ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Pomysły na wyjątkowy prezent z kalendarzami adwentowymi

-
Pomysły na wyjątkowy prezent z kalendarzami adwentowymi
Klocki LEGO kojarzą są głównie jako zabawki dla małych dzieci. Należy się więc spodziewać, że ich motywy i kolorystyka będą nawiązywały do typowej dziecięcej tematyki, jak znane i lubiane postaci z bajek, superbohaterowie z uniwersum Marvela, czy znane gry komputerowe z Minecraftem na czele. Duński producent stworzył jednak także klocki LEGO świąteczne, do których należą LEGO zestaw świąteczny kalendarz adwentowy STAR WARS czy kalendarz adwentowy Harry Potter. Czy i dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Kalendarz adwentowy LEGO, czyli rozwiązanie nieoczywiste


Święta Bożego Narodzenia to jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu całego roku. W okresie tym świętują zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Ponieważ dorośli w okresie przedświątecznym poświęcają wiele czasu na przygotowanie do wigilijnej kolacji, trzeba czymś zająć dzieci. Jednym ze sposobów na to może być LEGO świąteczne, czyli świąteczne zestawy LEGO z motywami charakterystycznymi dla Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia.

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Powodów jest kilka. Przede wszystkim świąteczne zestawy LEGO są dobrym sposobem na to, by móc pomóc dziecku poczuć niepowtarzalny, świąteczny klimat. Czy może być lepsza metoda na osiągnięcie tego celu niż LEGO zestaw świąteczny? W wieku dziecięcym niezwykle ważna jest dobra zabawa, jeśli dziecko skojarzy Boże Narodzenie z przyjemnie spędzonym czasem (a w tym ma pomóc LEGO zestaw świąteczny), wpłynie to na utrzymanie przyjemnej rodzinnej atmosfery.

Oprócz tego kalendarz adwentowy LEGO pozwala na osiągnięcie takich samych korzyści, jak w przypadku zestawów z innych serii. Chodzi o możliwość rozwoju zdolności manualnych, myślenia analitycznego oraz wyobraźni przestrzennej. Oznacza to, że klocki LEGO to nie tylko sposób na zajęcie, które skupi uwagę dziecka, ale także nauka przez zabawę, a jednocześnie możliwość ozdobienia pokoju malucha fantastycznymi zestawami klocków.

LEGO święta, czyli świąteczne zestawy LEGO dla dzieci


Oferta produktów dla dzieci w tej kategorii jest bardzo różnorodna. Warto przy tym dodać, że nie są to zabawki poświęcone wyłącznie tematyce religijnej, a wręcz przeciwnie, ponieważ przeważają motywy znane dzieciakom z takich kultowych tytułów i serii jak na przykład Harry Potter czy uniwersum Star Wars.

Poniżej zostały zaprezentowane jedynie niektóre spośród wszystkich produktów, które można znaleźć w tej kategorii:
  • kalendarz adwentowy LEGO Friends - to świetne rozwiązanie dla każdego dziecka, które poszukuje ciekawych świątecznych przygód. LEGO Friends pozwala na stworzenie bożonarodzeniowego jarmarku, na którym znajduje się Olivia i jej przyjaciele. Kalendarz adwentowy LEGO Friends to zestaw przeznaczony dla dzieci od szóstego roku życia. Klocki te sprawią, że dziecko może wczuć się w klimat świąt Bożego Narodzenia już na kilka tygodni przed ich rozpoczęciem,
  • kalendarz adwentowy Harry Potter - to zestaw, który pozwala wczuć się w fascynujący świat czarodziejów z uniwersum stworzonego przez J. K. Rowling. Znajdują się w nim postaci charakterystyczne dla poszczególnych części sagi o Harrym Potterze, a wszystko to utrzymane w świątecznym, bożonarodzeniowym klimacie,
  • kalendarz adwentowy Star Wars - ten świąteczny zestaw wciąż oddaje ducha uniwersum Gwiezdnych Wojen. Można tu znaleźć takie charakterystyczne postaci jak np. wahadłowce, droidy czy Imperator.

Oczywiście, te zestawy to tylko niektóre spośród wszystkich, dostępnych propozycji na święta.

Klocki LEGO - świąteczne zestawy


LEGO świąteczne zestawy adwentowe to dość nietypowe rozwiązanie, jednak warto zastanowić się nad zakupem takiego produktu na Boże Narodzenie. Pozornie mogłoby się wydawać, że kalendarz adwentowy LEGO święta nie sprawdzi się w przypadku małego dziecka spragnionego radosnej zabawy. Nic bardziej mylnego, codzienne odkrywanie nowych okienek kalendarza to wspaniałe doświadczenie dla najmłodszych!

Przykładem mogą być takie rozwiązania jak kalendarz adwentowy LEGO Friends czy kalendarz adwentowy Harry Potter. Produkty z kategorii LEGO zestaw świąteczny to dobry dowód na to, że zestawy LEGO mogą być dobrym połączeniem dobrej zabawy, a jednocześnie zachowują elementy typowe dla świąt Bożego Narodzenia.


Pomysły na wyjątkowy prezent z kalendarzami adwentowymi - dodano: 2022-11-03

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.