ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Pamiątka ze szkoły - zaprojektuj fotoksiążkę

-
Pamiątka ze szkoły - zaprojektuj fotoksiążkę
Fotoksiążka to coraz modniejszy pomysł na prezent. Sprawdza się do zatrzymania chwil na długie lata, a w porównaniu do tradycyjnych albumów na zdjęcia jest rozwiązaniem trwalszym i solidniejszym. Dzięki swojej cenie okazuje się być dobrą propozycją na każdą okazję.
Po co nam pamiątki ze szkolnych lat?


Wspomnienia ze szkolnych lat to coś, co ma każdy z nas. Towarzyszą nam one przez całe życie, a szczególnie pod jego koniec stajemy się bardziej sentymentalni i częściej wracamy do przeszłości. Gromadzenie różnych pamiątek z lat młodości i ważnych chwil życiu pozwala później wrócić do danego momentu. Pamiątki np. ze szkolnych lat są ważne dla wielu osób na różnych etapach życiowych. Trudno więc o wniosek, że to jedynie domena seniorów. Również dzieci, które np. opuszczają mury szkoły i wyruszają w dorosłe życie, lubią czasem mieć jakąś pamiątkę z tego okresu.

Wśród najpopularniejszych pamiątek ze szkolnych lat są między innymi:
  • tradycyjne albumy ze zdjęciami
  • fotoksiążki
  • filmy wideo
  • kolekcja szkolnych prac plastycznych
  • pamiętnik.

Szczególnie modne są zdjęcia i filmy, bo to one są łatwo dostępne i szybko dają możliwość "powrotu do przeszłości". Co prawda wraz z rozwojem technologii zmieniają się wymagania systemowe komputerów dotyczące rozszerzeń plików graficznych czy wideo, ale wciąż pozostaje nam "pewniak", czyli zdjęcia w wydrukowanej formie. Popularne niegdyś albumy z wklejonymi zdjęciami coraz częściej zastępują fotoksiążki.

Dlaczego warto mieć fotoksiążkę?


Fotoksiążka szkolna to następca albumu ze zdjęciami. Ma ona formę książki, w której nadrukowane są zdjęcia. Mogą one być nie tylko wewnątrz albumu, ale także na okładce. Ponadto do wyboru mamy grubość i rodzaj papieru, z jakiego wykonane są strony albumu - od zwykłych cienkich aż po klejone np. 5 mm stronice.

Dużą zaletą fotoksiążki jest pełna dowolność jej projektu. Internetowe kreatory pozwalają na szybkie i dokładne, a przede wszystkim bezpłatne zaprojektowanie układu książki i zdjęć. Oczywiście można też zamówić taką usługę w punkcie fotograficznym. Projektując samodzielnie fotoksiążkę, masz realny wpływ na to, jak ona wygląda. Wielość szablonów, kolorów, elementów ozdobnych czy krojów czcionki, pozwalających na dopisanie personalizowanych komentarzy, to niemal nieograniczone możliwości.

Warto również zwrócić uwagę, że tradycyjny album narażony jest na zniszczenie, szczególnie jeśli chodzi o zdjęcia. Problem ten jest w całości wyeliminowany w przypadku fotoksiążki - tu zdjęcia zostają "na zawsze", ponieważ nie są wklejone, ale nadrukowane. Fotoksiążka jest też łatwo dostępna i występuje w różnych formatach - od tych w formacie zeszytu aż po duże gabarytowo albumy.

Fotoksiążka - idealna na prezent


Można więc rzecz, że fotoksiążka to idealny pomysł na zatrzymanie ważnych chwil z życia, np. wspomnień szkolnych. Sprawdza się więc zarówno w przypadku dzieci opuszczających szkołę, które po latach będą mogły wrócić np. do grupowych klasowych zdjęć lub fotografii z wycieczek, ale również jako prezent dla nauczyciela. To częsty dylemat rodziców, którzy chcą obdarować wychowawcę swojej pociechy na koniec etapu nauczania. Wówczas z pomocą przychodzą właśnie fotoksiążki. Wystarczy jedynie skompletować zdjęcia klasowe - grupowe i indywidualne - lub specjalnie je zrobić u profesjonalnego fotografa, a następnie zaprojektować w formie fotoksiążki. Z racji tego, że ten pomysł nie jest stosunkowo drogim prezentem, może być niezobowiązującym podarunkiem na wiele różnych okazji.


Pamiątka ze szkoły - zaprojektuj fotoksiążkę - dodano: 2023-05-31

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.