Jakie funkcje spełnia basen z kulkami? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jakie funkcje spełnia basen z kulkami?

-
Jakie funkcje spełnia basen z kulkami? fot. lulando.pl
Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Nic więc dziwnego, że decydując się na zakup nowych produktów dla najmłodszych, są rozważane argumenty za i przeciw. W czasach wszechobecnej, nadmiernej konsumpcji oraz tysięcy produktów do wyboru należy zachować szczególną roztropność, zwłaszcza jeśli chodzi o odpowiednie funkcje, wytrzymałość, czy walory estetyczne danej rzeczy.

Nie tylko zabawa, czyli troska o bezpieczeństwo


Jedną z opcji, która łączy zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne funkcje wpływające na rozwój naszego dziecka jest basen z kulkami. Ten produkt z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Należy mieć jednak na uwadze, aby przed zakupem sprawdzić, czy posiada on atesty m.in. certyfikat Children’s Product Certificate (CPC). Niestety możliwość importowania produktów z wielu państw do naszego kraju wpłynęła na wzrost tanich, ale i mało wartościowych produktów, które mogą wpływać negatywnie na rozwój dziecka.

Basen z kulkami powinien zapewniać bezpieczeństwo najmłodszym. Należy więc sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany produkt, by zapobiec wystąpieniu potencjalnie niebezpiecznych reakcji alergicznych. Co więcej, basen z kulkami może być wykorzystywany jako alternatywa kącika do zabawy lub bezpiecznego miejsca w chwili, kiedy rodzice muszą zająć się innymi obowiązkami domowymi w danym pomieszaniu (niezalecane jest jednak pozostawienie dziecka samego bez opieki). Ponadto jest to doskonały prezent z okazji urodzin lub innej okoliczności sposobnej do obdarowania rodziców i ich pociech.

Basen z kulkami


Rozwijanie umiejętności


Basen z kulkami to również rozwijanie wielu umiejętności psycho-fizycznych najmłodszych. Począwszy od nauki kolorów, liczenia po rozwój funkcji zapamiętywania oraz zdolności równowagi, czy koncentracji na określonych czynnościach. Mało tego basen z kulkami stosowany jest też do uczenia języków obcych. Podobnie jak w nauce rodzimego języka można pomóc dziecku rozróżniać kolory lub liczby, m.in. w języku angielskim, czy francuskim.

Nie da się więc zaprzeczyć, że basen z kulkami powinien stanowić element wyposażenia każdego pokoju zabaw dla najmłodszych. Produkt ten jest dość lekki, zatem bez problemu można go przenosić między pomieszczeniami, a w okresie letnim może stanowić idealne miejsce do zabaw w ogrodzie. Należy jednak pamiętać, że produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia.

Domowy basen z kulkami

Jakie funkcje spełnia basen z kulkami? - dodano: 2020-01-10

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.