ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

5 sposobów na to, aby klocki LEGO były jeszcze bardziej niesamowite

-
5 sposobów na to, aby klocki LEGO były jeszcze bardziej niesamowite
Klocki LEGO to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci na świecie. Pozwalają one stworzyć własny, niezwykły świat tylko i wyłącznie przy pomocy niewielkich, plastikowych elementów. Twoje dziecko chce zostać budowniczym? A może marzy ono o karierze architekta? Chce zostać królem czy królową swojego małego królestwa? LEGO to zabawka dla wszystkich, bez względu na aspiracje i wiek - wystarczy tylko odrobina wyobraźni.

Lego - najważniejsze rodzaje


Przez ponad 60 lat klocki LEGO przeszły prawdziwą rewolucję, od prostych klocków - cegiełek do skomplikowanych elementów, pozwalających na stworzenie imponujących budowli. Obecnie w sklepach możemy spotkać wiele rodzajów tych słynnych klocków:


I wiele, wiele innych. Jednak zdarza się, że nawet mimo tak szerokiego wyboru zabawek gra nie sprawia już tak dużej frajdy, jak wcześniej. W takich przypadkach warto wypróbować kilka nowych, ciekawych sposobów na rozgrywkę, które od razu sprawią, że nawet najprostszy zestaw klocków zmieni się w coś naprawdę niesamowitego. Może zamiast budowania prostych domów warto zbudować całe królestwo, a nawet wielopiętrowy hotel? A co powiesz na grę planszową, zrobioną w 100% z klocków LEGO? Oto 5 ciekawych pomysłów na rozgrywkę, które dadzą tym słynnym klockom nowe życie.

Jak sprawić, żeby klocki Lego były jeszcze bardziej niesamowite? 5 najciekawszych pomysłów na rozgrywkę


 1. Stwórz swoje rodzinne miasto z klocków LEGO


  Nie ważne czy mieszkasz w wielkim mieście czy na wsi - każdy z nas zna kilka charakterystycznych budynków i miejsc, często mijanych w drodze do szkoły. Dzięki klockom LEGO możesz stworzyć ich miniatury, świetnie się przy tym bawiąc. Na co zatem czekasz?

 2. Przenieś się do twojego ulubionego uniwersum


  Jesteś fanem Harryego Pottera lub twórczości Tolkiena? Lego ma w swojej ofercie również klocki inspirowane słynnymi filmami, książkami czy komiksami, takie jak LEGO Batman czy LEGO Star Wars, co pozwala na przeniesienie zabawy w swoje ulubione uniwersum. Możesz również łączyć ze sobą zestawy, tworząc zupełnie nowe historie lub opowiedzieć fabułę twojego ulubionego filmu za pomocą klocków LEGO .

 3. Zbuduj hotel dla klocków LEGO


  Dzięki tym niezwykłym klockom możesz stworzyć również prawdziwy hotel dla twoich klocków i umieścić w nim lokatorów. Urozmaiceniem takiego budynku może być również niezwykły ogród, który bez wątpienia przyciągnie nowych gości - oczywiście stworzony w całości z klocków LEGO.

 4. Zrób zjawiskowy... klosz do lampy


  Nie, to nie żart. Za pomocą klocków LEGO możesz stworzyć wiele ciekawych przedmiotów codziennego użytku. Wystarczy tylko zbudować niewielkie pudełko z klocków i przymocować je do lampy. Za pomocą LEGO można również stworzyć podstawki pod kubki, organizery na ołówki czy inne, ciekawe i praktyczne elementy wystroju. Wystarczy tylko odrobina czasu i dużo cierpliwości.

 5. Zagraj klockami Lego w szachy


  Dzięki figurkom LEGO oraz czarno-białym klockom możesz w kilka minut stworzyć oryginalną grę planszową. Ludziki świetnie sprawdzą się w roli pionków, szczególnie jeśli pochodzą one z różnych zestawów. Mogą one poruszać się po planszy jak figury szachowe, zbijając pionki przeciwnika. Już samo złożenie planszy z klocków będzie ciekawym zajęciem, a co dopiero gra w szachy ulubionymi bohaterami.


5 sposobów na to, aby klocki LEGO były jeszcze bardziej niesamowite - dodano: 2022-09-30

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.