalergiczne i nie powodują uczuleń u maluszków. Środki piorące tej firmy są bezpieczne dla dzieci już od pierwszego dnia ich życia, dlatego z powodzeniem mogą znaleźć się w każdej wyprawce przyszłej mamy. Lovela to jednak nie tylko płyny do prania. W ofercie marki znajdują się również proszki, żele, balsamy oraz mleczka piorące, które doskonale radzą sobie z usuwaniem plam z ubranek dzieci. Warto nadmienić, że z uwagi na hipoalergiczność, produkty z logiem Loveli są polecane również dla alergików oraz osób borykających się z problemami skórnymi. Niedrażniąca formuła preparatów nie pogłębia bowiem dolegliwości.

Najlepsza jakość w dobrej cenie

Warto też zauważyć, że oferowane przez firmę Lovela płyny do prania ubranek dziecięcych możemy kupić w stosunkowo niskiej cenie, co bez wątpienia jest ważne dla większości rodziców, ponieważ domowy budżet znacznie kurczy się, gdy na świat przychodzi dziecko. Należy dodać, że produkty sygnowane logiem Loveli są wydajne, dlatego wystarczają na wiele, nawet trudnych, prań, dzięki czemu nie generują dodatkowych kosztów. Dodatkowo zauważmy, że kupując środki piorące tej firmy, płacimy nie tylko za skuteczność, ale również za jakość i pewność, że nie uczulimy naszego maluszka.

Usuwanie plam z ubranek dzieci nie jest łatwe, jednak można sobie z tym radzić. Z pomocą przychodzą bowiem nie tylko babcine metody radzenia sobie z zabrudzenia, ale również chemiczne, choć bezpieczne dla zdrowia dziecka, preparaty, dzięki którym ubranka naszych pociech są czyste i ładne.

Lovela pomoże w usuwaniu plam z ubranek dzieci - dodano: 2016-11-02

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.