ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Najlepsze filmy i seriale z motywem szkolnym. Nie tylko dla nastolatków!

-
Najlepsze filmy i seriale z motywem szkolnym. Nie tylko dla nastolatków!
Filmy i seriale o szkole to wbrew pozorom produkcje dedykowane nie tylko nastolatkom, wiele z nich jest chętnie oglądana również przez osoby dorosłe. Znajdziemy nie tylko historie o miłości i rywalizacji między dorastającymi ludźmi. Często poruszają one wiele poważnych problemów. Jakie seriale i filmy z motywem szkoły warto obejrzeć?"Plotkara"


"Plotkara" to jeden z najpopularniejszych seriali dla nastolatków ostatnich lat, chętnie oglądany również przez starszych widzów. Bohaterami serialu są bogate nastolatki z ekskluzywnej szkoły na Manhattanie. Ich losy śledzi anonimowa blogerka, która poznaje kulisy każdego skandalu i komentuje je w na bieżąco czytanych przez wszystkich postach. Serial ogląda się z wypiekami na twarzy, przede wszystkim ze względu na charyzmatyczne postacie i ich przygody. Fabuła jest tak wciągająca, że nie sposób nie obejrzeć kilku odcinków naraz.

"Młody Sheldon"


Serial dla fanów "Teorii wielkiego podrywu" i nie tylko. To prequel kultowego serialu dla dorosłych, opowiadający o perypetiach najbardziej ekscentrycznego z jego bohaterów. Młody Sheldon dorasta w Teksasie w latach 80. i 90., jest wychowywany przez religijną matkę i nie do końca rozumiejącego jego wyjątkowość ojca. To ciepły serial komediowy, który w dużym stopniu opiera się na humorze sytuacyjnym. Produkcja spodoba się nie tylko dorosłym fanom "Teorii wielkiego podrywu", lecz także przypadnie do gustu starszym dzieciom i nastolatkom.

"Euforia"


Bohaterką serialu jest 17-letnia Rue Bennett. Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jest też Jules - transseksualna dziewczyna, która jest zagubiona po przeprowadzce do nowego miasta i rozwodzie rodziców. "Euforia" w trafny sposób pokazuje, jak może patrzeć na świat dzisiejsza młodzież i z jakimi problemami się zmaga, m.in. rozchwiane uczucia, brak bliskości i akceptacji, poczucie odrzucenia i niezrozumienia. Jeśli szukasz serialu dla nastolatków, który przedstawia poważne problemy wieku dojrzewania, "Euforia" z pewnością przypadnie Ci do gustu.

"Earl i ja, i umierająca dziewczyna"


Wzruszająca, ale też niepozbawiona humoru historia opowiadająca o przyjaźni stroniącego od rówieśników nastolatka z chorą na białaczkę dziewczyną. Cała fabuła rozgrywa się z perspektywy Grega, który jest jednocześnie narratorem. Jest też Earl - najlepszy kumpel naszego bohatera, z którym ten kręci filmy inspirowane klasyką światowego kina. Film mówi o umieraniu głównie w lekki, pozbawiony patosu sposób. Pojawiają się też momenty trudne i wyciskające łzy, ale jest ich zdecydowanie mniej. Greg, na początku zmuszony przez matkę do znajomości z Rachel, wkrótce zaprzyjaźnia się z nią naprawdę i towarzyszy nastolatce do samego końca.

"Na rauszu"


"Na rauszu" to film dla dorosłych ze szkołą w tle. Opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu (wypijana o każdej porze dnia, nawet w szkole) pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Ilość przyjmowanego alkoholu sukcesywnie rośnie, a eksperyment szybko wymyka się spod kontroli. To film poruszający problem alkoholizmu, ale też opowieść o desperackiej potrzebie wyrwania się z codziennej monotonni. Doskonałe kreacje aktorskie i ciekawa fabuła sprawiają, że to świetne kino - dla starszych nastolatków i dorosłych.

Jeśli chcesz nadrobić zaległości i zapoznać się ze wszystkimi sezonami kultowej "Plotkary" oraz innymi produkcjami dla nastolatków i z motywem szkoły, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie internet z telewizją od UPC. Zyskasz nie tylko dostęp do wielu kanałów telewizyjnych, lecz także możliwość skorzystania z filmów na żądanie oraz telewizji online UPC TV GO.

Najlepsze filmy i seriale z motywem szkolnym. Nie tylko dla nastolatków! - dodano: 2022-10-06

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.