ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak podróżować samochodem z dzieckiem?

-
Jak podróżować samochodem z dzieckiem?
Wakacyjny wypoczynek to coś, co uwielbia każdy z nas, zanim jednak rozpoczniemy nasze wczasy, musimy dotrzeć w ustalone wcześniej miejsce. Nie ma co się oszukiwać, podróżowanie z dzieckiem to zarówno wielka przygoda, jak i ogromne wyzwanie, długa wyprawa z maluchem może być prawdziwą udręką, jednak wcale tak być nie musi. Wystarczy jedynie podjąć kilka określonych kroków, aby nie męczyła się nasza pociecha ani my sami.

Co warto wiedzieć na ten temat?


Dobry moment na wyjazd


Sprawdzonym przez wielu sposobem jest wyjazd jeszcze nad ranem około godziny 4.00-5.00. Dzięki tego typu rozwiązaniu możemy liczyć na to, że maluch prześpi, chociaż początek samej podróży. Na tym jednak nie koniec, wczesnym rankiem ruch jest mniejszy, a upał nie dokucza tak bardzo, jak w późniejszych godzinach. Innym rozwiązaniem jest podróżowanie nocą, które pozwala nam uniknąć korków. Dziecko po zmierzchu z pewnością także prędzej czy później zaśnie. Ostrzegamy jednak, że jest to ryzykowna propozycja dla naprawdę wytrwałych kierowców, gdyż nieprzespana noc z pewnością da się nam we znaki dzień później.

Czy trzymanie się ustalonego planu ma sens?


Podróż z dzieckiem to coś, co nieco różni się od klasycznego przemieszczania się. W związku z tym nie warto narzucać sobie godzin wyprawy, gdyż z pewnością ulegną one zmianie. Znacznie lepiej jest zapomnieć o ustaleniach i po prostu cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Sporo część osób zostawia sobie miejsce na improwizację, co przecież w czasie wakacji jest naprawdę świetnym rozwiązaniem. W przypadku, gdy jedziemy na wczasy z maluchem i wiemy, że podróż będzie długa, należy urządzać postoje co około 2-3 godziny. Przerwa ta jest niezbędna i powinna trwać nie mniej niż pół godziny. W tym czasie niemowlak może zostać przewinięty oraz przewietrzony, a nieco starsze dziecko będzie miało chwilę na rozprostowanie nóg oraz skorzystanie z toalety. Warto, aby miejsce przystanków nie były przypadkowe. Ruchliwe parkingi niezbyt pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, dlatego znacznie lepiej szukać takich obszarów, jak leśne polany.

Bezpieczeństwo - co warto wiedzieć na ten temat?


Dzieci do 12 roku życia lub też 150 cm wzrostu mają obowiązek podróżować w foteliku. Pod żadnym pozorom nie należy ich z niego wyciągać, gdyż może to grozić tragedią. Z kolei większe dzieci powinniśmy zapiąć w pasy bezpieczeństwa. Na szyby warto założyć rolety, a drzwi muszą zostać zabezpieczone, aby maluch nie był w stanie otworzyć ich od środka. Nie możemy nie wspomnieć o tym, że zostawiania najmłodszych samych w samochodzie jest karygodne. Pojazd w lecie bardzo szybko się nagrzewa, co może spowodować udar cieplny.

Komfort


Spora część osób, które nie mają samochodu lub też ich pojazd należy do nieco mniejszych decyduje się na wynajem auta oferowany przez carfree.pl. Rozwiązanie to jest bardzo dobre i pozwala nam na znacznie bardziej komfortowy wypoczynek. W czasie samej jazdy na tylnym siedzeniu warto rozłożyć koc, który ochroni tapicerkę przed wszelkiego rodzaju plamami. Z kolei na samym foteliku możemy umieścić tetrową pieluszkę, dzięki czemu maluch nie będzie się tak bardzo pocił.


Jak podróżować samochodem z dzieckiem? - dodano: 2021-07-01

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.