ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Auta na akumulator - ogrom zabawy dla Twoich dzieci

-
Auta na akumulator - ogrom zabawy dla Twoich dzieci fot. www.ekstrazabawki.pl
Samochody to jedne z ulubionych zabawek chłopców, o ile dawniej bawili się przede wszystkim tak zwanymi resorakami (miniaturowymi samochodzikami) lub autami sterowanymi za pomocą joysticka, to obecnie asortyment „zabawek” imitujących prawdziwe samochody uległ znacznemu poszerzeniu. Znajdziemy między innymi auta na akumulatory, na tyle duże, że nasi najmłodsi mogą samodzielnie zasiąść za ich sterami. Tego typu samochody są stosunkowo duże, przez co mogą przysporzyć nie lada frajdy naszym dzieciom. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje - na co zwrócić uwagę planując zakup auta na akumulator, aby nabyty model był bezpieczny oraz atrakcyjny dla naszych dzieci.

Auta na akumulator - zabawa i nauka


Jeśli lubisz spędzać czas wolny na świeżym powietrzu ze swoimi pociechami – wówczas zakup samochodu na akumulator może być idealnym rozwiązaniem. Są one źródłem niesamowitych przeżyć dla naszych dzieci, które dzięki nim mogą po raz pierwszy zasiąść za kierownicą samochodu i samodzielnie nim kierować. Zabawa taka może dostarczyć nowych doświadczeń, rozwinąć zdolności manualne naszego dziecka oraz uświadomić mu czym jest odpowiedzialność i bezpieczeństwo. Auto na akumulator może być świetnym krokiem „socjalizacyjnym” – jednym z pierwszych wprowadzającym nasze pociechy w dojrzały świat dorosłych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu auta na akumulator?


Przygotowując się do zakupu konkretnego modelu auta na akumulator, warto przyjrzeć się właściwościom technologicznym, które mają istotny wpływ na przebieg zabawy. Przede wszystkim istotne są takie podstawowe parametry jak rozmiar i waga. Zdecydowana większość modeli mieści się w granicy do 45 kg, podczas gdy rozmiary wynoszą około 150 cm długości i 100 cm szerokości. Warto zwrócić więc uwagę na rozmiar poszczególnych modeli i zaplanować miejsce na ich przechowywanie. Co równie ważne, w samochodzie tego rozmiaru może zmieścić się jednocześnie dwoje dzieci – kierowca i jego pasażer.

Istotne jest także podstawowe wyposażenie gwarantujące bezpieczeństwo – pasy, blokada drzwi, pilot do sterowania oraz przycisk bezpieczeństwa (pozwalający natychmiast zahamować ruch samochodu). Warto także zwrócić uwagę na maksymalną prędkość rozwijaną przez dany model (która zazwyczaj nie przekracza 15 km/h). Przed przystąpieniem do zabawy należy oczywiście odpowiedni „przeszkolić” nasze pociechy w obsłudze danego samochodu – wyjaśnić zasady poruszania samochodem i jego zatrzymywania.

Dodatkowych atrakcji dostarczą takie elementy wyposażenia jak: możliwość odtwarzania muzyki, wejście USB lub na kartę SD, sposób otwierania drzwi oraz sprawny klakson. Poszukując aut na akumulator, warto sprawdzić ofertę: https://www.ekstrazabawki.pl, na którą składa się ponad 500 różnych modeli, w bardzo szerokim przedziale cenowym. Możemy zagwarantować, że każdy rodzic znajdzie tam auto odpowiadające jego preferencjom. Co ważne – wśród dostępnych modeli znajdziemy także te, które oferują dodatkowe atrakcje, znacząco poprawiające zadowolenie naszych dzieci w trakcie zabawy.

Auta na akumulator - ogrom zabawy dla Twoich dzieci - dodano: 2019-12-02

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.