Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Zmarszczki - jak opóźnić ich pojawienie się?

-
   

Zmarszczki - jak opóźnić ich pojawienie się?
Zmarszczki nie są z pewnością przyjacielem żadnej kobiety ani mężczyzny, ich pojawienie się oznacza, iż zaczął się nieubłagany proces starzenia się skóry. Utrata jędrności, elastyczności, jak i widoczne zmarszczki to mechanizm, którego nikt nie jest w stanie całkowicie zatrzymać. Istnieją jednak sposoby, aby skutecznie go spowolnić - stosowanie naturalnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych, prowadzenie zdrowego trybu życia czy również odpowiednia dieta to najlepsze metody na zmarszczki.

W niniejszym artykule odpowiemy na ważne pytania dotyczące zmarszczek: co to są zmarszczki oraz jak powstają? Przedstawione zostaną również skuteczne sposoby na zmarszczki, które mogą przyczynić się do spowolnienia procesu starzenia się skóry.

Co to są zmarszczki?


Pojawienie się pierwszych zmarszczek na skórze potrafi spędzać sen z powiek niejednej osobie, gdyż są traktowane one przez społeczeństwo jak metafora nieuchronnie płynącego czasu. Czym są więc zmarszczki i jaka jest geneza ich powstawania? Najnowsze badania dowodzą, że proces starzenia się skóry u człowieka zauważalny jest już około 25 roku życia.
Pierwszym zauważalnym tego symptomem jest utrata elastyczności i jędrności oraz pojawienie się pierwszych zmarszczek. Zmarszczki definiowane są, jako zmiany, które zachodzą w strukturze skóry, powstałe na skutek mechanizmu starzenia się organizmu człowieka ? są to podłużne (poziome, jak i pionowe) zagłębienia, które wynikają głównie z załamania struktury skóry oraz zanikania włókien kolagenowych tudzież elastylowych mających wpływ na elastyczność, gładkość czy jędrność. U osoby młodej tj. poniżej 20 roku życia niezauważalne są zmarszczki, gdyż jej skóra bogata jest w zasoby kolagenu i elastyny. Posiada ona również właściwy poziom kwasu hialuronowego, który działa jak tzw. podskórny wypełniacz. Niestety, wraz z upływającym czasem obniża się ilość tych substancji w skórze, jak i pogorszeniu ulega ich jakość. O wiele mniej jest również składników takich jak witamina A, E czy C, które mają za zadanie pobudzić naturalną produkcję wyżej wymienionych substancji. Znaczne zmniejszenie poziomu kwasu hialuronowego w skórze oraz spadek ilości kolagenu i elastyny prowadzi do osłabienia mięśni podtrzymujących owal twarzy, co w efekcie prowadzi do stopniowego rozchodzenia się skóry tj. podłużnych zagłębień - zmarszczek. Niestety, opisane zmiany są nieuchronne i całkowicie naturalne, co nie zmienia faktu, że dzięki przemyślanym działaniom jesteśmy w stanie je skutecznie spowolnić. Istnieją bowiem określone sposoby wpływające na wygładzenie zmarszczek i istotne opóźnienie procesu starzenia.

Zmarszczki - rodzaje i typy


Pierwsze zmarszczki najczęściej zauważyć można na skórze twarzy (tzw. zmarszczki mimiczne), głównie w okolicy oczu i ust (dokładniej w fałdzie nosowo - wargowej) oraz czole, gdyż są to miejsca, gdzie występuje bardzo delikatna oraz cienka skóra. Dostrzegalne są one długo przed wyraźnym obniżeniem elastyczności i jędrności skóry. Istnieje kilka podziałów zmarszczek, jednak te najbardziej popularne klasyfikują zmarszczki ze względu na przyczyny powstawania oraz ze względu na miejsce występowania. Najczęściej jednak przytaczany jest podział ze względu na zmarszczki występowania.

