Wakacje w górach z dziećmi? Zobacz, gdzie warto jechać « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Wakacje w górach z dziećmi? Zobacz, gdzie warto jechać

-
Wakacje w górach z dziećmi? Zobacz, gdzie warto jechać
Rodzinne wakacje są niepowtarzalną okazją do tworzenia pięknych wspomnień i zacieśniania więzi. Wreszcie można się w pełni skupić na relacjach z bliskimi i błogim relaksie. Aby wszyscy uczestnicy takiej wycieczki byli zadowoleni, trzeba poświęcić nieco czasu i zaplanować różne atrakcje. Jakich aktywności musisz koniecznie spróbować na rodzinnej wycieczce w góry?


Piękna, słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz na urlop, czy możesz pozwolić sobie jedynie na krótki wypad, warto wybrać się w góry! Malownicze szlaki, orzeźwiające powietrze, a może relaks w uzdrowisku i pełne zabawy wesołe miasteczko? Niezależnie od tego, jaki rodzaj atrakcji preferuje Twoja rodzina, w górach na pewno znajdzie odpowiednią rozrywkę. Sprawdź, co warto zrobić podczas urlopu w górach!

Wesołe miasteczko w Rabce-Zdroju


Rabkoland jest uważany za jedną z największych atrakcji małopolski. Jest zlokalizowany w samym centrum miasteczka uzdrowiskowego. Ten park rozrywki dla dzieci zapewnia atrakcje zarówno dla maluchów, jak i nastolatków. Dzieciaki chętnie spędzają tu wiele czasu, ponieważ spróbowanie wszystkich atrakcji to rozrywka na cały dzień. Dzięki zróżnicowaniu zabaw miejsce to jest atrakcyjne również dla starszych dzieci. Wesoła zabawa często porywa także rodziców! Podczas wyjazdu w góry warto zarezerwować sobie dzień na park rozrywki Rabka. Lokalizacja w centrum miasta ułatwia zrobienie drobnych zakupów. Z parku możesz w razie konieczności wyjść i bez problemu wrócić – Rabkoland rozumie potrzeby rodziców. Na miejscu dostępny jest też wygodny parking. Na terenie wesołego miasteczka znajdziesz:
  • strefy zabaw dla najmłodszych – dostępne są tam atrakcje dostosowane do wieku i potrzeb maluszków. Są to różne aktywności sensoryczne związane z motywami znanymi z bajek i przyrodą,
  • interaktywne gry i zabawy,
  • teatrzyki i inscenizacje,
  • praktyczne warsztaty i pokazy,
  • niezliczoną ilość karuzeli i kolejek,
  • ławeczki i miejsca odpoczynku,
  • strefę gastronomiczną, gdzie zaopatrzysz się w jedzenie i napoje,
  • sanitariaty i pokój rodzinny, w którym można nakarmić i przewinąć dziecko.

Co jeszcze można robić w okolicach Rabki-Zdroju?


To malowniczo położone miasteczko od dawna jest bardzo popularne wśród turystów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wśród rodzin z dziećmi. Miejscowość znana jest ze swoich prozdrowotnych bogactw naturalnych. Odwiedzając Rabkę, warto zwiedzić także park zdrojowy. Znajduje się w nim tężnia solankowa, która ma korzystny wpływ na układ oddechowy, pomaga się uspokoić i przynosi orzeźwienie. Koniecznie trzeba także skorzystać z pijalni wód – to z nich od wieków słynie Rabka-Zdrój.

Koniecznie idź w góry!


Niezależnie od tego, jak oceniasz kondycję swojej rodziny, zawsze miło jest wybrać się choćby na krótki spacer. Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy, warto też zaszczepić w dzieciach pasję do pieszych wycieczek i poznawania przyrody. Na początek wybierz prosty, niewymagający szlak, aby wędrówka była przyjemnością.

Wakacje w górach z dziećmi? Zobacz, gdzie warto jechać - dodano: 2022-07-21

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.