Na co zwrócić uwagę, kupując rower dla dziecka? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Na co zwrócić uwagę, kupując rower dla dziecka?

-
Na co zwrócić uwagę, kupując rower dla dziecka?
Zakup pierwszego rowerka dla dziecka nie jest tak oczywistą i prostą sprawą, jakby się mogło wydawać. Rodzice mają wiele pytań: jaki powinien być rozmiar? Na jakie szczegóły trzeba zwrócić uwagę przy zakupie? Zakup odpowiedniego roweru dla dzieci wykracza daleko poza kwestię wyboru odpowiedniego rozmiaru roweru.

Przede wszystkim rower musi być dostosowany do zdolności motorycznych najmłodszych. Oto kilka porad, które ułatwią wybór pierwszego roweru dla dziecka.

Rowery dziecięce - charakterystyka


Nie ma znaczenia, czy chcesz kupić rowerek do zabawy, czy mały dziecięcy rower uliczny. Musi on spełniać przede wszystkim wymogi bezpieczeństwa. Rowery dziecięce są dostępne w różnych wzorach i kolorach, ale także różnią się typem. Najprostszym rodzajem dziecięcego rowerku i wybierany jako pierwszy model jest rower biegowy. Jest to prosta konstrukcja i bezpieczna. Dziecko odpycha się własnymi nogami i "jedzie" przed siebie. Mamy tu pewność, że dziecku nie stanie się krzywda, gdyż nie może się na takim rowerku niebezpiecznie rozpędzić. Dla starszych dzieci rowery już przypominają wyglądem zwykłe rowery, tylko że są mniejsze.

Jaki rozmiar kół wybrać dla dziecka?


Rowerek dziecięcy z pewnością będzie wymieniany kilka razy wraz ze wzrostem dziecka. Główną cechą charakterystyczną jest wielkość kół i rozmiar ramy. Koła zaczynają się od 12 cali, następnie mamy 14, 16, 20 i 24 cale. Zasadniczo oznacza to, że nowy rower dziecięcy należy kupować co dwa lata. Pierwszy prawdziwy rower można kupić w wieku 3 lat, kiedy rowerek biegowy staje się za mały, a prędkość maluchów rośnie tak bardzo, że rodzice mogą nadążyć tylko bieganiem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru dla dzieci? Cenne porady


Najmniejszy rower dziecięcy ma zwykle koła o rozmiarze 12 cali. Rower taki posiada również kółka boczne oraz rączkę do trzymania. Jeśli dziecko później zacznie uczyć się jeździć na rowerze, może od razu skorzystać z modelu 14-calowego, w zależności od jego wzrostu.

Kupując rowerek dziecięcy, upewnij się, że przynajmniej jedna ze stóp Twojego dziecka może wygodnie dotykać podłoża. Nogi nie powinny być całkowicie wyprostowane, gdy pedały osiągną dolny punkt przegięcia. Zaleca się również lekko zgiętą pozycję dla ramion.

Zarówno modele 12, jak i 14-calowe prawie wszystkich producentów są wyposażone w zdejmowane koła podporowe.

Wszystkie małe rowery dziecięce są wyposażone w pedał do tyłu, ponieważ małe dłonie nie są jeszcze wystarczająco szybkie i silne, aby bezpiecznie obsługiwać hamulce ręczne. Hamowanie pedałami również wymaga praktyki!

Błotniki przednie i tylne oraz całkowicie zamknięta osłona łańcucha to standardowe standardy bezpieczeństwa dla tej grupy wiekowej. Rowery do 16 cali zazwyczaj nie są jeszcze wyposażone w oświetlenie bezpieczne dla ruchu, ponieważ dzieci w wieku przedszkolnym i tak powinny zawsze jeździć po chodniku pod czujną opieką dorosłych.

Rodzaje rowerów dla dzieci


Rowerki dla dzieci są dostępne również w różnych modelach. Może to być standardowy rower miejski, ale także rower górski, przystosowany do trudniejszych warunków, z ułatwiającymi jazdę przerzutkami. Często wybieranym modelem roweru dla dzieci starszych są rowery MTB, czyli specjalne rowery do wszelkich trudnych zjazdów. Tym model poradzi sobie wszędzie tam, gdzie nie za specjalnie poradzi sobie rower szosowy, czy rower trekkingowy. Jest przystosowany do pokonywania wszelkich przeszkód podczas wycieczek rowerowych. Profesjonalny sklep z rowerami posiada wszystkie modele, a pracownicy chętnie służą radą.

Mamy nadzieję, że powyższe porady ułatwią wybór odpowiedniego roweru dla dziecka. Ważne, aby kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka, a dopiero potem kolorem roweru.

Na co zwrócić uwagę, kupując rower dla dziecka? - dodano: 2022-02-22

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.