Zmarszczki ze względu na miejsce występowania dzielą się na zmarszczki na czole, zmarszczki pod oczami, wokół oczu tj. kurze łapki, zmarszczki palacza, marionetki, na szyi, dekolcie, jak i na stopach oraz dłoniach. Najbardziej widoczne zagłębienia zauważalne są na czole. Na powierzchni skóry czoła można wyróżnić zmarszczki pionowe, które nazywane są potocznie lwimi zmarszczkami oraz poziome. Kolejnymi dość często oraz szybko występującymi zagłębieniami są te powstałe wokół oczu, czyli tzw. kurze łapki. Zmarszczki te są promieniście ułożonymi wgłębieniami, które najczęściej powstają w wyniku ekspresji twarzy oraz przesuszenia skóry, spowodowanej brakiem w tym miejscu gruczołów łojowych i potowych. Zmarszczki palacza umiejscowione są wokół ust i noszą również nazwę ust palacza. Najczęściej zauważalne są w formie pionowych bruzd. W okolicy ust można również spotkać się ze zmarszczkami marionetki tj. zmarszczkami smutku. Zmarszczki na dekolcie czy szyi przybierają postać poziomych podłużnych zagłębień. Ich powstanie związane jest naturalnym procesem starzenia się skóry czy złą pozycją ciała tj. garbienie się czy spanie w złej i niewygodnej pozycji. Zmarszczki na dłoniach oraz stopach nazywane są także bruzdami ruchomymi - uwarunkowane są anatomią człowieka i powstają na skutek zapadania się skóry w zagłębienia.

Problematyka związana ze zmarszczkami jest znana człowiekowi od zarania dziejów, niezależnie od płci czy wieku. Istnieje, bowiem wiele zachowań, które negatywnie wpływają na stan skóry i powodują szybsze powstawanie czy uwidocznienie zmarszczek. Warto uzmysłowić sobie, że w tej sprawie priorytetowa jest profilaktyka oraz prawidłowa pielęgnacja przeciwzmarszczkowa - to te sposoby pozwalają cieszyć się dłużej młodą, zdrową oraz jędrną skórą.

Naturalne kosmetyki na zmarszczki


Młoda, zdrowa i piękna skóra przez długi czas to cel i dążenie wielu osób. Aby skutecznie spowolnić proces starzenia i przedłużyć jędrność oraz gładkość skóry, z odpowiednio sporym wyprzedzeniem należy zainwestować w kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Prawidłowa pielęgnacja anty-age powinna być wdrożona jeszcze przed momentem pojawienia się pierwszych zmarszczek. Profesjonalna, codzienna pielęgnacja to najbardziej podstawowy sposób walki z procesem starzenia się skóry. Wysokowyspecjalizowane kosmetyki na zmarszczki nowej generacji są w stanie skutecznie oraz widocznie spowolnić pojawienie się zmarszczek oraz wpłynąć na odbudowę i regenerację skóry. Polska, renomowana marka Senelle stworzyła serię dobroczynnych, naturalnych oraz ekologicznych produktów: naturalne kosmetyki przeciwzmarszczkowe, które w sposób istotny wpływają na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Kosmetyki na zmarszczki Senelle nie tylko spowalniają proces starzenia się skóry i powstawania zmarszczek, lecz również redukują widoczność tych, które już powstały, jak i poprawiają owal twarzy, rewelacyjnie ujędrniają i uelastyczniają skórę, oraz co ważne intensywnie ją regenerują i dogłębnie nawadniają. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, iż powstały wyłącznie z naturalnych składników (głównie roślinnych), pozyskiwanych z ekologicznych oraz certyfikowanych upraw. Czerpią z natury to, co najlepsze i wartościowe. Naturalne kosmetyki na zmarszczki Senelle to element świadomej profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Systematyczna, właściwie dopasowana pielęgnacja potrafi zdziałać cuda i doprowadzić do spektakularnych efektów - jest to klucz do zachowania zdrowej, pięknej i młodej skóry. Niezastąpiony w walce z procesem starzenia się skóry i jego efektami jest niewątpliwie rewitalizujące serum przeciwzmarszczkowe Senelle. Wysokowyspecjalizowane i innowacyjne połączenie dobroczynnej witaminy C nowej generacji oraz składników pochodzenia naturalnego idealnie wpływa na stan skóry. Niespotykana, wyjątkowa receptura rewitalizującego serum przeciwzmarszczkowego skutecznie liftinguje i zmniejsza widoczność zmarszczek. Dodatkowo, naturalne preparaty aktywne Oléoactif? DIAM oraz Oléoactif? Pomegranate dbają o właściwy stopień nawilżenia i nawodnienie skóry, dzięki czemu skóra staje się gładka, jędrna oraz zyskuje promienny oraz młodzieńczy wygląd.

Zmarszczki - jak opóźnić ich pojawienie się? - dodano: 2021-02-10

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.