W jakie gadżety rowerowe warto zainwestować? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

W jakie gadżety rowerowe warto zainwestować?

-
W jakie gadżety rowerowe warto zainwestować?
Gadżety to nieodłączna część wielu zainteresowań, pasji, a także dyscyplin sportu. Nie inaczej jest w przypadku rowerów, gdzie gadżety bardzo często odgrywają ważną rolę. Dla niektórych mogą one być tylko ciekawą rzeczą, a dla innych praktycznym i ułatwiającym wiele czynności przedmiotem. Gadżety rowerowe to także znakomity pomysł na prezent dla miłośnika rowerów.


Zalety posiadania gadżetów rowerowych


Wielu miłośników rowerów jest również miłośnikami różnych gadżetów związanych z tą dyscypliną sportu. Niektóre z nich są bardziej potrzebne, a niektóre mniej, ale z pewnością każde dostarczają sporo przyjemności z ich użytkowania. Warto regularnie śledzić rynek rowerowy, ponieważ czasami trafiają do sprzedaży gadżety, które mogą znacząco ułatwić nam czynności serwisowe, zwiększyć komfort podczas jazdy i dostarczyć wielu innych korzyści. Często zdarza się tak, że nawet nie jesteśmy świadomi, że czegoś potrzebujemy, dopóki tego nie zobaczymy. Gadżetów rowerowych zawsze warto szukać na wyprzedażach, ponieważ to właśnie tam często możemy kupić rzeczy w okazyjnych cenach i tym samym zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Uchwyt na telefon


Smartfony to urządzenia, które posiada zdecydowana większość osób i służą nam one do wielu codziennych czynności. Również podczas jazdy na rowerze smartfony mogą być bardzo przydatnym urządzeniem, pozwalającym na odczytanie podstawowych parametrów jazdy i wskazanie naszej lokalizacji na mapie. To właśnie te urządzenia w pewnym sensie zaczęły wypierać tradycyjne mapy zarówno ze świata turystyki pieszej jak i rowerowej. Obecnie dzięki różnym aplikacjom zainstalowanym na smartfonie możemy skutecznie śledzić przebytą przez nas trasę i zapisać ją w celu późniejszej analizy. Aby komfortowo korzystać z takich funkcji, musimy mieć stały dostęp do telefonu podczas jazdy. W tym celu idealnie sprawdzają się uchwyty rowerowe na telefon, dzięki którym możemy w bezpieczny sposób przewozić smartfon przymocowany na przykład do kierownicy lub mostka roweru. Takie rozwiązanie pozwala nam również na podłączenie słuchawek przewodowych do telefonu, dzięki czemu możemy słuchać muzyki lub nawet rozmawiać przez telefon.

Multitool


Posiadanie roweru nie wymaga od nas umiejętności serwisowania go, ponieważ zawsze możemy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu rowerowego. Jednak każdy rowerzysta powinien znać się chociaż trochę na budowie swojego roweru i w razie jakiś niewielkich awarii potrafić je usunąć. W tym celu potrzebne są nam narzędzia, co nie jest problemem jeśli naprawę przeprowadzamy w miejscu zamieszkania. Jednak co w sytuacji gdy do usterki dojdzie na trasie, daleko domu i serwisów rowerowych? W takim przypadku naprawę musimy wykonać na miejscu i z tego względu podstawowym elementem wyposażenia każdego rowerzysty powinien być multitool. Jest to gadżet, który zawiera zestaw narzędzi niezbędnych do przeprowadzenia podstawowych napraw. Dzięki niemu możemy dokręcić każdą śrubę w rowerze, a jego kompaktowe wymiary sprawiają, że z chęcią weźmiemy go na każdą przejażdżkę.

Licznik rowerowy


Licznik rowerowy może wydawać się dla wielu osób niepotrzebnym gadżetem. Jednak w rzeczywistości jest to bardzo praktyczne urządzenie, które dostarcza nam wielu danych na temat naszej jazdy. Gadżet ten z pewnością docenią sportowcy i osoby regularnie trenujące. Jednak nawet początkujący rowerzyści mogą czerpać wiele korzyści z użytkowania licznika rowerowego, ponieważ analizowanie swoich własnych wyników znakomicie motywuje do regularnej jazdy.

Zapięcie rowerowe


Zapięcie rowerowe to podstawowe wyposażenie każdego rowerzysty, który traktuje rower również jako środek codziennego transportu. Dobrej jakości zapięcie rowerowe pozwoli uchronić nasz rower przed kradzieżą podczas naszej nieobecności. Dzięki temu zostawiając rower pod sklepem, miejscem pracy, szkołą lub uczelnią nie będziemy musieli się martwić, czy po powrocie dalej będzie się on tam znajdował. Chcąc w jak najlepszy sposób zabezpieczyć swój rower warto zainwestować zabezpieczenia typu U-lock lub te wyposażone wytrzymały łańcuch. Podstawowe stalowe linki również będą dobrym zabezpieczeniem, jednak w przypadku posiadania drogiego roweru warto zainwestować w pewniejsze rozwiązania.

Oświetlenie rowerowe


Oświetlenie rowerowe nie jest obowiązkowym wyposażeniem roweru podczas jazdy w dzień. Jednak gdy planujemy jazdę po zmroku, tego typu gadżet jest niezbędny. Kupując dobrej jakości oświetlenie rowerowe o dużej mocy, możemy z powodzeniem jeździć nawet w terenie po zmroku. Z tego względu lampki rowerowe będą szczególnie przydatne w okresach od późnej jesieni do wczesnej wiosny, kiedy to po powrocie z pracy lub szkoły jest już ciemno. Dobre oświetlenie pozwoli nam wtedy na komfortową i bezpieczną jazdę po zmroku, dzięki czemu nie odpuścimy żadnego treningu.

W jakie gadżety rowerowe warto zainwestować? - dodano: 2021-12-16

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.