ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Ski Juwel - narciarski klejnot w sercu Alp

-
Ski Juwel - narciarski klejnot w sercu Alp
145 km stoków, 24 schroniska w starym stylu i malownicze miejscowości - teren narciarski Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau w Tyrolu zaprasza amatorów białego szaleństwa na urlop - przyjemny i z charakterem. Alpbachtal/Wildschönau - gdy zima przykrywa białym płaszczem drewniane domy, a na zboczach gór lśni świeży śnieżny puch, malownicze wioski obu regionów nabierają szczególnego uroku. Zarówno w dolinie Alpbachtal jak i w Wildschönau próżno byłoby szukać rozległych kompleksów hotelowych i wszechobecnego zgiełku aprés ski, urlop w swojskich klimatach Tyrolu łączy się tutaj z mocą narciarskich atrakcji na jednym z największych i najbardziej różnorodnych terenów narciarskich w Tyrolu.

9 górskich wiosek doliny Alpbachtal zachwyca typową dla terenów alpejskich drewnianą architekturą. Miejscowość Alpbach została nawet uznana najpiękniejszą wioską w Austrii.
Tu także znajduje się najmniejsze miasto w Austrii - Rattenberg, w którym mieszka 400 osób. Podczas spaceru wąskimi uliczkami tego średniowiecznego miasteczka obok uroczych sklepików znajduje się pracownia szklarstwa artystycznego, z której Rettenberg słynie na całą Austrię. Muzeum Cmentarne w Kramsach to dowód na poczucie (czarnego) humoru mieszkańców tej miejscowości. Krzyże nagrobkowe z żartobliwymi napisami, wykonane przez mistrza kowalstwa artystycznego Hansa Guggenbergera, skłaniają odwiedzających "wesoły cmentarz" (bez zmarłych) do śmiechu. Miłośnikom natury polecamy wysokogórską dolinę Brandenberg, której specjalnymi atutami są idylliczny charakter i wspaniały górski krajobraz.
Po drugiej stronie góry Schatzberg znajduje się dolina Wildschönau, a w niej cztery malownicze wioski: Niederau, Oberau, Auffach i Thierbach. Jeżeli po dniu pełnym narciarskim wrażeń będziecie mieli ochotę zwiedzić tę piękną wysokogórską dolinę, polecamy wyprawę nastrojowym szlakiem św. Franciszka, biegnącym z Niederau do Oberau, albo wizytę w 1. Tyrolskim Muzeum Drewna, gdzie na powierzchni 1000 m2 zobaczycie około 3000 eksponatów, m.in. najstarszą ludową harfę w Tyrolu i jedną z najstarszych szopek bożonarodzeniowych. Thierbach można spokojnie nazwać najpiękniejszą ślepą uliczką na świecie.
W najwyżej położonej wiosce doliny Wildschönau stoją dwie gospody i jeden kościół, kilkanaście wiejskich zagród i szkoła, w której uczy się 12 uczniów – jest to jedna z najmniejszych szkół w Austrii. Idealne miejsce dla poszukujących ciszy i absolutnego spokoju.

Ośrodek narciarski Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau


Od czasu, gdy w sezonie zimowym 2012/2013 tyrolskie regiony narciarskie Alpbachtal i Wildschönau zostały połączone nową 8-osobową kolejką gondolową, lśnią jednym blaskiem jako klejnot Tyrolu – teren narciarski Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau. Dzięki udanej fuzji to narciarskie eldorado zalicza się obecnie do największych i najbardziej różnorodnych w Tyrolu.
145 km stoków wokół gór Schatzberg (1903 m.) i Markbachjoch w Niederau (1500 m.), na terenie Roggenboden koło Oberau w Wildschönau oraz na szczycie Wiedersbergerhorn (2025 m.) i sąsiadującej z nim górze Reither Kogel (1337 m.) w Alpbachtal to naprawdę mnóstwo miejsca do szusowania. Wśród 32 km niebieskich, 78 km czerwonych i 18 km czarnych stoków narciarze reprezentujący dowolny poziom zaawansowania z pewnością znajdą dla siebie odpowiednią trasę.

