ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2020 roku

-
Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2020 roku
Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało listę najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w 2020 roku. W przypadku chłopców najpopularniejszym imieniem był Antoni, podobnie jak w roku poprzednim. W tym nietypowym roku w niektórych częściach Polski pojawiły się pomysły na takie imiona, jak Sars, czy Covid, z kolei urzędnicy w Katowicach musieli odmówić zarejestrowania imienia Sosnowiec dla chłopca. Jak prezentuje się cała lista najpopularniejszych imion dla chłopców?

Najpopularniejsze imiona męskie w 2020 roku


  1. Antoni – 4037 chłopców (lider również w 2019 r.)
  2. Jan – 3823 (to samo miejsce również w 2019 r.)
  3. Jakub – 3614 (to samo miejsce również w 2019 r.)
  4. Aleksander – 3541
  5. Franciszek - 3499 (w 2019 r. Szymon)
  6. Szymon – 3107 (w 2019 r. Franciszek)
  7. Filip - 2744
  8. Mikołaj – 2587
  9. Stanisław – 2522 (w 2019 r. Wojciech)
  10. Wojciech – 2416 (w 2019 r. Adam)

Przypomnijmy znaczenie najpopularniejszych imion nadawanym chłopcom w minionym roku.

Antoni - imię Antoni jest łacińskiego pochodzenia i wywodzi się od rzymskiego rodu Antoniuszy. Imię to oznacza: wspaniały, doskonały, wybitny.

Antoni nie potrafi walnąć twardą pięścią w stół, ale posiada na tyle dużo cierpliwości i determinacji, iż często osiąga planowany cel. Nie jest przebojowy ani agresywny, mimo to można polegać na jego zaangażowaniu. To mężczyzna zdecydowany, solidny oraz odpowiedzialny. Czasem bywa dość powolny i ociąga się z podjęciem wiążących decyzji. Czasem sprawia wrażenie, iż sam nie wie, czego chce albo nie umie tego wyrazić, posiada jednak dobrą intuicję, na której polega znacznie częściej niż na logice.

Jan - Jan jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słów Jehu (Jahwe) i channah (łaska). Oznacza: cieszący się boską łaską.

Jan jest sprawiedliwy i pracowity. Szanuje obyczaje, kulturę i doświadczenia ludzi. Charakteryzuje go wyjątkowa inteligencja. Potrafi robić dziesięć rzeczy naraz, i to robić dobrze. Jest zarazem obiektywny i subiektywny, pełny pewności siebie i względnej nieśmiałości. Przez swój upór często sprzeciwia się, gdy proponuje mu się coś nowego, gdyż od początku wydaje mu się, że zna najlepszy sposób postępowania. Trudno go przekonać zwłaszcza, że często ma rację. Jan jest doskonałym organizatorem, ale ma jedną wadę: chce wszystko robić sam.

Jakub - Jakub jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa aqeb (pięta), lub skrót aramejskiego słowa ja’aqob’el (niech Bóg ochrania).

Jakub jest mężczyzną ruchliwym i próbuje zawojować cały świat. Lubi uczestniczyć w życiu innych – wszystko wiedzieć, doradzać, wybierać, aż do przejęcia sterów. Do pełni szczęścia musi bowiem czuć się potrzebny i przydatny. Posiada dar szybkiej i wnikliwej analizy napotkanego problemu. Niestety bardzo subiektywnie ocenia rzeczywistość. Jego słabym punktem jest egoizm. Jakub jest mimo to pogodnym człowiekiem, o dużej kulturze osobistej. Brzydzi się kłamstwem i oszustwem. Nie stanowi jednak dobrego materiału na przyjaciela. Szybko mu się nudzi oglądanie tych samych twarzy.

Imiona dla chłopców

Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2020 roku - dodano: 2021-01-16

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.