ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Kiedy warto zmienić materac dziecięcy na materac młodzieżowy?

-
Kiedy warto zmienić materac dziecięcy na materac młodzieżowy?
O tym, jak ważny jest sen w życiu młodego człowieka napisano już dziesiątki poradników, dlatego dobre podłoże do spania należy zapewnić maluchowi już od pierwszych dni życia i inwestować w solidny materac przez cały okres dorastania. Pamiętaj, że układ szkieletowy człowieka rozwija się do 25. roku życia. Zapobiegnij ewentualnym wadom postawy u dziecka - podaruj mu dobry materac młodzieżowy! Kiedy warto go wprowadzić do dziecięcej sypialni?

Kiedy zmienić materac dziecięcy na młodzieżowy?


Czy wiesz, że materac dziecięcy wybiera się tylko na kilka pierwszych lat życia malca? Ma on niewielkie rozmiary i jest dostosowany do delikatnej konstrukcji szkieletowej twojej pociechy. Troskliwi rodzice zmieniają taki materac najczęściej wtedy, gdy maluch idzie do przedszkola. Rosnące ciałko jest już wówczas mocniejsze, a kości nie potrzebują tak miękkiego podłoża.

Materac młodzieżowy z całą pewnością należy się dziecku, które weszło w wiek szkolny. Od tej chwili podłoże do snu ma do spełnienia ważną rolę - ma przyczynić się do doskonałej regeneracji dziecięcego, aktywnego i "wszędobylskiego" ciałka, które wiele godzin spędza w szkolnej ławce i przed komputerem w domu. Dobre materace młodzieżowe mają sprostać ważnemu zadaniu: korygować postawę dziecka by uchronić je przed ewentualnymi wadami kręgosłupa, czyli innymi słowy, wspierać prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny młodego człowieka. Zdrowy i krzepiący sen ma wpływ nie tylko na ciało, ale na zdolności poznawcze i rozwój emocjonalny. Zapewnij swemu dziecku energię do poznawania świata!

Szukasz dobrego materaca dla nastolatka? Portal abcsnu.pl to sklep z materacami, gdzie kupisz najwyżej jakości materace młodzieżowe od renomowanych i sprawdzonych firm.

Materac młodzieżowy


Jakie cechy powinien mieć dobry materac młodzieżowy?


Dobry materac młodzieżowy to taki, który wspiera rozwój dziecka oraz daje mu energię do działania. Pamiętaj, że dobrze przespana noc ma wpływ na to, jak funkcjonujemy w ciągu dnia. Jakie cechy powinien mieć dobry materac młodzieżowy? Omówmy je na przykładzie jednego z najlepszych materacy dla nastolatków, czyli Hilding Breakdance, stworzonego przez szwedzką firmę z ponad 80-letnim doświadczeniem. Hilding kładzie do snu już czwarte pokolenie Skandynawów! Teraz jest obecna w Polsce, a produkty marki możesz spotkać także pod szyldem innych firm, takich jak Sleepmed, Pan Materac czy salony Agata. Po czym poznasz, że Hilding Breakdance to dobry materac młodzieżowy?

PIANKA W ZGODZIE Z ANATOMIĄ


Wypełnienie jest istotą materaca! Hilding Brekdance to materace piankowy, który potrafi dopasować się do kształtu ciała oraz krzywizn anatomicznych, a ponadto pomaga zachować prawidłową pozycję w ciągu nocy, co jest istotne dla rozwijającego się, młodego kręgosłupa.

PRZYNAJMNIEJ DWIE TWARDOŚCI


W materacu Brekdance wkład skomponowano z dwóch wysoce elastycznych pianek Flexifoam o różnym stopniu twardości. W ten sposób wystarczy po prostu odwrócić materac, jeśli chcesz zapewnić dziecku stabilniejsze i nieco twardsze podłoże. Dopasuj twardość materaca do aktualnych potrzeb młodego człowieka.

HIGIENA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE


Doskonale przemyślane cięcie i profilowanie pianek to synonim dobrej wentylacji, która wpływa korzystnie na higienę snu. Materac młodzieżowy Hilding Breakdance jest ponadto odpowiedni dla alergików. Dołączony pokrowiec łatwo zdjąć i uprać.

Zainwestuj w prawidłowy rozwój dziecka i podaruj mu dobry materac młodzieżowy - ta decyzja zaprocentuje w jego dorosłym życiu.Kiedy warto zmienić materac dziecięcy na materac młodzieżowy? - dodano: 2021-02-12

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.