ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2020 roku

-
Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2020 roku
Ministerstwo Cyfryzacji podało, jakie imiona najczęściej nadawano dziewczynkom w roku 2020. W roku pandemicznym w niektórych częściach Polski pojawiły się pomysły na takie imiona, jak Pandemia, czy Kwarantanna, z kolei urzędnicy w Katowicach musieli odmówić zarejestrowania imienia Toshiba dla dziewczynki. Jak prezentuje się cała lista najpopularniejszych imion dla dziewczynek?


Najpopularniejsze imiona żeńskie w 2020 roku


  1. Julia – 3649 dziewczynek (w 2019 Zuzanna)
  2. Zuzanna – 3639 (w 2019 r. Julia)
  3. Zofia – 3588 (to samo miejsce również w 2019)
  4. Hanna – 3364 (w 2019 Maja)
  5. Maja – 3244 (w 2019 Hanna)
  6. Lena – 2633 ( to samo miejsce również w 2019)
  7. Alicja – 2564 (to samo miejsce również w 2019)
  8. Oliwia – 2395 (w 2019 Maria)
  9. Maria – 2372 (w 2019 Oliwia)
  10. Laura - 2049 (w 2019 Amelia)

Przypomnijmy znaczenie trzech najpopularniejszych imion nadawanym dziewczynkom w minionym roku.


Julia - Julia to imię pochodzenia rzymskiego, imię to stało się popularne od czasów Juliusza Cezara. Protoplastą rzymskiego rodu Juliuszów miał być Julus, syn legendarnego Eneasza. Jako żeńska forma imienia Juliusz oznacza: promienista, młoda. W Polsce występuje od XVIII wieku.

Julia jest uwodzicielską kobietą, pełną majestatu i wdzięku. Potrafi do tego być skryta i nieśmiała. Aby nie pokazać po sobie emocji, wyhamowuje swoje reakcję do tego stopnia, iż może się wydawać nieczuła lub obojętna. Przywiązuje dużą wagę do przyjaźni, ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza uczuciowe.

Zuzanna - imię Zuzanna pochodzi od hebrajskiego imienia Szoszannah, które wywodzi się od hebrajskiego słowa shoshano czyli lilia. W Polsce imię to występuje od XIII wieku.

Zuzanna często szybciej działa, niż myśli, dzięki czemu potrafi błyskawicznie pokonać napotkane przeszkody i odnaleźć najprostszą drogę prowadzącą do obranego celu. Niezwykle szybko reaguje na problemy i zmiany, jednakże dość często popada w dodatkowe kłopoty. Jest otwarta na innych i ma wielkie serce, za to porywcza oraz impulsywna, ale do tego stopnia rozbrajająca i miła, iż z łatwością wybacza się jej większe wybuchy.

Zofia - Zofia jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa sophia (mądrość).

Zofia jest zaradną, pracowitą i rozsądną kobietą. Do tego bardzo elokwentną i energiczną. Ma mnóstwo pomysłów i kocha szaleć. Wśród znajomych odgrywa zazwyczaj ważną rolę, często uchodząc za przywódcę grupy. Zofia bowiem mocno zaznacza swą obecność w świecie. Jest osobą wesołą i pełną pogody ducha. Chętnie też niesie pomoc, ale gdy ktoś ją o to poprosi. Dzięki swym cechom jest życzliwie traktowana przez otoczenie i cieszy się sympatią oraz szacunkiem wielu ludzi. Jest osobą godną naśladowania i stawiania za wzór.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2018

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2020 roku - dodano: 2021-01-16

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.