Jakie zabawki dla 3-latka? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jakie zabawki dla 3-latka?

-
Jakie zabawki dla 3-latka?
Dzieci w wieku 3 lat stają się bardzo otwarte i kontaktowe, są ciekawe świata i bardzo towarzyskie. Jest to czas, w którym dziecko najwięcej się uczy, a zadaniem rodziców jest wspieranie i koordynowanie jego rozwoju. Najlepiej robić to ze wsparciem zabawek edukacyjnych, które oprócz tego, że bawią, to jeszcze uczą. Jeśli chcecie w taki sposób spędzić czas z 3-latkiem, może się Wam przydać szybka gotówka na zakupy w sklepie z zabawkami edukacyjnymi. Tylko jaką zabawkę wybrać, aby razem z dzieckiem dobrze się bawić?

Klocki


Decydując się na zakup zabawki zwróćcie uwagę na zainteresowania Waszego malucha. Jeśli dziecko lubi układać klocki, warto dać mu prezent z tym związany. Mogą to być plastikowe klocki typu „lego duplo” lub zwykłe, kolorowe, drewniane klocki. Te drugie są prawie niezniszczalne, a do niezbyt skomplikowanych budowli trzylatków nadają się doskonale. Wszystkie zabawki, jakie znajdą się w waszym domu powinny posiadać certyfikat bezpieczeństwa CE. Producent, aby go otrzymać, musi spełnić szereg wyśrubowanych norm dotyczących jakości, ale dzięki temu macie pewność, że Waszemu dziecku nic nie grozi.

Zabawki edukacyjne


W sklepach z zabawkami znajdziecie bardzo dużo zabawek edukacyjnych, w różnych cenach. Wszystko zależy od zasobności Waszego portfela. Zabawki edukacyjne rozwijają zdolności manualne i uczą logicznego myślenia, ale też są nieco droższe. Na przykład, zabawki z zagadkami zachęcają dzieciaki do poznawania świata i poszerzania wiedzy, te z możliwością rysowania rozwijają kreatywność dzieci, a takie, które wymagają ruchu – sprawności fizycznej.

Tipi


Zabawą, która z pewnością przyniesie wiele radości Wam i waszemu maluchowi, będzie zabawa w Indian. W tym celu możecie kupić namiot w kształcie tipi i ustawić go w pokoju dziecięcym. Będzie on idealnym miejscem do zabawy oraz doskonałą „kryjówką” dla Waszego dziecka. Latem można go ustawić także w ogrodzie i spędzać czas na świeżym powietrzu. Koszt takiego namiotu to około 450-500zł.

Konik na biegunach


Marzeniem prawie każdego dziecka jest…konik na biegunach, który będzie wiernych towarzyszem dziecięcych zabaw. Konik wykonany jest z przyjemnego w dotyku materiału, ma wygodne siodło i można go kupić w różnych rozmiarach. Wydacie na niego ok. 600zł.

Dom dla lalek


Dziewczynki na pewno ucieszą się z domku dla lalek. Najlepiej, jeśli domek jest dwupiętrowy i jest wykonany z drewna. Tył domku powinien być otwarty, dzięki czemu dziecko ma swobodny dostęp do wszystkich pokoi. We wnętrzu znajdują się odpowiedniki mebli i sprzętów domowych. W zależności od jakości wykonania i wielkości zabawki, taki domek może kosztować około 650-700zł.

Domek na drzewie


Oprócz zabaw manualnych trzylatki uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, gdzie mogą spożytkować rozpierającą je energię. Wasze Towarzystwo przy takiej zabawie jest dodatkową atrakcją, a jeśli jeszcze dziecko ma w ogrodzie domek na drzewie nie potrzebuje niczego więcej! Zbudowanie domku na drzewie to nie lada wyzwanie. Wydaje się, że osoby lubiące majsterkować mogą spokojnie uporać się z takim zadaniem same. Będą przy tym miały satysfakcję z wykonanej pracy. Pozostali powinni skorzystać z oferty firm zajmujących się profesjonalnie budową domku na drzewie. Koszt niewielkiego domku z drewna to ok. 800-1000zł.

Czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny, ale zabawki niestety już nie. Czasami ich koszt przekracza nasz budżet i musimy skorzystać z pożyczki np. na stronie proficredit.pl. Szybka gotówka pomoże Wam w takim zakupie. Szybko zapomnicie o pożyczce, a zabawki będą służyć dziecku przez kilka lat i sprawią, że spędzicie razem z nimi wspaniały czas.


Jakie zabawki dla 3-latka? - dodano: 2018-12-03

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.