ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Agencja statystów w Olsztynie - jak działa

-
Agencja statystów w Olsztynie - jak działa
Szukasz statystów w Olsztynie lub, przynajmniej na razie, zastanawiasz się, kogo zaangażować do współpracy przy planowanym projekcie marketingowym lub artystycznym? W takim razie sprawdź, czym właściwie zajmują się statystki i statyści, a także co należy uwzględnić przy ich angażowaniu. Przekonaj się, że na etapie wyszukiwania i rekrutowania przydatna jest pomoc wyspecjalizowanej agencji statystów z bogatą bazą i niezbędnym doświadczeniem.

Kim są statyści?


Najprościej mówiąc, statyści to osoby pojawiające się na ekranie w scenach zbiorowych lub jako "tło" dla pierwszoplanowych wydarzeń. Ich obecność uwiarygadnia realia przedstawione w filmie, serialu, ale i teledysku czy w reklamie telewizyjnej. Statyści są także angażowani do występów na żywo w trakcie spektakli teatralnych i performanceów oraz wielu mniej standardowych działań eventowo-promocyjnych. Funkcjonowanie agencji statystów w Olsztynie i okolicach jest uzasadnione - w mieście wojewódzkim nie brakuje okazji do przedsięwzięć artystycznych lub komercyjnych, w przypadku których warto angażować profesjonalne zaplecze, nawet o tak niepozornej roli jak właśnie statyści (lub epizodyści).

Olsztyn - zlecenia dla statystek i statystów


Zlecenia dla statystek i statystów cieszą się sporym zainteresowaniem, ponieważ relatywnie wiele osób szuka okazji do dodatkowego zarobku, a także przygody na planie zdjęciowym. Sama możliwość podejrzenia, jak naprawdę pracuje ekipa filmowa i jak na żywo prezentują się zawodowi aktorzy, jest już podstawową motywacją dla statystki lub statysty.

W Olsztynie i okolicach z chęcią podjęcia się takich zleceń zgłaszają się osoby w rozmaitym wieku, o różnym typie urody, doświadczeniach czy zakresie świadczonych usług. Z perspektywy osoby odpowiedzialnej za casting czy realizację określonego przedsięwzięcia, np. odcinka serialu, szukasz odpowiednich osób.

Kto zostaje statystką lub statystą?


Na statystowanie zazwyczaj decydują się prawdziwi pasjonaci kina i telewizji, ale także początkujący, aspirujący aktorzy, członkowie grup rekonstrukcyjnych czy przedstawiciele lokalnego środowiska twórczego. Jeszcze inną grupę wśród statystek tworzą modelki, które oprócz standardowego udziału w sesjach fotograficznych czy pokazach mody szukają dodatkowych zleceń związanych ze statystowaniem, tańcem czy byciem hostessą.

Aby zostać statystką lub statystą, nie potrzeba:
 • wykształcenia aktorskiego,
 • wpisywać się w określony, jeden kanon urody - ceniona jest różnorodność i autentyczność,
 • dużego doświadczenia,
 • długich przygotowań czy skomplikowanej wiedzy.

Nie zmienia to faktu, że potrzebne są osoby o odpowiednim przygotowaniu, nastawieniu oraz etyce pracy. Jeżeli nawet takie detale jak "tło" dla głównych scen w filmie, serialu, teledysku albo spocie reklamowym mają być dopracowane i profesjonalne, selekcja statystów jest niezbędna. A jeśli tak, to potrzebujesz agencji statystów w Olsztynie, która pomoże i ułatwi dalsze działania.

Agencja Infernal - statyści w Olsztynie i okolicach


Agencja Infernal ma siedzibę w Warszawie i od 2011 roku rozwija ogólnopolską bazę:
 • statystów,
 • epizodystów,
 • modelek,
 • hostess,
 • tancerek.

Wystarczy wejść na stronę https://www.agencjainfernal.pl/ i zajrzeć do zakładki "modele". Interesuje Cię agencja statystów w Olsztynie, a nie stolicy kraju? Chociaż Infernal jest firmą z Warszawy, rekrutuje kandydatki i kandydatów z całej Polski. Już na etapie wstępnego castingu gromadzi deklaracje poświadczające, czy wybrana osoba chce pracować jedynie w swoim mieście, czy może jednak jest otwarta na ogólnopolskie, a nawet zagraniczne zlecenia. Właśnie dlatego doskonale wiadomo, którzy statyści są gotowi do występów przed kamerą w Olsztynie i okolicach.

Z perspektywy osoby odpowiedzialnej za casting statystów korzystanie z bazy statystów jest bardzo wygodne i pomocne. Wystarczy zajrzeć do zakładki "Modele", a następnie sprawdzić, kto zadeklarował podejmowanie się zleceń dla statystów czy aktorów. Przy każdej osobie znajdziesz nie tylko zdjęcie i imię, ale również:
 • rok urodzenia,
 • wzrost,
 • wagę,
 • wymiary ciała (w klatce piersiowej, talii i biodrach),
 • rozmiar obuwia,
 • kolor oczu i włosów.

Możesz zatem bardzo dokładnie ocenić wygląd statystek i statystów, a następnie wyselekcjonować kandydatów o odpowiednim profilu. Istnieje również możliwość przekazania odpowiednich dyspozycji pracownikom agencji statystów, aby do Olsztyna, prosto na plan zdjęciowy lub innego rodzaju wydarzenie trafili najlepiej wyselekcjonowani kandydaci spełniający określone oczekiwania i wymagania.

Agencja Infernal działa od 2011 roku i ma na koncie ogrom współprac, które obejmowały m.in. wsparcie w pozyskaniu statystek i statystów. Warto wybrać ją również wtedy, gdy potrzebne są modelki, tancerki czy hostessy, a w Olsztynie nie brakuje przecież okazji do ich zaangażowania. Korzystanie z outsourcingu w zakresie castingów jest popularną, profesjonalną praktyką, na którą coraz częściej decydują się ekipy filmowe czy firmy marketingowe z Polski, w tym także z województwa warmińsko-mazurskiego.


Agencja statystów w Olsztynie - jak działa - dodano: 2022-06-13

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.