Hotel Kudowa**** - wypoczynek blisko natury u podnóża Gór Stołowych « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Hotel Kudowa**** - wypoczynek blisko natury u podnóża Gór Stołowych

-
Hotel Kudowa**** - wypoczynek  blisko natury u podnóża Gór Stołowych
Komfortowy Hotel Kudowa **** położony tuż obok parku zdrojowego w samym sercu Kudowy - Zdroju, to odpowiedni wybór na relaks w uzdrowisku z dzieckiem, górskie wypady i zwiedzanie pięknych zakątków Ziemi Kłodzkiej.

Kudowa-Zdrój to położone u podnóża Gór Stołowych urokliwe uzdrowisko, w pobliżu którego atrakcje turystyczne Ziemi Kłodzkiej i w Czechach są na wyciągnięcie ręki.

Hotel Kudowa**** to komfortowy hotel położony w spokojnej okolicy Kudowy, tuż obok parku zdrojowego. Hotel Kudowa to obiekt kameralny, posiadający wiele pokoi typu Superior dla rodzin z dziećmi.

Hotel Kudowa


Strefa Relaksu z basenem, jacuzzi i kompleksem saun oraz hotelowe SPA z bogatą ofertą zabiegów, to przestrzenie, dzięki którym goście zaznają relaksu i wypoczynku na odpowiednim poziomie.

Hotel Kudowa


Dwie windy, w tym jedna panoramiczna ułatwiają swobodne przemieszczanie się między piętrami budynku, obszerny zamykany parking pozwala pomieścić bez problemu wszystkich gości hotelu.

Hotel Kudowa


Hotel Kudowa**** to Hotel przyjazny rodzinie i dzieciom. Wypoczynek z rodziną pozwala na przeżycie wielu miłych chwil. Z myślą o celebrowaniu każdej z nich w hotelu dbamy o odpowiednią atmosferę dla najmłodszych Gości hotelu. Dzieci znajdą swoje ulubione miejsca w pokoju zabaw lub w pokoju gier z konsolą, będą mogły także rozgrywać mecze na piłkarzyki lub mieć sporo zabawy grając w tenisa stołowego.

Hotel Kudowa


Na zewnętrznym placu zabaw i zewnętrznej mini siłowni zlokalizowanych na zielonym terenie posesji będą bawiły się w najlepsze i korzystały z czystego górskiego powietrza.

Hotel Kudowa


Hotelowa restauracja serwuje śniadania, obiady i kolacje polecając różnorodne specjały kuchni polskiej i regionalnej. W restauracji zadbano o komfort wypoczywających rodziców i ich pociech oferując krzesełka do karmienia dla maluchów. Obiekt dysponuje również specjalnym menu dla milusińskich. Przy restauracji mieści się taras letni wśród zieleni, idealny na spędzenie czasu przy kawie bądź drinku.

Hotel Kudowa


W Centrum Zdrowia i Urody SPA realizowane są różnego typu zabiegi kosmetyczne, pielęgnacji ciała, masaże kosmetyczne oraz rehabilitacyjne. Z myślą o dzieciach przygotowana została specjalna bajkowa kąpiel z owocowym koktajlem.

Do dyspozycji Gości w hotelu są dostępne stacjonarne urządzenia sportowe poprawiające kondycję fizyczną. Ponadto grupy znajomych mogą zorganizować sobie ognisko obok chaty grillowej, w które odbywają się imprezy w plenerze.


W hotelu prosperuje wypożyczalnia rowerów, gdzie każdy znajdzie odpowiedni dla siebie pojazd. Tylko 4 km od hotelu znajdują się single tracki w Brzozowiu, które są częścią najdłużej sieci single tracków w Polsce – Singletrack Glacensis. To świetna propozycja dla miłośników mtb ale również dla rodzin z dziećmi. Doskonałe trasy rowerowe znajdują się bardzo blisko hotelu. Płaskie, wyasfaltowane ścieżki rowerowe na pograniczu polsko-czeskim są pozbawione ruchu drogowego, przeznaczone tylko dla rowerzystów.

Atrakcje turystyczne Kudowy-Zdroju


Hotel Kudowa


Kudowski park zdrojowy z wieloma alejkami i stawem zdrojowym stanowi świetne miejsce na spacery. Dla zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem i wrażeniami można polecić Aqua Park Wodny Świat ze zjeżdżalnią (700 m od hotel), czy park rozrywki z parkiem linowym z wieloma atrakcjami dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Do parku można dojść z hotelu w ciągu 10 min.

Uzupełnieniem atrakcji w Kudowie jest Muzeum Zabawek z 5 tys. zabawek i Kaplica Czaszek w Czermnej. Jeśli chcemy przenieść się do świata starego rzemiosła i wsi sudeckiej sprzed kilku wieków, warto odwiedzić Szlak ginących Zawodów w Czermnej oraz Skansen Muzeum Pogórza Sudeckiego w Pstrążnej.

Góry Stołowe, Ziemia Kłodzka i Czechy


Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić, kilkudniowy pobyt wystarczy do zapoznania się jedynie z niewielką ilością wyjątkowych miejsc w tej części Polski.

Blisko Kudowy-Zdroju znajduje się Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych (5 km od hotelu), które jest miejscem szczególnie wartym zobaczenia. Pełni ono funkcję ośrodka edukacyjnego i wystawienniczego, w szczególności dla dzieci i młodzieży, które mogą uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez Park Narodowy Gór Stołowych. Można się tam wybrać na Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt Gór Stołowych o wysokości 919 m n.p.m. Jednak najciekawszą atrakcją turystyczną Gór Stołowych są Błędne Skały. Są to bloki skalne rozrzucone na terenie 21 ha, które tworzą wyjątkowy labirynt o różnych widowiskowych kształtach. Korytarze i nietypowe rzeźby skał czynią wizytę w tym miejscu czymś niesamowitym. Podobne wypiętrzenia skalne znajdują w Skalnym Mieście w Czechach, ok. 40 km od hotelu.

Po polskiej stronie można zwiedzić w okolicy wiele zabytków, również znane uzdrowiska (Duszniki, Polanica), stację narciarską w Zieleńcu z kolejami krzesełkowymi oraz mnóstwo szlaków turystycznych. W Czechach możemy cofnąć się w czasie w trakcie zwiedzania wielu zamków i pałaców w promieniu 50 km, jak również zaplanować całodniowy wypad do Pragi (155 km).

Hotel Kudowa**** Manufaktura Relaksu
ul. Pogodna 16
57-350 Kudowa Zdrój

Recepcja/Rezerwacje indywidualne
tel. +48 748665000
tel. +48 665000180
fax: +48 748697710
e-mail: recepcja@hotelkudowa.pl
witryna: www.hotelkudowa.pl


Hotel Kudowa**** - wypoczynek blisko natury u podnóża Gór Stołowych - dodano: 2022-06-19

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.