Podcasty i audiobooki dla dzieci « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Podcasty i audiobooki dla dzieci

-
Podcasty i audiobooki dla dzieci
Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że wśród ilości dostępnych na rynku audiobooków oraz podcastów każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Równie bogata jest oferta dla dzieci, która dostarcza zarówno sporą dawkę wiedzy oraz potrafi doskonale bawić. Wszystko to w przystępnej elektronicznej formie, za której sprawą można się nimi cieszyć niezależnie od miejsca użytkowania.

Inną kwestią jest wybór odpowiednich pozycji, będących w stanie faktycznie zainteresować naszą pociechę. Z pomocą przychodzi platforma Storytel i jej obszerny katalog dziecięcych tytułów. Wybraliśmy kilka propozycji, które powinny zainteresować każde dziecko lubiące ciekawe historie.

"Czarnoksiężnik z krainy Oz" – Lyman Frank Baum


Pozycja, która należy do grona klasyków dziecięcej literatury przygodowej, a przy tym uważana jest za pierwszą powieść fantasy przeznaczoną dla młodych czytelników. Mała Dorota wraz ze swoim wiernym psem Toto za pomocą trąby powietrznej, przenoszą się do fantastycznej Krainy Oz. Aby wrócić do domu, niezbędne jest odwiedzenie Czarnoksiężnika Oza, zamieszkującego Szmaragdowy Gród. Podróż ta pozwoli im na spotkanie wielu ciekawych postaci, takich jak Strach na Wróble, Blaszany Drwal czy wiecznie tchórzliwy Lew. Nikt jednak nie powiedział, że wraz z dojściem do celu przygoda musi się skończyć…

"Figlaki poznają świat" – Marta Krajewska, Kasia Błędowska


Zuzia jest miłośniczką nauki, dlatego przeważnie zajmuje się czytaniem książek i opowiadaniem wszystkim o nowo nabytej wiedzy. Jej młodszy brat Jaś również lubi się uczyć, lecz woli to robić za pośrednictwem zabaw oraz żartów. Mimo rozbieżności w podejściu kochają się i uwielbiają wspólnie przeżywać różnorakie przygody!

Odgrywające rodzeństwo Marta Krajewska oraz Kasia Błędowska w swoim podcaście zabierają słuchaczy w różne miejsca na świecie, począwszy od gorącej Afryki, a na orientalnej Azji, kończąc. Czasem jednak Ziemia jest dla nich niewystarczająca, zatem nie pozostaje im nic innego, jak wybrać się w kosmos i odkryć jego tajemnice.

"Król Maciuś I" – Janusz Korczak


Stary król Stefan Rozumny umiera. Jego syn Maciuś zostaje następcą, na co nie zgadza się część królewskich doradców. Szybko przekonuje się on o tym, że pełnienie funkcji władcy wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się na początku wydawać. Ogrom obowiązków sprawia, że nie ma czasu beztrosko bawić się z innymi dziećmi. Tylko od czasu do czasu udaje mu się wyjść do ludzi, aby poobserwować życie poddanych. Niestety, nawet wtedy spacer musi być specjalnie przygotowany i ogłoszony, dlatego nie ma mowy o rzeczywistym spojrzeniu na sytuację w stolicy. Nie wspominając już o tym, że jego kraj dręczy bieda, urzędnicze oszustwa czy wojny z sąsiadami. Jak ze wszystkimi nowymi problemami poradzi sobie młody władca?

