Jak wybrać odpowiednie łóżeczko turystyczne? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak wybrać odpowiednie łóżeczko turystyczne?

-
Jak wybrać odpowiednie łóżeczko turystyczne?
Spokojny i niczym niezakłócony sen pozwala maluchowi wypocząć i jednocześnie wpływa na jego zdrowy rozwój, dlatego za wszelką cenę należy zadbać o komfort pociechy, zarówno gdy śpi w domu, jak i poza nim. Łóżeczko turystyczne to niezbędne akcesorium dla rodziców, którzy często podróżują ze swoim dzieckiem. Zapewnia odpowiednie warunki do odpoczynku w każdym miejscu. Czym się kierować podczas wyboru łóżeczka przenośnego? Podpowiadamy!

Łóżeczko dziecięce turystyczne - zadbaj o komfortowy odpoczynek malucha podczas wyjazdów


Łóżeczko dziecięce turystyczne powinno spełniać potrzeby i oczekiwania zarówno rodziców, jak i dziecka. Sprawdzi się doskonale podczas wyjazdów, gdy zależy nam, aby maluch spał w pobliżu, co jest dla niego istotne. Niektóre pociechy trudno aklimatyzują się w nowych miejscach, dlatego bliskość rodziców, szczególnie w nocy, jest dla nich bardzo ważna.

Łóżeczko turystyczne (przenośne) sprawdzi się zatem nie tylko w trakcie wakacyjnych podróży, ale nawet weekendów u dziadków czy wizyty u znajomych. Można je również wykorzystać w domu, np. jako miejsce do bezpiecznej zabawy.

Łóżeczko przenośne - na co zwrócić uwagę podczas wyboru?


Zakup odpowiedniego łóżeczka turystycznego (przenośnego) to nie lada wyzwanie dla rodziców, szczególnie biorąc pod uwagę szeroki wybór modeli dostępnych na rynku. Zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą sklepów, które od lat specjalizują się w sprzedaży tego rodzaju akcesoriów. Istotna jest także pozytywna opinia, dlatego rekomendacje rodziców mogą być bardzo pomocne. Poza nimi podczas wyboru łóżeczka turystycznego warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów.
  • Bezpieczeństwo – najważniejszy parametr, którym należy kierować się podczas zakupu łóżeczka przenośnego. Ścianki powinny być miękkie, materiałowe, z zaokrąglonymi krawędziami, dzięki czemu nie będą stanowić żadnego zagrożenia dla dziecka, nawet gdy zacznie wstawać czy aktywnie bawić się wewnątrz łóżeczka. Warto wybierać modele wykonane zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi, a także z odpowiednimi certyfikatami. Świetnym rozwiązaniem są również boki wykonane z siateczki, które zapewniają cyrkulację powietrza, a jednocześnie pozwalają rodzicom mieć na oku malucha śpiącego lub bawiącego się w łóżeczku.
  • Komfort malucha – wygoda dziecka to podstawa, gdyż to od niej zależy jakość snu i wypoczynku. Wybrany model powinien umożliwiać zastosowanie komfortowego materaca o odpowiedniej wysokości.
  • Wysoka klasa materiałów – zależy od nich trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, dlatego im wyższa jakość, tym korzystniejsza inwestycja, która przez lata wzorowo spełni swoje zadanie. Warto mieć to na uwadze, gdyż zazwyczaj kupujemy łóżeczko turystyczne z myślą o kilku lub kilkunastu wyjazdach, a nie wyłącznie jednej podróży.
  • Lekka i stabilna konstrukcja – elementy konstrukcyjne powinny zapewniać łatwą, szybką i wygodną możliwość złożenia łóżeczka turystycznego w dowolnym momencie. Warto także, aby były składane, co pozwoli schować je na czas podróży w bagażniku samochodowym. Dodatkowo po rozłożeniu powinny wyróżniać się stabilnością. Warto wybierać modele wyposażone w kółka, które pozwalają np. na szybkie przestawienie łóżeczka na ogrodowy taras lub balkon, gdy jest ładna pogoda.
  • Wyposażenie dodatkowe – praktyczne elementy, które często znajdują się w zestawach z łóżeczkiem turystycznym zwiększają jego funkcjonalność, w tym wygodę rodzica i komfort dziecka. Mowa między innymi o przewijaku, baldachimie z odpinaną moskitierą chroniącą przed owadami, kieszonkach na akcesoria (pampersy, kosmetyki, chusteczki), a także o torbie z uchwytem, która sprawdzi się doskonale podczas przechowywania i transportu. Dodatkowo zabawki dołączone do kompletów umilają maluchowi czas spędzony w kojcu.
  • Gwarancja – to bardzo istotna kwestia, która jednocześnie świadczy również o jakości produktów. Najlepszą propozycją są modele z dożywotnią gwarancją, która daje rodzicom pewność, że w przypadku pojawienia się jakiejkolwiek usterki na przestrzeni wielu lat użytkowania, nie będą zmuszeni do zakupu kolejnego łóżeczka turystycznego.

Łóżeczko turystyczne z regulacją – funkcjonalny model dla dorastającego malucha


Łóżeczko dziecięce turystyczne to znakomite rozwiązanie, również z uwagi na fakt, że korzystając z niego w domowym zaciszu, dziecko może się do niego przyzwyczaić. Dzięki temu zaśnięcie w nim w obcym miejscu będzie dla niego dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Jednak maluchy szybko rosną, o czym rodzice najczęściej przekonują się po ubrankach. Kurteczka czy spodenki, które były dobre jeszcze miesiąc temu, dzisiaj są już za małe. Odzież i obuwie można z łatwością kupić w większym rozmiarze, jednak meble przeznaczone dla dzieci powinny być inwestycją na lata.

Właśnie z tego względu doskonałą propozycją jest łóżeczko turystyczne z regulacją. Czym się charakteryzuje tego rodzaju model? Najczęściej jest wyposażony w dno montowane na dwóch wysokościach. Takie rozwiązanie sprawia, że łóżeczko nadaje się zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci. Dodatkowym udogodnieniem może być otwierana jedna ze ścianek, która jednocześnie spełnia funkcję wejścia zapinanego na zamek błyskawiczny. Starsze dziecko może przez nie samodzielnie wejść do łóżeczka bądź wyjść z niego o poranku i ucieszyć rodziców swoją obecnością w ich łóżku.

Jak widać, łóżeczka turystyczne to zarówno mobilne meble dziecięce, jak i praktyczne akcesoria w każdej podróży, pozbawione wad i niedoskonałości. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni model, wyróżniający się wysoką jakością oraz pochodzący od renomowanej firmy. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych rodziców, starają się za wszelką cenę projektować i produkować coraz to ciekawsze i praktyczniejsze produkty, które zwiększą komfort całej rodziny. Wybierając łóżeczko przenośne warto kierować się wyżej wymienionymi kwestiami, a także indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami, gdyż tylko wtedy będziemy mieć pewność, że zakupiliśmy właściwy model.

Jak wybrać odpowiednie łóżeczko turystyczne? - dodano: 2022-10-14

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.