ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Modne i polecane plecaki szkolne na semestr 2019/2020

-
Modne i polecane plecaki szkolne na semestr 2019/2020
Plecak to jeden z najważniejszych elementów wyprawki szkolnej każdego ucznia, to właśnie w nim przechowywane są wszystkie przybory, książki i zeszyty. Niejednokrotnie plan zakłada sporą liczbę zajęć danego dnia, co wiąże się z koniecznością dźwigania większego ciężaru. Z tego względu plecak szkolny powinien wyróżniać się solidnym wykonaniem, ergonomicznym kształtem i funkcjonalnością. Czym jeszcze kierować się przy wyborze i jakie modele będą cieszyć się największą popularnością w nadchodzącym semestrze?

Czym powinny charakteryzować się plecaki szkolne?


Plecaki towarzyszą uczniom podczas każdego dnia nauki w szkole. Są mocno eksploatowane i najczęściej mają służyć dłużej niż rok. Aby było to możliwe, warto zainwestować w model wykonany z wytrzymałych materiałów, które zmniejszą ryzyko powstania ewentualnych przetarć czy dziur. W tym celu najlepiej sprawdzą się grube tkaniny syntetyczne. Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest wielkość. Plecaki szkolne powinny być dopasowane pojemnościowo do wieku ucznia i liczby zajęć, niemniej jednak warto wybrać egzemplarz, który bez problemu zmieści książkę A4 i strój na wf. W przypadku starszych roczników z pewnością sprawdzi się model 25 litrowy. Większa pojemność plecaka wpływie także na jego użyteczność, dając możliwość zabrania go chociażby na wycieczkę szkolną.

Dla uczniów, którzy na co dzień noszą ze sobą sporą liczbę akcesoriów i przyborów ważna jest także dostępność przegród, umożliwiających łatwe segregowanie poszczególnych elementów i ich szybkie znalezienie. Oprócz pojemnej głównej komory, plecak powinien mieć przynajmniej jedną, a najlepiej kilka mniejszych komór na niewielkie przedmioty, takie jak klucze, telefon czy portfel. Przydają się również kieszenie boczne, do których można włożyć butelkę z napojem.

Aby zapewnić dziecku wygodę użytkowania plecaka, należy zdecydować się na model z usztywnianym tyłem. Dzięki temu nawet podczas długiego noszenia na plecach, nie będzie on powodował dodatkowego dyskomfortu. Ten aspekt ułatwi także utrzymanie wyprostowanej postawy. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji i wyprofilowanie szelek. Powinny być one podszyte dodatkowym materiałem, który zapobiegnie ich wrzynaniu się. Nie zapominajmy także o odpowiednim uchwycie. Najlepiej, aby był on wykonany z mocnego i grubego materiału, który ograniczy ryzyko oderwania się od powierzchni plecaka.

Modne plecaki szkolne


Plecaki, pomimo oczywistych kwestii związanych z funkcjonalnością, muszą posiadać także odpowiednie walory estetyczne. Z uwagi na częstotliwość ich wykorzystania, stają się jednym z elementów stylizacji. Najchętniej wybieranymi modelami, z uwagi na ich uniwersalność i ponadczasowy charakter, są produkty znanych marek sportowych. Przykładowo plecak Adidas jest bardzo dobrym wyborem zarówno dla chłopaków, jak i dziewczyn, którzy preferują klasyczne wzornictwo i modny styl. Ciemny odcień sprawia, że na dłużej zachowa on swój nienaganny wygląd i będzie pasować do stroju w każdym kolorze. Podobnymi zaletami może pochwalić się uniwersalny czarny plecak Nike. W tym przypadku można postawić również na inne wersje kolorystyczne, dopasowane do gustu danej osoby.

Jeśli zależy nam na modelu, który będzie bardziej rzucać się w oczy, warto zdecydować się na plecak w intensywnym odcieniu, na przykład ciemnoróżowym, czerwonym lub niebieskim. Ciekawą opcją są egzemplarze stanowiące połączenie dwóch kontrastujących ze sobą kolorów. Ten motyw często występuje w plecakach Nike, gdzie duże logo marki zostaje jeszcze mocniej wyeksponowane. Inny odcień może występować również na poszczególnych komorach, szelkach czy uchwytach. Jednym z wiodących trendów tego sezonu jest metaliczny połysk. Motyw jest obecny zarówno na ubraniach, butach, jak i akcesoriach. W takim przypadku można zdecydować się chociażby na plecak szkolny z wyraźnym błyszczącym logiem marki, znajdującym się na matowym materiale. To świetny wybór dla dziewczyn, które lubią podążać za aktualnymi trendami.

Polecane plecaki do szkoły

Modne i polecane plecaki szkolne na semestr 2019/2020 - dodano: 2019-06-06

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.