Podczas gdy początkujący decydują się na rozległe tereny treningowe i wyciągi do ćwiczeń w dolinie i przy środkowych stacjach kolejek, mistrzowie desek szaleją w jednym z trzech dostępnych snowparków albo we freeride’owym raju poniżej Wiedersbergerhornu. Nieodłącznym elementem udanego dnia na nartach jest też wizyta w jednym z 24 schronisk. Ale to nie wszystko, kto po dniu pełnym atrakcji na nartach ciągle jeszcze nie ma dosyć, może się wybrać na wieczorną sesję na oświetlony stok na Reither Kogel w dolinie Alpbachtal albo na terenie Roggenboden w Wildschönau.
Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau - smaki regionu


Jazda na nartach to ogromna przyjemność, zwłaszcza na terenie narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau. Wypoczywających tutaj urlopowiczów uskrzydla mianowicie nie tylko szusowanie, ale również smakowite menu 24 schronisk. W Alpbachtal schronisko Böglalm zaprasza na pyszne szpecle serowe prosto z największej patelni w okolicy, Almstüberl Geschwendt serwuje naturalny regionalny ser w postaci fondue, a po południu gości ściąga na podwieczorek oryginalny tyrolski sękacz.
Oczywiście schroniska posiadają także inne smakołyki, koniecznie trzeba spróbować piwa "Kristallbier", produkowanego przez Josefa Mosera w jego własnym jednoosobowym browarze w Alpbach. Piwo jest rozlewane do osobiście przez niego zaprojektowanych butelek i sprzedawane na miejscu oraz dostarczane do wybranych lokali gastronomicznych. Wildschönau może się natomiast pochwalić wybornym wysokoprocentowym trunkiem. Mamy tu na myśli wódkę Krautinger, produkowaną z białej rzepy. Jest ona znana nie tylko z dużej liczby procentów, ale również z właściwości leczniczych. Na smakowity przystanek zaprasza narciarzy schronisko Gipföhit na Schatzbergu, zachwalając swoją specjalność – kultową zupę preclową.
Kto woli porządną porcję Kaiserschmarrn, wystarczy wybrać 2. zjazd w kierunku środkowej stacji kolejki i z fasonem zahamować przy schronisku Berghaus Koglmoos i spokojnie zabrać się do smakowania słodkiej specjalności szefa kuchni.

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau w czasie adwentu


Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas w tym regionie. Kto w tym terminie wybierze sie na narciarski urlop do Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, będzie miał okazję poznać region w jego prawdopodobnie najpiękniejszej postaci. Nastrojowe święta, żywa tradycja i jarmarki adwentowe skłaniają do zadumy. Wśród atrakcji regionu można wymienić Tyrolski Adwent. Podczas tego święta dzieci z doliny tradycyjnie wystawiają jasełka, a następnie oblegają kramy ze smakołykami, podczas gdy ich rodzice najpierw podziwiają młodych aktorów, a później przy tyrolskiej muzyce adwentowej buszują między stoiskami jarmarku ludowego.

Największym wydarzeniem okresu przedświątecznego w dolinie Alpbachtal jest adwent w Rattenbergu. Przez cztery adwentowe soboty najmniejsze miasto w Austrii promienieje ciepłym światłem i realizuje bogaty program kulturalny. Romantyczna atmosfera jest zasługą m.in. niezliczonych świec i ogni płonących w wąskich uliczkach Rattenberga. Rękodzielnicy pozwalają przechodniom zaglądać sobie przy pracy przez ramię, kramy z jedzeniem kuszą zapachem tyrolskich specjałów. Polecamy plac Traubeneck – tam o godzinie 18:15 przechodnie spotykają się przy labiryncie świateł, aby przy medytacyjnej muzyce na chwilę zatrzymać się w biegu.


_____________________________
KontaktSki Juwel Alpbachtal Wildschönau
6236 Alpbachtal
6311 Wildschönau

Telefon: +43 5337 21200 lub +43 5339 8255
e-mail: holiday@skijuwel.comSki Juwel - narciarski klejnot w sercu Alp - dodano: 2023-11-26

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.