Przyjęcie urodzinowe dla dziecka - Jak zorganizować kinderbal « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka - Jak zorganizować kinderbal

-
Przyjęcie urodzinowe dla dziecka - Jak zorganizować kinderbal
Urodziny dziecka to jedna z najważniejszych dat w ciągu roku dla wszystkich rodziców. Aby ten dzień był pozytywnie wspominany przez naszego brzdąca, warto zorganizować przyjęcie urodzinowe. Przygotowanie takiej imprezy należy jednak bardzo dokładnie zaplanować. W poniższym artykule przedstawiamy szereg wskazówek, o których trzeba pamiętać podczas organizacji kinderbalu.


Po pierwsze - lista gości


Pierwszym elementem, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas przygotowań, jest sporządzanie listy gości. Gdy mieszkanie jest duże, bez trudu pomieścimy nawet kilkunastoosobową grupę maluchów. Zachęcamy, aby w pierwszej kolejności spytać dziecko, ile osób chciałoby zaprosić na swoją imprezę urodzinową.

Jeśli chodzi o urodziny dla dzieci - Warszawa jest jednym z miast, w którym możliwości pod względem zorganizowania imprezy marzeń są wręcz nieograniczone. Działa tu cała masa cukierni, restauracji czy firm specjalizujących się w organizacji zabaw i animacji dla dzieci.

Motyw przewodni


Przyjęcie urodzinowe dla dzieci powinno mieć także określony motyw przewodni. Może nim być na przykład ulubiona postać z popularnej bajki, gdy czy książki. Tę kwestię warto bardzo dokładnie przedyskutować ze swoim dzieckiem, ponieważ to właśnie jego święto. Gdy motyw przewodni zostanie ustalony, możemy zacząć planować dekoracje. Wybierzmy się z dzieckiem do sklepu i zamieńmy jego pokój w baśniową krainę.

Dekoracje muszą odpowiadać wybranemu motywowi przewodniemu. Gdy ulubioną postacią z bajki dziecka jest np. Tabaluga, Świnka Peppa czy Kaczor Donald, dekoracje imprezy powinny odwoływać się do tych tytułów. Dzięki temu wszyscy uczestnicy imprezy będą doskonale czuli się podczas zabawy.

Oprócz ozdób związanych z motywem przewodnim, warto także postawić na klasyczne dekoracje - balony, serpentyny czy kolorowe girlandy, które nadadzą imprezie wyjątkowego charakteru.

Czas i miejsce spotkania oraz wysyłka zaproszeń


Kolejna kwestia to ustalenie z dzieckiem dogodnego terminu urodzinowego spotkania. Kinderbale organizowane są zazwyczaj w weekendy, ponieważ wtedy nie ma problemu z odbiorem przybyłych gości po zakończeniu imprezy.

Gdy ustalimy listę gości oraz czas i miejsce imprezy, należy sporządzić zaproszenia. Liczba możliwości w tym zakresie jest wręcz nieograniczona - możemy stworzyć własne zaproszenia i ponieść wodze własnej fantazji bądź zdecydować się na zakup gotowych kartek. Jeśli nasze dziecko ma zmysł artystyczny, wówczas najlepiej jest powierzyć przygotowanie zaproszeń jemu. Zaproszenia należy wysłać do gości z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej minimum dwa tygodnie przed zaplanowanym terminem spotkania.

Urodzinowe menu


Niezwykle istotną kwestią jest jadłospis. Ustalenie menu dla uczestników imprezy jest nie lada wyzwaniem - zwłaszcza, gdy gusta kulinarne poszczególnych osób są mocno zróżnicowane. Jedni nie lubią cebuli, jeszcze inni są uczuleni na laktozę czy gluten...

Zanim zaczniemy przygotowywać menu, skonsultujmy z rodzicami zaproszonych dzieci ich preferencje kulinarne i nietolerancje pokarmowe. Dzięki temu unikniemy wielu przykrych niespodzianek. Gdy pozyskamy już te informacje, możemy przystąpić do sporządzenia jadłospisu. Pamiętajmy o tym, że dzieci są wzrokowcami, dlatego dania muszą wyglądać atrakcyjnie. Przekąski muszą zwracać ich uwagę.

Na urodzinowym przyjęciu nie może oczywiście zabraknąć tortu ze świeczkami, ciastek, słonych przekąsek i innych rarytasów. Urodziny są raz w roku, dlatego nie warto zakazywać dzieciom jedzenia tego, czego lubią najbardziej.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka - Jak zorganizować kinderbal - dodano: 2022-01-24

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.