"Fantastyczny świat Tomka Łebskiego" – Liz PichonStoryTel


Tomek jest 12-latkiem rozpoczynającym właśnie 5. klasę szkoły podstawowej. Budząc się pierwszego dnia zajęć, uświadamia sobie przerażający fakt – nie przeczytał on żadnej wakacyjnej lektury. Z tego powodu w szkole zostaje przesadzony przez nauczyciela z ostatniej ławki do pierwszej. Oznacza to, że nie będzie już mógł w spokoju wykonywać swoich rysunków w zeszycie. Co gorsza, siedzi z Markiem, którego nie lubi żaden z uczniów. Jedynym plusem tej patowej sytuacji jest fakt, że niedaleko znajduje się najładniejsza dziewczyna w klasie, Asia, która jednak niestety nieszczególnie darzy go sympatią. Najważniejsze jednak, że ma dużo do opowiedzenia o swoich intensywnych wakacjach…

"Mały Książę" - Antoine de Saint-Exupéry


Trudno współcześnie znaleźć osobę, która nigdy nie słyszała o Małym Księciu. Jest on mieszkańcem planety B-612, która jest tylko niewiele większa od małego domu. Jego życie jest niezwykle smutne, ponieważ jedyną dostępną dla niego rozrywką jest oglądanie zachodów słońca. Wszystko zmienia się, gdy w trakcie pobytu na Saharze spotyka pilota samolotu, zmuszonego do awaryjnego lądowania. Ten moment będzie początkiem przyjaźni, która jest zdolna przetrwać wszystko.

"Tajemniczy ogród" – Frances Hodgson Burnett


Po przyjeździe do posiadłości swojego wuja w Anglii, Mary Lennox nigdy nie przypuszczała, że ta wizyta będzie tak emocjonująca i okaże się przygodą jej życia. Na początku czuła się wyjątkowo źle i samotnie w ogromnym domostwie, otoczonym zewsząd pustymi ogrodami. Wszystko zmieniło się wraz z poznaniem Dicka Sowerby, określającego się mianem ogrodnika posesji oraz przyjaciela zwierząt. Później zrobiło się tylko dziwniej, gdy zaczęła odkrywać kolejne sekrety domostwa, takie jak fakt ukrywania przed ludźmi jej chorego kuzyna, Colina Cravena. Między tą trójką narodzi się przyjaźń, która pozwoli wspólnie ożywić znajdujący się koło domostwa tajemniczy ogród.

"Harry Potter i Zakon Feniksa" – J. K. Rowling


Na Harry’ego Pottera czeka właśnie piąty rok nauki w Hogwarcie. Jednak zanim do tego dojdzie, musi on jeszcze wytrzymać wakacje, które samotnie spędza w domu nieznoszących go wujostwa w towarzystwie okropnego kuzyna Dudleya . Tęskni za swoimi najlepszymi przyjaciół, lekkoduchem i najlepszym kompanem Ronem Wesleyem oraz stąpającą twardo po ziemi, bardzo bystrą Hermioną Granger. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że szkoła nie będzie już tym samym miejscem, co wcześniej. Powodem tej zmiany jest powrót legendarnego Lorda Voldemorta, która ma tylko jeden cel: być władcą całego świata czarodziejów.

"Pinokio" – Carlo CollodiStoryTel


Pinokio jest sympatycznym drewnianym pajacykiem stworzonym przez lalkarza Dżepetto. Jego marzeniem, jest zostanie prawdziwym chłopcem. Jest ono na wyciągnięcie ręki, lecz pajacyk musi się wiele nauczyć i zrozumieć prawdy wróżki. Nie będzie to proste, zwłaszcza że z Pinokia jest kawał łobuza i kawalarza. Z tego powodu w trakcie drogi do osiągnięcia celu będzie na niego czekać wiele niecodziennych sytuacji. Wystarczy wspomnieć o konieczności bycia psem podwórkowy czy przemianę w osła! Jak zatem potoczą się losy dzielnego bohatera i czy na końcu jego przygód uda mu się osiągnąć wymarzony cel?

Podsumowanie


Różnorodność wymienionych pozycji pozwoli każdemu dziecku na pełne zanurzenie się nie tylko w świecie wspaniałych przygód, ale i pouczających morałów. Odpowiednio opowiedziane historie w znaczący sposób wpływają na rozwój dziecięcej wrażliwości i wyobraźni. Audiobooki to doskonałe rozwiązanie na spędzenie czasu w pożyteczny i przyjemny sposób z dziećmi w każdym wieku.

Podcasty i audiobooki dla dzieci - dodano: 2019-05-28

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.