ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

5 pomysłów na zabawę z dziećmi

-
5 pomysłów na zabawę z dziećmi
Bycie rodzicem - oprócz szeregu innych cech - wymaga całkiem sporej dozy kreatywności. Zastanawiasz się, jak wypełnić czas maluchom? Oto kilka sposobów, dzięki którym zagwarantujesz im okazję do wartościowej i wzbogacającej zabawy.

Spędzając czas w domu z dziećmi, trzeba tryskać pomysłami! Maluchy szybko się nudzą - nic dziwnego, że z czasem może ci zabraknąć pomysłów na wspólne atrakcje. Na szczęście istnieje całkiem sporo akcesoriów, które mogą urozmaicić zabawę. Zastanawiasz się, co wybrać? Oto pomysły na zabawę z dziećmi, które urozmaicą domowe chwile!

#1 Tipi dla dzieci - wspaniałe akcesorium dla małych odkrywców


Dzieci uwielbiają wszelkie konstrukcje wewnątrz domu, które mogą pomóc im w stworzeniu ich własnego, małego świata. Tipi idealnie się do tego nada. Mając takie akcesorium, możecie wymyślić wiele różnych zabaw. Wyobraźcie sobie, że jesteście indiańskimi plemionami, zamieszkującymi amerykańskie pustkowia! Oglądajcie fluorescencyjne gwiazdki ze swojego przytulnego tipi. A może przyjdzie wam do głowy coś innego?

Zabawa z dzieckiem w domu


[Foto: Pixel-Shot / shutterstock]

#2 Namiot domek dla dzieci - do wspólnej zabawy


Domek w domu? Maluchy uwielbiają tego rodzaju pomysły. Postawcie w pokoju namiot do zabawy i urządźcie go w taki sposób, w jaki wam się podoba. Namioty mogą przybierać różne formy. Może otworzycie domową mini piekarnię? A może urządzicie farmę? Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj namiotu, który idzie w parze z wybraną zabawą.

#3 Namiot z tunelem - świetny tor przeszkód


Dla małych dzieci namiot do zabawy z tunelem sprawdzi się idealnie. Mogą się w nim wyszaleć, organizując prawdziwy tor przeszkód! Warto zweryfikować ilość elementów w zestawie. Sprawdź, czy są w nim na przykład kolorowe kulki, które wspaniale urozmaicą zabawę. Niektóre namioty można układać w dowolny sposób, łącząc je w preferowanej konfiguracji.

#4 Kręgle - dla odrobiny ruchu


Jeśli masz nieco więcej miejsca, możesz pomyśleć o dziecięcych kręglach. Oczywiście, powinny być wyposażone w bezpieczne, lżejsze kule i opatrzone uroczymi kolorami.

#5 Układanie puzzli - dla wyobraźni


Puzzle są wspaniałym sposobem na konstruktywne spędzenie wspólnego czasu. Układanie puzzli rozwija spostrzegawczość, wspiera wyobraźnię i może być zarówno samodzielną aktywnością, jak i zabawą zbiorową. Warto wybrać puzzle dopasowane do wieku dziecka. Dla maluchów należy szukać nieco większych części, które gwarantują bezpieczeństwo zabawy.

Wprowadzając powyższe pomysły na zabawy z dziećmi w domu, możesz nieco urozmaicić waszą codzienną rutynę, unikając włączania telewizora czy gier. Jeśli zależy ci na tradycyjnych zabawach, wyposaż się w powyższe akcesoria!

Artykuł sponsorowany

5 pomysłów na zabawę z dziećmi - dodano: 2021-06-15

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.