ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Czy Twoje dziecko potrzebuje hulajnogi?

-
Czy Twoje dziecko potrzebuje hulajnogi?
Ruch na świeżym powietrzu jest ważny, a każdy rodzic dobrze wie, jak trudno zachęcić dzieci do wyjścia z domu. Jeśli nasza pociecha woli spędzać czas przed komputerem, to znak, że warto poszukać motywacji do zwiększenia aktywności, a tu doskonale sprawdzi się sprzęt sportowy w postaci hulajnogi. Jakie zalety ma używanie tej zabawki i jak wybrać najlepszy model?


Plusy posiadania hulajnogi


Ten niepozorny sprzęt sportowy jest w ostatnich latach niesamowicie modny. Już dwuletnie maluszki podejmują pierwsze próby przemieszczania się na modelach przystosowanych do tak małych ludzi. Co może dać dziecku taka forma aktywności? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że zamiłowanie do sportu powinniśmy budować w pociechach już od pierwszych lat życia. Hulajnoga w tym przypadku jest perfekcyjnym wstępem do kontaktu z najróżniejszymi dyscyplinami. Taki sprzęt świetnie rozwija koordynację wzrokowo- ruchową, tzw. dużą motorykę, niweluje wady postawy, uczy kontroli nad własnym ciałem, poprawia sprawność fizyczną i przede wszystkim dostarcza mnóstwo radości. Dzięki tej zabawce każdy maluch, ale także starszak, czy uczeń podstawówki zapała miłością do spacerów z rodzicami.

Szybka podróż do szkoły


Hulajnogi to sprzęt nie tylko dla maluchów. W skateparkach, czy też pod szkołami możemy zobaczyć cale rzędy takich akcesoriów sportowych. To świetna alternatywa dla pieszych wędrówek, których młodzież nie jest zwolennikiem. Dwa kółka szybko dowiozą nastolatka na lekcje, a sama podróż będzie o wiele przyjemniejsza niż poranny przemarsz osiedlowymi alejkami. Poza tym dzieci pomiędzy 10, a 18 rokiem życia mogą używać tego sprzętu w wersji elektrycznej, jeśli zdobędą stosowne uprawnienia. To pozwoli pokonywać dłuższe dystanse w bardzo krótkim czasie. Ważne jednak, by uczulić pociechę na przestrzeganie przepisów oraz ewentualne zagrożenia. Polecanym przez specjalistów modelem jest hulajnoga elektryczna Xiaomi. To niezawodne, jak również bezawaryjne urządzenie znanej i renomowanej marki będzie praktycznym prezentem, z którego ucieszy się każdy nastolatek śledzący najnowsze trendy.

Wybór odpowiedniej hulajnogi dla dziecka


Wersja wyczynowa, rekreacyjna, balansowa, czy też elektryczna – to, jaka hulajnoga znajdzie się posiadaniu dziecka, powinno zależeć od jego potrzeb. Dla przedszkolaka najlepsze będą modele trzykołowe. Są one o wiele bardziej stabilne, niż wariant tradycyjny i kształtują w dziecku odruch balansowania ciałem w czasie skręcania. Dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej zadowolą się dwukołową hulajnogą o przeciętnych parametrach, którą zabiorą na spacer lub spotkanie z kolegami. Nastolatki, tak jak zostało to już wspomniane, mogą korzystać z modeli elektrycznych, o ile mają kartę rowerową lub motorowerową. Ten sprzęt umożliwi im jeżdżenie do oddalonej o kilka kilometrów szkoły bez konieczności korzystania z zawodnej komunikacji miejskiej. Dobrze przemyślana i dopasowana do wieku hulajnoga dla dzieci będzie inwestycją w zdrowie, rozrywkę oraz sprawne przemieszczanie się po miejskich uliczkach.

Jak widać, hulajnoga ma mnóstwo zalet. Pozwala ona na bezpieczne korzystanie z przestrzeni publicznej i kształtuje mnóstwo dodatkowych umiejętności przydatnych w życiu. W zasadzie każde dziecko potrzebuje takiego sprzętu, jednak ważne, by dostosować go do możliwości oraz realnych potrzeb. Możemy być pewni, że w ten prosty sposób zachęcimy pociechę do aktywności, a dodatkowo zaszczepimy w niej zamiłowanie do sportu.

Czy Twoje dziecko potrzebuje hulajnogi? - dodano: 2022-03-18

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.