Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

obajwy alergii

Alicja Sumarowska

-
   

Objawy alergii są różne, w zależności od alergenu. Gdy dziecko ma alergię na pyłki roślin występować może u niego silny wodnisty katar, napady kichania, uczucie zatkania nosa, zapalenie spojówek, a także bóle głowy i zatok. Alergia pokarmowa może objawiać się wymiotami, biegunką, wysypką (również atopowym zapaleniem skóry), wzdęciami, kaszlem, katarem, a nawet trudnościami z oddychaniem. Jest to przeważnie uczulenie na białko mleka, jaja, ryby, zboża i orzechy. Uczulenie na zarodniki grzybów i pleśni ujawnia się głównie zapaleniem spojówek, niedrożnością nosa i zatok oraz napadami kichania. Zapalenie spojówek może być też skutkiem alergii na sierść i wełnę. Innymi objawami tego typu alergii są zaczerwienienie spojówek i wzmożone łzawienie, katar i kichanie. Roztocza kurzu domowego, ukrywające się w dywanach, zasłonach, kotarach, pościelach i tapicerowanych meblach, również są częstym alergenem.

Uczulenie na nie objawia się zatkanym nosem lub wyciekiem z nosa z kichaniem (szczególnie rano), łzawieniem, wysypką, kaszlem, pochrząkiwaniem. Przy alergiach skórnych pojawia się zaczerwienie skóry, świąd, pieczenie, rumień, wysypka, obrzęk oraz łuszczenie naskórka.


obajwy alergii - dodano: 2006-10-17


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.