Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Zajęcia dla dzieci

Zadbaj o bezpieczeństwo na drodze z Odblaskowi.pl


Termin i miejsce

CH Auchan

 
Puławska 36
05-500 Piaseczno
O zajęciach
 Zadbaj o bezpieczeństwo na drodze z Odblaskowi.pl

Jak poprawić naszą widoczność na drodze po zmroku? Jakich zasad należy przestrzegać, gdy idziemy nieoświetloną drogą? To tylko niektóre z zagadnień, na jakie zwróci uwagę akcja Odblaskowi.pl, która odbędzie się 23 września w Centrum Handlowych Auchan Płock. Na wszystkich chętnych czekają bezpłatne opaski odblaskowe!
Jesienią i zimą zmrok zapada szybciej – wtedy notuje się najwięcej wypadków z udziałem pieszych, którzy mogą być niewidoczni dla kierowców. Tymczasem prosta rzecz, jaką są elementy odblaskowe wydłuża odległość, z której pieszy jest widoczny, zwiększając tym samym jego bezpieczeństwo.
Zbliżające się warsztaty są częścią kampanii edukacyjnej „Odblaskowi.pl - Siła bezpieczeństwa”, która ma na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach, zwłaszcza po zmroku. Najmłodsi piesi wezmą udział w licznych zabawach, animacjach i warsztatach plastycznych, których celem będzie kształtowanie poprawnych nawyków na drodze. Rozegrana zostanie gra ziemna, w której krok po kroku dzieci staną się superbohaterami, pamiętającymi o tym, by zawsze być „odblaskowymi” na drodze. Akcja jest kierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych, którzy jako potencjalni kierowcy otrzymają broszury informacyjne i będą mogli świecić przykładem dla swoich pociech. Ambasadorami tegorocznej kampanii są m.in. Kamil Stoch, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Ignaczak czy Filip Bobek.
Akcja Odblaskowi.pl odbędzie się 23 września w Centrum Handlowe Auchan Płock przy ulicy Wyszogrodzkiej 140. W godzinach od 11.00 do 17.00 dzieci wraz z opiekunami będą mogli bawiąc się, poszerzać wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze, a także otrzymają bezpłatne, kolorowe opaski odblaskowe!


Organizator

CH Auchan

 
Puławska 36
05-500 Piaseczno