ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Chcesz wykorzystać bon turystyczny? Postaw na park rozrywki!

-
Chcesz wykorzystać bon turystyczny? Postaw na park rozrywki!
Jeśli jeszcze nie zrealizowałeś/aś bonu turystycznego dla dziecka, być może zastanawiasz się, w jaki sposób go wykorzystać. Jedną z możliwych form wykorzystania bonu jest wizyta w parku rozrywki. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić to miejsce.

Parki rozrywki cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Wiele tego typu miejsc oferuje możliwość wykorzystania bonu turystycznego. Jeśli zadajesz sobie pytanie, dlaczego warto zrealizować bon turystyczny w parku rozrywki, zapoznaj się z naszym artykułem.

Czym jest bon turystyczny?


Bon turystyczny to instrument pomocy, który pojawił się w 2020 roku w związku z pandemią COVID-19. Miał on na celu wsparcie zarówno polskich rodzin, jak i krajowej branży turystycznej. Bon o wartości 500 zł przysługuje na każde dziecko w wieku do 18 roku życia. Z kolei na każde dziecko posiadające orzeczenie o niepełnosprawności przysługuje świadczenie w wysokości 1000 zł. Bon turystyczny przysługuje niezależnie od dochodu. Świadczenie można wykorzystać, płacąc np. za pobyt w hotelu lub pensjonacie, na kolonii czy obozie sportowym lub harcerskim. Za pomocą bonu turystycznego można również zapłacić za imprezy i atrakcje turystyczne albo pobyt w parku rozrywki. Ważność Polskiego Bonu Turystycznego co jakiś czas była wydłużana przez rząd. Aktualnie bon turystyczny można wykorzystać aż do 31 marca 2023 roku.

Jak aktywować bon turystyczny?


Zastanawiasz się, jak aktywować bon turystyczny? Aby to zrobić, wystarczy zalogować się do Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE) i wybrać z menu zakładkę "Panel Ogólny", a następnie przejść do zakładki "Polski Bon Turystyczny". Kolejnym krokiem jest wejście w zakładkę "Mój Bon" i kliknięcie przycisku "Aktywuj bon". Po wykonaniu tych czynności zostaniesz poproszony/a o podanie numeru telefonu i adresu poczty elektronicznej. Bon w formie 16-cyfrowego numeru otrzymasz na wskazany numer telefonu lub adres e-mail.

Jak można wykorzystać bon turystyczny?


Jak zostało już wcześniej wspomniane, bonem turystycznym można zapłacić m.in. za usługi hotelowe lub imprezy turystyczne. Jeśli chcesz zapewnić swoim pociechom ciekawe atrakcje dla dzieci bon turystyczny możesz również przeznaczyć na bilety wstępu do jednego z polskich parków rozrywki. Na terenie tego typu miejsc znajdziesz wiele urządzeń rekreacyjnych, które dostarczą rozrywki całej rodzinie.

Jakie atrakcje czekają na nas w parku rozrywki?


W Polsce powstaje coraz więcej parków rozrywki, w których możemy spotkać się z wieloma ciekawymi atrakcjami – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jakie rozrywki czekają na nas w tego typu miejscach? Na uwagę zasługują między innymi:
 • Karuzele
 • Zjeżdżalnie
 • Kolejki
 • Diabelskie młyny
 • Trampoliny
 • Strzelnice
 • Huśtawki
 • Sale zabaw dla najmłodszych
 • Lustrzany labirynt
 • Park miniatur
 • Rowerki wodne

Park rozrywki - dlaczego warto?


Wizyta w parku rozrywki to doskonały pomysł na rodzinny weekend. Dlaczego warto spędzić czas w takim miejscu? Oto kilka powodów:
 • Ciekawe atrakcje dla każdego - park rozrywki to idealne miejsce dla całej rodziny. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tam coś dla siebie!
 • Sposób na odstresowanie - wizyta w parku rozrywki to świetny pomysł na relaks i oderwanie się od codziennych obowiązków.
 • Wzmocnienie więzi z rodziną - wspólna zabawa w parku rozrywki to doskonały sposób na wzmocnienie rodzinnych więzi.
 • Poprawa kondycji fizycznej - wizyta w parku rozrywki to znakomita alternatywa dla nudnych ćwiczeń na siłowni.
 • Rozwój dziecka - atrakcje dostępne w parkach rozrywki nierzadko rozwijają dziecięcą wyobraźnię i pobudzają u najmłodszych chęć odkrywania świata.Chcesz wykorzystać bon turystyczny? Postaw na park rozrywki! - dodano: 2022-09-21

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.