ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

5 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka dla 2-3 latka

-
5 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka dla 2-3 latka
Dwu- i trzylatki uczą się i rozwijają poprzez zabawę. Są niezwykle ciekawe świata, kreatywne, lubią obserwować i naśladować dorosłych. Prezent na Dzień Dziecka dla maluchów w tym wieku musi być bezpieczny, nie może chociażby zawierać małych elementów, powinien także wspierać naturalną potrzebę aktywności i poznawania otoczenia. Poznaj 5 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka dla maluchów.


Prezent na Dzień Dziecka dla malucha


Drugi i trzeci rok życia dziecka to czas intensywnego rozwoju i zdobywania kolejnych umiejętności. Maluch coraz śmielej poznaje świat, staje się bardziej mobilny, a co za tym idzie aktywny ruchowo, odkrywa również w sobie potrzebę samodzielności i niezależności. Dwu- i trzylatki zyskują umiejętność zabawy w grupie, mówią coraz więcej i coraz wyraźniej, dzięki czemu lepiej komunikują się z dorosłymi i innymi dziećmi. Aby jak najlepiej wspierać rozwój emocjonalny, fizyczny i społeczny dziecka w tym wieku, warto rozważnie wybierać zabawki, tak, by nie tylko sprawiały wiele radości, ale posiadały również walor edukacyjny i wspierały kreatywność. Podpowiadamy, jaki prezent na Dzień Dziecka można podarować 2-3 latkowi.

Szeroki wybór zabawek dla 2-3 latków znajdziesz w sklepie 5.10.15. - https://www.51015kids.eu/zabawki.

1. Zabawki drewniane


Zabawki wykonane z drewna są polecane przez psychologów już dla niemowląt. Są one zdecydowanie bardziej trwałe niż ich plastikowe odpowiedniki, są bezpieczne i łatwo je utrzymać w czystości. Drewniane pojazdy, klocki, instrumenty, układanki czy puzzle rozwijają kreatywność i wyobraźnię, jednocześnie nie narażając malucha na przebodźcowanie. Wśród naturalnych, ekologicznych zabawek zrobionych z drewna znajdziemy także kostki edukacyjne, przebijanki, nawlekanki, zestawy konstrukcyjne czy sortery, które pozytywnie wpływają na zdolności manualne naszych pociech i są znakomitym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka oraz 3-latka.

2. Zabawki umożliwiające odgrywanie ról


Małe dzieci kochają naśladować czynności wykonywane przez dorosłych, jest to ważny etap w ich rozwoju - powielając sprawdzone sposoby działania, zdobywają nowe umiejętności. Chętnie pomagają wówczas przy wykonywaniu codziennych prac domowych, zadają przy tym mnóstwo pytań i rozwijają niezależność i pewność siebie. Warto je w tym wspierać – idealnym prezentem na Dzień Dziecka dla małego odkrywcy będą takie zabawki, jak drewniana kuchnia i akcesoria do gotowania, zestawy do majsterkowania, warsztat mechanika, zabawkowy odkurzacz bądź miotełka czy kasa sklepowa.

3. Zestawy artystyczne i kreatywne


Większość kilkulatków uwielbia rysować, malować, kolorować czy wycinać. Są to jedne z najbardziej rozwijających zajęć, jakie można zaproponować dziecku, dlatego też na Dzień Dziecka 2-3 latkowi warto podarować zestawy artystyczne i kreatywne. Do wyboru są różne rodzaje kredek (ołówkowe, świecowe, grafionowe, akwarelowe, żelowe, pastelowe), farb (plakatowe, akwarelowe, do malowania palcami) mazaków, klejów brokatowych czy stempelków zamknięte w praktycznych walizeczkach. Ciekawym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka są także tablice do rysowania oraz wodne kolorowanki.

4. Rowerek


Dwu- i trzylatki są niezwykle aktywne, wszędzie ich pełno i trudno je okiełznać. Nadmiar energii można spożytkować, wybierając się z maluchem na rower. Pierwsze próby nauki jazdy na rowerku można podejmować w momencie, w którym dziecko dobrze opanuje umiejętność chodzenia, a więc zazwyczaj około 18. miesiąca życia. Dla takich berbeci polecane są stabilne rowerki trójkołowe. Z kolei większość dwulatków z powodzeniem będzie już sprawnie jeździło na rowerku biegowym. Taki pojazd znakomicie rozwija sprawność ruchową oraz zmysł równowagi i przygotowuje do jazdy na "normalnym" rowerze.

5. Książeczki


Do tego, że czytanie dzieciom książek jest istotne dla ich rozwoju nie trzeba nikogo przekonywać, przygodę z literaturą warto rozpocząć jak najwcześniej. Idealnym prezentem na Dzień Dziecka dla 2-3 latków będą książeczki interaktywne i aktywizujące. Zachęcają one do działania: potrząsania, przewracania kartek, dmuchania, rysowania, mogą dodatkowo zawierać naklejki, kolorowanki, lupki. Maluch „czyta” tego rodzaju publikacje całym sobą, rozwijając swoją wyobraźnię. Dziecko może eksperymentować, dopowiadać własne historyjki, odnosząc się do fabuły, tworzyć różne zakończenia czy przeskakiwać dowolnie pomiędzy stronami.

Artykuł sponsorowany

5 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka dla 2-3 latka - dodano: 2022-05-12

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.