ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Wyniki konkursu: Konkurs małego gracza

-

foto-konkurs

Miło nam przedstawić laureatów konkursu organizowanego przez portal maluchy.pl

Laureaci

 • Danuta Kwiotek
 • Magdalena Witczak
 • Krzysztof Chmiel
 • Marta (nazwisko do wiadomości redakcji)
 • Marta Szuwarska
 • Magdalena Kubiak
 • Nagrody

  Akademia Umysłu Junior Wiosna

  Akademia Umysłu JUNIOR: WIOSNA jest wyjątkową pozycją na rynku multimediów dla najmłodszych. Jej edukacyjny charakter koncentruje się wokół ćwiczeń i gier rozwijających pamięć, wspomagających uwagę oraz pobudzających wyobraźnię u dzieci w wieku 5-9 lat. Cztery części tej serii nawiązują tematyką do pór roku i zawierają po 20 ćwiczeń o różnych stopniach trudności.

  Dzięki programowi Akademia Umysłu JUNIOR: WIOSNA dzieci ćwiczą pamięć i koncentrację, poznając zjawiska przyrodnicze charakterystyczne dla tej pory roku. Wiosenne zajęcia i wielkanocne zwyczaje przybliża im wesoła TABI, wirtualna przewodniczka po programie, dzięki której nawet nieczytający jeszcze najmłodsi mogą swobodnie korzystać z ćwiczeń. Co można robić wiosną? Topić Marzannę, obserwować ptaki, owady oraz zwierzęta opiekujące się młodymi, szukać pisanek, przesadzać krokusy, robić porządki.

  Ćwiczenia w programie Akademia Umysłu JUNIOR: WIOSNA bawią i uczą. Puzzle, memo, wyszukiwanie różnic, rozpoznawanie kształtów, zapamiętywanie detali, labirynty... To tylko część z bogatego zestawu zadań, które mamy do dyspozycji. Elementami motywującymi są pochwały za osiągnięcia, zdobywanie kolejnych poziomów trudności i niespodzianki nagradzające prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

  Akademia Umysłu Junior Lato

  Akademia Umysłu JUNIOR to seria programów, które rozwijają pamięć i koncentrację uwagi oraz wspomagają edukację wczesnoszkolną a jednocześnie są wesołą i ciekawą zabawą. Dedykowane są dzieciom w wieku 5-9 lat. Poszczególne części są osadzone w różnych sceneriach i fabułach.

  Część LATO nawiązuje do wakacyjnego, sportowego, letniego klimatu. Zawiera 20 ćwiczeń stymulujących rozwój intelektualny, każde o stopniowanej trudności. Początkowe poziomy są bardzo łatwe, a sukcesy, pochwały, nagrody i niespodzianki zachęcają dziecko do zmierzenia się z trudniejszymi zadaniami. Dodatkową zaletą są ćwiczenia ruchowe. Gdy program uzna, że dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem, automatycznie uruchamia animowanego ludzika, który zachęca je do krótkiej gimnastyki!

  Oprawą programu jest nietuzinkowa grafika, fascynujące tło muzyczne naturalnych instrumentów (fortepian, smyczki,gitara, bębny, flet, głos, itd.), efekty dźwiękowe (odgłosy natury, głosy zwierząt, gwar zabaw, dźwięki otoczenia) pobudzają wyobraźnię i dają pożądane wzorce estetyczne. Ćwiczenia zawierają elementy edukacyjne, np. rozpoznawanie gwiazdozbiorów, gatunków zbóż, motyli i kwiatów, odległości miast Polski, flagi krajów, itd. Dziecko przez zabawę poznaje rzeczy ciekawe i przydatne na co dzień. Programy z tej serii posiadają rekomendacje psychologów i pedagogów, którzy potwierdzają ich pozytywny wpływ na wspomaganie rozwoju wczesnoszkolnego.