Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

-

Lippy & Messy

Lippy & Messy

"Lippy & Messy" to serial telewizyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym lub w okresie nauczania początkowego, który powstał we współpracy Redakcji Dziecięcej Programu I Telewizji Polskiej ze Szkołą Języka Angielskiego Gama-Bell w Krakowie.

Nie jest to kurs językowy, lecz atrakcyjny materiał audiowizualny do "zabawy w angielski", który ma na celu wywołanie zainteresowania dziecka bajkowym światem, gdzie postaci zabawnych klaunów Lippy i Messy oraz sympatycznego Czarodzieja Wizzy porozumiewają się językiem obcym. Dialogi prezentowane są w taki sposób, by mali widzowie rozumieli znaczenie słów na podstawie gestów, sytuacji i kontekstów.

Serial zapewnia dzieciom rozrywkę edukacyjną, której celem jest poznanie prostych słów, zwrotów i struktur języka angielskiego, przyswojenie zasad wymowy oraz zapamiętanie zabawnych wyliczanek i piosenek.

Serial "Lippy & Messy" zyskuje dodatkowe walory dydaktyczne w połączeniu z książeczką Lippy & Messy - Songs & Games, zawierającą dodatkowe ćwiczenia językowe oraz instrukcje dla rodziców i nauczycieli.

W skład każdej części pakietu edukacyjnego wchodzi:

* kolorowa książeczka gier i piosenek dla dzieci (25 stron format A4, full kolor);
* arkusz kolorowych naklejanek formatu A4, full kolor;
* instrukcja dla nauczycieli/rodziców zawierająca praktyczne wskazówki metodyczne do organizowania zabaw i samodzielnych działań dzieci;
* płyta DVD z filmem